Genel

Twitter Nedir, Özellikleri ve Kullanımı

Yazar Eylül 15, 2017 Yorum Yok

Twitter kullanımının oldukça popüler olduğu bu günlerde insanlar birçok özelliklerini de araştırmaya başlamıştır. Bazı detay özelliklerinin bilinmediği bu uygulama kısacası 140 karakter yazma kapasitesi olan çeşitli video ve fotoğrafların paylaşıldığı, kısa mesaj gönderildiği bir sosyal medya hesabıdır. Twitter açmak da kullanmak kadar oldukça kolaydır. İnternet arama motoruna Twitter yazdıktan sonra çıkan ilk seçenekten kaydol tuşuna basarak rahatlıkla kaydolabilirsiniz. Ardından tanıdığınız kişileri senkronize ederek kişi listenize ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sırı size önerilen kişileri takip edebilir çıkartmak istediğinizde de kolaylıkla unfollow yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizi takipten çıkartan kişileri başka programlar sayesinde görebilirsiniz.140 karakterden oluşan metinlerinizi tweet paylaş bölümünden kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Gündem Konularını Takip Edebilirsiniz

Özellikle günden konularını kolaylıkla takip edebileceğiniz bu sosyal mecra alanı sizi gündem haberlerinden en kolay bir şekilde haberdar edecektir. Bunun dışında paylaştığınız bilgiler ile kendinize bir platform oluşturabilirsiniz. Gündem konularını okuyabilir ardından kendi düşüncelerinizi bu platformda paylaşabilirsiniz. Çeşitli gündem etiketlerini takip ederek paylaşımlarda yaptığınız zaman başka insanların paylaşımlarını da görerek farklı bakış açılarına tanıklık edebilirsiniz. Bu düşünceler hakkında kendiniz de yorumlar yapabilirsiniz.

Dünyadan ve Gündemden Haberdar Olun

Kendi şirketiniz ya da firmanız ile ilgili bir Twitter hesabı açabilirsiniz. Bu konu ile ilgili kişileri takip edebilir çeşitli etiketler düzenleyebilirsiniz. Düzenlediğiniz bu etiketler ile başka insanların da fikirlerini alarak şirketinizi ya da firmanızı güncel tutabilirsiniz. Müşterilerinizle direk olarak iletişim kurabilir herhangi bir sorun karşısında kolayca çözüm üretebilirsiniz. İnsanların etkileşimde bulunduğu bu sosyal medya alanı ile birçok iş ortaklığınızı da bu platform üzerinden yürütebilirsiniz. Her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu uygulama ile her an her konuda yorum sahibi de oluyorsunuz.

Yorumlarınızı yaparken herhangi birinden bahsetmek istiyorsanız eğer kullanıcı adının başına ‘@’ karakterini koyarak o kişiyi etiketleyebilirsiniz. Ya da atacağınız tweet içinden hashtag ‘#’ kullanarak bir konudan bahsederseniz o etiket sayesinde attığınız tweet hakkında başka insanların da görüşlerini rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Direkt Mesaj Kullanarak Rahatlıkla Mesaj Atabilirsiniz

Direkt mesaj sistemi ile kişiler ile özel bir şekilde mesajlaşarak konuşabilirsiniz. Bunun için mesaj bölümünden mesajı göndereceğiniz kişinin adını etiketten aratarak bulmak ve mesajı yazmak. Attığınız mesaj herhangi bir profilde görüntülenmez. Özel olarak seçtiğiniz kullanıcıya gönderilir. Karşı taraf mesajınızı gördüğünde görüldü bilgisi size gelir.

Retweet Butonu İle Başka Kullanıcıların Paylaştıklarını Kendi Profilinize Ekleyebilirsiniz

Kullanılan bir başka özellik ise retweet seçeneği. Bu seçenek başka kullanıcıların paylaşımlarının altında yer alır. Bu butona basarak sevdiğiniz paylaşımları kendi profilinize paylaşılan kişinin de adı çıkarak ekleyebilirsiniz.

İçerik Paylaşımlarınız Dikkat Çekici Olsun

İçerik paylaşımlarınıza özen göstermelisiniz. Rastgele yazdığınız tweetler ya da paylaştığınız görseller diğer kullanıcılar için pek dikkat çekmeyebilir. Bunun yerine güncel haberlerden bahsedebilirsiniz. Böylelikle insanlar sizin paylaşımlarınızı yararlı bularak sizi takip etmeye başlayacaklar. Bunun yanı sıra kendinize belirleyeceğiniz bir konsept üzerinden de ilerleyebilirsiniz. Açacağınız hesabınız komedi içerikli olursa şayet takipçi sayınız da bir o kadar çok olur. Kişiler sizin paylaşımlarınızı retweet ederek kendi profillerine ekler. Ardından o kullanıcının takip ettiği kişiler bu paylaşımdan zevk alarak sizi takip etmeye başlayabilir. Faydalı içerikler üretmek hem sizin profilinizin büyüyüp gelişmesi adına hem de başka kullanıcılar için oldukça yararlı olacaktır. Özellikle dikkat çekici konu başlıkları kullanmanız tweet atarken oldukça önemlidir.

Cevap bırakın