Genel

We Transfer Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yazar Eylül 27, 2017 Yorum Yok

İş ve okul yaşantısında taşınabilir dosyaların ve hızlı aktarımlarının önemi şüphesiz çok fazla. Bu ihtiyaçların gerçekleşmesini ücretsiz olarak karşılayan en önemli programlardan biri de We Transfer. Google ve diğer büyük şirketler arasından sıyrılmayı başaran uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de 2 GB’ye kadar ücretsiz olması. Online ortamda çoklu paylaşım yapma imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde sunumlarınızı, çalışmalarınızı, makalelerinizi kısacası bütün önemli dosyalarınızı çoklu bir şekilde internet üzerinden paylaşabilirsiniz. Hem uygulama olarak hem de internet üzerinde yer alan ana sayfası üzerinden kullanılan bu program ile birlikte günün her anında diğer kullanıcılar ile birlikte dosya paylaşabilir ve işlemlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

We Transfer Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamayı kullanabilmek için öncelikle We Transfer internet sitesi veya uygulamasının bilgisayar ya da cep telefonunuz üzerinden açmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise ana ekran üzerinde yer alan kullanım bölümünden de yüklemeniz gereken dosyayı seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz dosyanın boyutu burada çok önemlidir. En fazla yükleyeceğiniz dosya miktarının 2 GB’den fazla olmaması gerekiyor. Eğer bu hacimden fazla bir dosya yükleyecekseniz sadece 10 dolar karşılığında bir üst sürüme geçebilirsiniz. Online olarak dosya paylaşma olanağı sağlayan bu uygulamada, seçtiğiniz dosyalar sisteme indiriliyor.

İndirilen dosyaların üzerine yeniden kendi adınızı ekleyebilirsiniz. Ya da buradaki dosyanın adını tamamen değiştirebilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise indirme işleminden sonra dosyanın yanın not eklemelidir. Küçük hatırlatıcılar ile birlikte indirdiğiniz dosyanın önemini belirten notlar hazırlayabilirsiniz. Sonrasında ise yükle seçeneğine tıklayarak sisteme dosyalarınızı yüklemiş oluyorsunuz. Diğer bir aşama ise gönderme safhası. Yüklediğiniz dosyaları göndereceğiniz kişinin mail adresini bilmeniz gerekiyor. Mail adresini yazdığınızda eğer adres doğru ise onay geliyor. Buradan birden fazla kişiye aynı anda dosya gönderebiliyorsunuz. Bunun için de ekranın sağ alt bölümünde bulunan ekle seçeneğine tıklamanız yeterli oluyor. Diğer yandan kendi mail adresinizi de yazıyorsunuz. Çünkü size, indirme işlemleri ile bilgi geliyor. Dosya yükleme, mail adreslerini yazma işlemlerinden sonra gönder butonuna tıklayarak belirlediğiniz dosyaları karşı tarafa iletmiş oluyorsunuz.

We Transfer Özellikleri

We transfer özellikleri arasında bilinmesi gereken en önemli noktalardan biri de yüklediğiniz dosyanın mutlaka karşı kişi tarafından 7 gün içerisinde alınmasıdır. Eğer bu süre zarfında gönderdiğiniz dosya alıcı tarafından indirilmezse o dosya otomatik olarak siliniyor. Bunun yanında yüklediğiniz dosya karşı tarafın bilgisayarına indirilirse sizlere bu konu hakkında bilgilendirme maili sunuluyor. Üstelik her bir alıcı tarafından yapılan indirme sonucunda bu işlem yapılıyor. Siz de böylece maillerinizi, dosyalarınızı ve diğer işlemlerinizi kimlerin okuduğunu ve indirdiğini görebiliyorsunuz. Şu anda 2 GB ücretsiz yükleme hakkının olduğunu göreceksiniz. Ücretli kullanım için hakkınız da 10 GB olacak belirlenmiştir.

We Transfer Mobil Uygulaması Var Mı?

İlk olarak internet üzerinden kullanımı başlanan ancak daha sonra mobil uygulamasının da servis edildiği We Transfer indirme işleminin tamamlanması durumunda Android ve IOS cihazlardan da kullanılabiliyor. Uygulamayı indirebilmek için Google Play Store veya Apple Store araçlarını kullanabiliyorsunuz. Bu işlemler esnasında ödeme yapmanız gerekirse kredi kartınızla birlikte tek seferlik olmak üzere ödeme yapabiliyorsunuz.

Mobilde Uygulama Nasıl Kullanılır?

Uygulama, telefonlarda da aynı şekilde kullanılıyor. Dosyalarınızı yüklerken de karşı tarafın mailini yazmanız gerekiyor. Çeşitli uygulamayan alternatif olarak kullanılabilecek olan bu servisi, günlük hayatınızda pratik bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Eğer küçük boyutlu dosyalar ile işlem yapmanız gerekiyorsa 2 GB’lik alan sizin için yeterli olacaktır.

Cevap bırakın