Genel

Youtube Red Nedir?

Yazar Eylül 18, 2017 Yorum Yok

Video kanalı denilince akla gelen ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Youtube, şimdi de yepyeni bir uygulama ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve büyük bir heyecan uyandıran bu uygulamanın ekim ayı sonunda servis edilmesi bekleniyor. Video dünyasının en önemli kanallarından biri olan Youtube, bu zamana kadar hem ücretsiz bir şekilde video yüklenmesini hem de video izlenmesini sağlıyordu. Fakat Youtube red, artık ücretli bir şekilde servis edilecek ve tamamen kişiye özel olarak yapılacak. Bu uygulamayı kullanmak ve indirmek ücretli olacak. Yeni uygulamanın pek çok özelliği bulunuyor. Özellikle üyelerin şikayetçi olduğu konuların üzerinde durulmuş ve uygulama yepyeni içerikleriyle kendini geliştirmiş.

Youtube Red’in Genel Özellikleri

Youtube red içerikleri ile ilgili olarak burada normal Youtube iler arasında bazı önemli farkların olduğunu belirtebiliriz. Öncelikle Youtube red içerisinde herhangi bir reklam bulunmuyor. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği noktalardan biri olan ve can sıkan video esnasında ve öncesinde çıkan reklamlar, veya ekranın sağ tarafında bulunan önerilerdeki reklamlar veya viral videolar artık yeni uygulamada yer almıyor. Bunun yanı sıra cep telefonları için de pek çok şey düşünülmüş. Bildiğiniz üzere eski uygulama içerisinde cep telefonlarında ekran kilitliyken ya da başka bir uygulama geçiş yapma söz konusu ilen Youtube’yi kullanmak mümkün olmuyordu. Yeni sürüm ile birlikte artık ekran kilitli olsa dahi videoları izleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra beğendiğiniz ya da paylaşmak istediğiniz dosyaları cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza anında kaydedebiliyorsunuz.

Youtube Red’in Kullanım Alanları

Özel bir video ile tanıtılan bu uygulamayı, her yer de kullanım hakkına da sahipsiniz. Youtube red kullanım alanları içerisine X box ve Play Station 4 gibi cihazlar da eklendi. Uygulamanın televizyonlar üzerinden de yine aynı şekilde ekran kilitliyken kullanımda olması söz konusu olabilecek. Videolarınızı 4 K formatında izleyebilecek ve kaldığınız yerleri, yeniden kayıt altına alarak kendi videolarınızı oluşturabileceksiniz. Ayrıca sildiğiniz videolara da geri dönüş yaparak geçmişe dönük işlem yapma hakkına sahip olacaksanız.

Youtube Red Ne Kadar Olacak?

Youtube red fiyatı ile ilgili dünya geneli için geçerli bir fiyat düşünüyor. İlk tanıtım toplantısında belirtilen ücret 10 dolar olarak belirlenmişti. Bu üyeliklerinizi de istediğiniz zaman iptal etme şansınız olabilecek. İlk etapta sadece Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde kullanılacak olan bu uygulamanın dünya geneline de kısa bir sürede yayılması planlanıyor.

Youtube Music Nedir?

Yapılan duyuruda kullanıcıları heyecanlandıran bir gelişme daha var. Bunun adı ise Youtube Music. Son dönemlerde müzik uygulamalarının sayılarının çok fazla arttığın görüyoruz. Özellikle Apple Music ve Spotify gibi büyük şirketler arasında oluşan rekabetin arasına girmeye çalışan Youtube, şimdi de Youtube Music uygulamasını red ile birlikte sunacak. Burada da yeni şarkılar keşfedeceksiniz. Sevdiğiniz şarkıların kategoriler halinde listesi de sunulacak. Dev video klip ve ses dosyası arşivi ile birlikte müzik kanallarını da bünyesinde bulunduran bu uygulama ilerleyen günlerde Spotfy ve Apple Music’e karşı ciddi bir rakip olacak gibi duruyor. Üstelik bunun için yeni bir üyelik almanıza gerek yok. Youtube Red üyesi olan herkes aynı zamanda bu müzik uygulamasını da kullanabilecek.

Youtube Music Nasıl İndirilir?

Youtube music indirme işleminin yine eskisi gibi Google Play Store veya Apple Store üzerinden indirilmesi bekleniyor. Bu süreçte ödemeyi kredi kartı ile yapıyorsunuz. Üyeliğiniz boyunca ödemeler her ay otomatik olarak alınıyor.

Cevap bırakın