Genel

Türk Yazılımcılardan İddialı Uygulama: Viatori

Yazar Mart 24, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya içerisinde aktif olarak yer alabilmek için kullanıcılar birden fazla uygulama kullanabiliyorlar. Bu uygulamaların sayının gün geçtikçe arttığını da söylemek mümkün. Ancak her ne kadar uygulama açısından sayı artsa da birçok uygulama aynı özellik kapsamında hizmet sunuyor. Türk yazılımcılardan ise bu problemi ortadan kaldırabilecek bir sosyal medya uygulaması olan Viatori projesi geliyor. Bu proje ile birlikte kullanıcılar birden fazla alanı aynı anda kullanabilecekler. Tek bir sosyal medya uygulaması üzerinden bütün sosyal medya uygulamalarında kullanılan özellikler kullanılabilecek. Türk yazılımcıların bu konuda oldukça iddialı olduğunu da söylemekte fayda var.

Kullanıcı Sayısı Nisanda 6 Milyon 500 Olmalı

Sosyal medya uygulaması olarak İOS ve Android alanlarında kullanıma sunulmuş olan Viatori daha şimdiden 300 bin kullanıcıya ulaşmış durumda. Kullanım için hedefler ise parça parça ilerliyor. İlk aşamada uygulamanın Nisan ayı hedefinden bahsedebiliriz. Uygulamanın Apple Store ve Play Store içerisinde kullanıcılarına sunulması kapsamında hedef 6 milyon 500 olarak belirlenmiş durumda. Eğer sosyal medya içerisinde Nisan ayı sonunda bu rakam yakalanmış olursa büyük bir başarıya imza atılmış olacak. Bu sayede kullanıcı artış hızı da daha fazla bir şekilde ilerleyebilecek. Bu nedenle yazılım için çalışanlar oldukça azimli bir çalışma sergiliyorlar. Sosyal medya uygulaması olarak birçok akıllı cihaz store alanında yer alan uygulama sadece Türkiye amaçlı olarak kurulmadı. Bunun yanında uygulamanın en büyük hedeflerinden birisi de yurt dışında istenilen hedefe ve rakamlara ulaşabilmek.

Final Versiyonu 6 Milyon 500 İle Gelecek

Viatori uygulaması içerisinde indirme sayıları eğer Nisan ayı içerisinde 6 milyon 500’ü bulursa uygulamanın final versiyonu da kullanıcılara sunulacak. Bu sayede kullanıcılar uygulamalardan tam versiyon ile birlikte faydalanmaya başlayabilecekler. Kullanıcılar için gelecek olan final versiyonu ise uygulama içerisinde daha farklı özellikleri bünyesinde bulunduruyor. Bu nedenle final versiyonunu bir nevi güncelleme olarak kabul edebilirsiniz. Ancak final versiyonunun kullanılabilmesi için Nisan ayında istenilen kullanıcı rakamına ulaşılması gerekiyor.

Uygulamanın Özelliği Para Kazanmak

Viatori uygulamasının en belirgin özelliği ve dikkat çekici özelliği ise uygulama içerisinde yer alan kullanımlardan kullanıcıların anında para kazanabilmesi. Kullanıcılar uygulama içerisinde görüntü paylaşabilecekler, video paylaşabilecekler, yazı paylaşabilecekler ve birçok alanda etiketleme yapabilecekler. Ancak bunu yaparken aynı zamanda para kazancı da sağlayabilecekler. Bu kazanılan paranın kullanımı ise belirli mekanlar üzerinden yapılabilecek. Bunun yanında sosyal medya uygulaması olan bu platform içerisinde gidilen mekanlarda farklı özellikleri de kullanabileceksiniz. Mesela uygulama üzerinden sipariş verebilir ve hesabı uygulama üzerinden ödeyebilirsiniz. Bunun yanında kazancınızı diğer sosyal medya uygulamaları ile paylaşabilirsiniz. Bu kullanım ise sadece Türkiye içerisinde değil aynı zamanda dünyanın bir çok yerinde olabilecek. Bu kullanımın olabilmesi için uygulama içerisinde farklı inovatifler yer alıyor.

Viatori Amacı Kullanıcıları Birleştirmek

Türk yazılımlı olan Viatori uygulamasının en temel amacı ise sosyal medya platformu içerisinde kullanıcıları bir araya getirmek. Bu sayede kullanıcılar aynı platform üzerinden kullanımlarını daha birleştirici olarak yapabilir. Bunun yanında her ne kadar sosyal medyanın asosyalleştirici etkisi olsa da bu uygulama ile birlikte bu etkinin oldukça aza indirilmesinin planlandığını söylemek mümkün olacaktır. Kullanıcılar için oldukça avantajlı olabilecek bu uygulama ile birlikte kullanımlar artık daha farklı bir platform içerisinden gerçekleşecek. Üstelik bu platform Türk yazılımcılar tarafından kontrol ediliyor. Bu alanda ulaşılabilecek olan başarı Türkiye için gurur verici olacaktır. Bu nedenle Türk kullanıcılar uygulamaya oldukça önem veriyor diyebiliriz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın