Genel

Vine Kullanımları Önemini Yitirmeye Başladı

Yazar Mayıs 23, 2017 Yorum Yok

Geçtiğimiz yıl akıllı cihazlarda etkisini çok hızlı ve büyük bir şekilde gösteren Vine videoları popülerliğini instagram ve Youtube uygulamalarına kaptırdı. Birçok durum üzerine çekilen kısa ancak ilgi çekici videolar için birçok kanal açıldı. Bu kanallar üzerinden kullanıcılar sürekli olarak videolarını takipçileri ile anında paylaşabildiler. Ancak son dönem içerisinde Vine’ın hem akıllardan hem de akıllı cihazlardan hızlı bir silinme yaşadığını söyleyebiliriz. İnstagram video sürelerinin uzaması ve youtube kanallarının açılması ile birlikte bu alanda yapılan kullanımlar farklı platformlar içerisinde yer almaya başladı. Kullanıcılar vine sahiplerini bu uygulamalar üzerinden takip etmeye başladı.

Vine Fenomenleri Sosyal Medyada

Her ne kadar Vine uygulaması sosyal medya üzerinde popülerliğini hızlı bir şekilde yitirse de bu alandan fenomen olanların durumları daha büyük bir hız ile farklı uygulamalarda yer almaya başladı. İlk olarak kullanıcılara hitap eden vine video sahiplerinin instagram içerisinde binlerce hatta milyonlarca kullanıcıya hitap ettiğini söylemek mümkün. Kullanıcıların bu alandan yapacakları kullanımlarda genel itibari ile vine özellikleri değişiklik göstermiş durumda. Vine videoları üzerinde video sınırlama süresi yer almıyor iken instagram platformunda böyle bir sınırlama görebilirsiniz. Ancak bu durum için video kanallarından kullanım yapılmaya devam ediliyor. Kullanıcılar aynı şekilde vine videolarını sosyal medya platformları içerisinde direk olarak görebilirler.

Youtube Kanalları Kullanılıyor

Vine fenomenlerinin bu alan içerisinde kullanım yapmama nedenlerinin bir diğer ise Youtube kanallarında yaşanan hareketlilik. Artık vine kullanıcılarının youtube kanalına sahip olduklarını ve bu kanal üzerinden kullanımlarını devam ettirdiklerini söylemek gerekiyor. Youtube kanalları üzerinden yapılabilecek olan kullanımlar ile vine içerisinde yer alan fenomenlerin de kullanımlarına devam edebileceğini söyleyebiliriz. Vine fenomenlerinin yer aldığı youtube kanallarını bu anlamda uygulama içerisinde rahatlıkla isim yazarak bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu alandan daha fazla insana erişim sağlayabilir ve videoların izlenmesini de görebilirsiniz. Kullanıcıların yapacakları sosyal medya kullanımlarında Youtube özelliklerinin bu nedenle ayrı bir alan içerisinde değerlendirildiğini söyleyebiliriz.

Vine Fenomenleri Hep Beraber

Vine uygulamasının kısa bir süre öncesinde sosyal medyada yer alması ile birlikte bu alada popüler olan ve milyonlar tarafından tanınan kişi sayısı da oldukça fazla oldu. Bu nedenle vine fenomenlerinin bir araya gelmeleri de daha kolay hale gelmiş oldu. Hem instagram üzerinden hem de youtube üzerinden video çekerek yayınlamaya devam eden vine fenomenlerinin videolarının yanında aynı zamanda kendilerinin de insanlar ile buluştuğunu söyleyebiliriz. İlk olarak kendi aralarında bir araya gelen ve videolar çeken gruplar daha sonrasında takipçileri ile buluşmaya başladı. Üniversiteler içerisinde verilen seminerler ve söyleşiler ile birlikte vine fenomenleri belli alanlarda bir araya gelmeye devam ettiler. Bu nedenle sosyal medya üzerinden sevdiğini kişilerin takiplerini direk olarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu kişilerin takiplerinde direk olarak sosyal medya kullanımları da elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Videoları Daha Popüler

Vine uygulamasının akıllı cihazlarda yer alması ile birlikte kullanıcılar için video çekimleri daha popüler bir hal almaya başladı. Kullanıcılar birçok sosyal medya platformu içerisinden kullanımlarını daha aktif ve daha hareketli olarak yapmaya başladı. Bu alana özel olarak tasarlanan ve akıllı cihazlarınıza gelen uygulamalar da bu durumu kanıtlar nitelikte. Yapılacak olan kullanımların üst seviyelerde olması ile birlikte videolar ile kullanıcıların aynı şekilde vine çektiklerini ve çekimlere devam ettiklerini söyleyebiliriz. Sosyal medya içerisinde yer alan videoları ve çekimlerini aktif olarak internet ortamından takip edebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın