Genel

Youtube Bu Sene 12. Yılında

Yazar Nisan 29, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya platformları içerisinde video ekleme özelliği ile birlikte en çok kullanılan içerisine giren Youtube bu sene Nisan ayında 12. Yılına girdi. Birçok alanda özellikle platform içerisinde uygulama içerisine ilk yüklenen video yine birçok kişi tarafından izlendi. Bir çocuğun hayvanlar önünde çekindiği video seneler sonrasında da merak üzerine izlenmeye devam etti.

Youtube Hızlı Gelişiyor

Seneler öncesinde video hizmetlerinin verilmesi amacı ile kurulan sosyal medya platformu oldukça kısa süreler içerisinde hızlı bir artış ve gelişme gösterdi. Bu anlamda ilk olarak videolar karışık olarak platform içerisinde yer aldı. Daha sonrasında kategoriler oluşmaya başladı. Ardından kullanıcılar için kanallar oluşmaya başladı. Reklamlar platform içerisine yer aldı. Bu sayede hızlı bir gelişme sürdüren sosyal medya platformu kısa süre içerisinde milyonların vazgeçilmezi oldu. Artık platformun uygulama halinin neredeyse bütün akıllı cihazlar içerisinde yer aldığını söylemek gerekiyor. Youtube platformunun bu kadar hızlı olarak gelişmesi aynı zamanda milyonların kullanımını da sağlamış durumda. Son olarak ise kullanıcılar için Youtube artık televizyon kanalı üzerinden de hizmet verebilecek. Bu hizmetleri kısa bir zaman sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Platformu Büyümeye Devam Ediyor

Youtube içerisinde yer alan büyüme son dönemlerde daha çok kullanıcı kanalları üzerinden devam ediyor. Birçok kullanıcının platform içerisinde mutlaka bir kanalı var. Bu kanallardan çeşitli bilgiler kullanıcılara verilmeye devam ediyor. Moda, makyaj, eğlence, gezi gibi sayısız kategorileri beğendiniz kişilerin kanalları üzerinden takip edebilirsiniz. Bu anlamda takiplerinizi yapabileceğiniz kişilerin milyonlar tarafından izlendiğini de fark edebilirsiniz. Youtube bu anlamda kanal hizmetlerini oldukça kapsamlı ve geniş bir açı ile birlikte kullanıcılara sunuyor. Birçok kişi bu alanlardan fayda sağlayabilir. Aynı zamanda isterseniz uygulama içerisinde kendiniz de ilgi alanınıza, yeteneğinize ve iş alanınıza göre bir kanal oluşturabilirsiniz. Bu kanal sayesinde kullanımlarını aktif olarak yapabilirsiniz. Kullanıcıların Youtube üzerinden kanallar ile faydalanabileceklerinin 12. Yılı olduğunu söylemek gerekiyor.

Youtube Videoları Artıyor

Youtube içerisine eklenen videolar artık sınırsız bir hale gelmiş durumda. 12 sene önce Nisan ayında uygulama içerisine eklenen ilk video oldukça fazlasıyla izlenmiş durumda. Bu video ile birlikte platform içerisine eklenen video sayısı da sınırsız olmuş durumda. Kullanıcılar artık youtube platformunu oldukça kapsamlı olarak kullanabiliyorlar. Kullanıcıların yapabilecekleri kullanımlar yanında Youtube platformunun aynı zamanda profesyonel bir kullanım sağladığını da söylemek gerekiyor. Birçok dizi, film ve müzik Youtube kanalından izleniyor ve izlenmeleri milyonları buluyor. Bu anlamda videoların izlenme oranları da oldukça artmış durumda. Artık bir videonun youtube uygulamasına eklenmesi bir gün içerisinde milyonları bulabiliyor. Kullanıcıların izleyebilecekleri her türlü videoyu bu nedenle bu alan içerisinden bulabilmek mümkün.

12 Senedir Video Hizmeti Devam Ediyor

Youtube uygulamasının 12 sene önce bugün hizmete girmesi ile birlikte platformun hiçbir şekilde arar vermediğini söylemek gerekiyor. 12 senedir git gide büyüyen ve gelişen hizmetler ile birlikte video kanalının kullanımı hem kullanıcılar hem de yöneticiler tarafından devam ediyor. Aynı zamanda kullanıcılar için oldukça kapsamlı hale getirilen video uygulamasının her geçen gün hizmet alanını geliştirmesi de bekleniyor. Bu anlamda video hizmetlerinin devamının platform üzerinden daha uzun sürelerde yapılabileceğini söylemek gerekiyor. Kullanıcılar için yapılan kullanımların sosyal medya platformlarından uzun sürelerde yapılabileceğiniz kullanıcıların kanallarından da anlayabilirsiniz. Bu anlamda birçok video uygulaması sosyal medya üzerinde yer alsa da kullanım oranının youtube ile oldukça fazla olduğunu söylemek mümkün.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın