Genel

Whatsapp Çevrimiçi Özelliklerini Kapalıyken Görebilirsiniz

Yazar Nisan 8, 2017 Yorum Yok

Whatsapp uygulaması içerisinde birçok kullanıcı son görülme ve çevrimiçi özelliklerini değiştiriyor. Son zamanlarda ise bu özelliklerin tamamen kapatılması ise birçok kullanıcı tarafından gerçekleştirilmiş durumda. Okundu özelliğinin de gelmesi ile birlikte kullanıcılar artık her ana gönderdikleri mesajın takibini yapabiliyorlar. Bu takiplerde ileri seviye özelliklerde okundu bilgilerinin kapatılması da yer alıyor. Daha sonrasından ise birçok program bu özelliklerin aktif olarak kullanılmasını sağlayacak bir biçimde tasarlanmış durumda. Appstore ve play store içerisinde whatsapp durumlarını görebileceğiniz birden fazla program var.

Whatsapp Son Görülme Açma Programları

Appstore ve play store içerisinde bir inceleme yaptığımız zaman bu alanda whatsapp kullanımlarınızı düzenleyebileceğiniz uygulamaları görebilirsiniz.

Whatsappcope For Whatsapp: Bu uygulama çevrimiçi ve son görülme özelliklerini istatistiksel sonuçlar ile görebileceğiniz bir uygulama. İstediğiniz kişilerin telefon numaralarını uygulama içerisine ekleyerek numara üzerinden son görülme tarihlerini, çevrimiçi kalma süresini, giriş ve çıkış saatlerini hem günlük hem haftalık hem de aylık olarak görebilirsiniz. Aynı zamanda analizler ile birlikte size verileri gösteren bu program ile whatsapp son görülme özellikleri kapalı olan kullanıcıların bilgilerini artık aktif hale getirebilme seçeneğiniz var.

WhatsTrack For Whatsapp: Appstore ve play store içerisinde kullanabileceğiniz bir diğer program ise whatstrack for whatsapp. Bu program ile birlikte kullanıcıların son görülmeleri, çevrimiçi düzeylerini detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. Kişi listesi içerisinde bu alanda kullanmak istediğiniz kullanıcıların cep telefonu numaraları uygulama içerisine girerek kullanımlarını yapabilme imkanınız var.

LastSeen Whatsapp: LastSeen Whatsapp ile birlikte de kişi listenizde yer alan kişilerin son görülme özelliklerini görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik sadece son görülmelerin kapalı olmasına ilişkin kullanıcıların saatlerini göstermiyor. Aynı zamanda bakmak istediğiniz kullanıcı çevrimiçi olduğu zaman size bildirim de gönderiyor. Bu sayede çevrimiçi saatlerini ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz.

Okundu Bilgisini Kapatmak İşe Yaramayabilir

Whatsapp içerisinde yer alan okundu bilgileri kullanıcılar tarafından kapatılabiliyor. Bunun en büyük nedeni ise kullanıcılara okundu ancak cevap vermedi imajının yaratılmak istenmemesi. Ancak uygulama satın alma alanları içerisinde bu konuya özel olarak birçok program tasarımı yapılmış durumda. Siz son görülme özelliklerini kapatmış olsanız da okunma özelliklerini kapatmış olsanız da yapılan programlar ile birlikte kullanıcılar bu özellikleri görüntüleyebiliyor. Bu nedenle son görülmenizi kapatmanız ve okundu bilgisini kapatmanız çok fazla işe yaramıyor. Kullanıcıların bu denli bir kullanım yapmalarının artık fark yaratmadığını söylemek sadece program indiren ve aktif kullanan kullanıcılar için geçerli. Hala akıllı cihazlar içerisinde bu tür program kullanımına önem vermeyen kişi sayısı fazla. Bu nedenle whatsapp son görülme ve okundu bilgilerinin kullanımlarını istediğiniz gibi yapabilir, kullanmaya devam edebilirsiniz.

Whatsapp Hileleri Çoğalıyor

Appstore ve play store içerisinde yer alan whatsapp uygulamalarını incelediğiniz zaman sadece son görülme üzerinden hazırlanan programları değil aynı zamanda whatsapp web özelliği için hazırlanan programları da görebileceksiniz. Artık whatsapp uygulamasının çok fazla güvenli olduğunu söylemek zor. Hem konuşmalarınız hem de uygulama içerisinde geçirdiğiniz vakit başka kullanıcılar tarafından rahatlıkla görüntülenebiliyor. Bu nedenle daha dikkatli olmanızda fayda var. Özellikle akıllı cihaz içerisinde yer alan OR kod alanını arada bir kontrol edebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir cihazın akıllı telefonunuza bağlı olup olmadığını görebilirsiniz. Ancak son görülme oranlarının takip edilmesi konusunda engelleme yapabileceğiniz herhangi bir durum yok. Kullanıcılar mecburi olarak istedikleri özelliği kullanabilirler. Yapılan programlara çok fazla takılmamalarında bu anlamda fayda var. Whatsapp mesajlarını ise ayarlar alanından kontrol etmek mantıklı olacaktır.

Cevap bırakın