Genel

Sosyal Medyadan Evde Çalışanlara İş İmkanı

Yazar Mart 15, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya üzerinde artık ticaret farklı bir boyut almış durumda. Bu alan içerisinde ticaretin hızlı bir artış göstermesi yanında artık bu alanda kullanıcılar daha fazla vakit geçirerek iş sahibi imkanı kazanabiliyorlar. Son dönemde küçük süslerden gerekli eşyalara kadar birçok ürünün sosyal medya üzerinde satıldığını görebilirsiniz. Bu alanda insanların birden hızlanması ve büyüme yaşaması yeni iş sahibi olacak olanlara fırsat veriyor.

Sosyal Medya İle Evde Çalışmak

Sosyal medya hesapları içerisinden artık birçok insanın alışveriş yaptığını görebilirsiniz. Bu alanda en çok tercih edilen kısım ise düğün alışverişleri. Birçok kına ve düğün hediyelikleri başta olmak üzere gelin ve damat aksesuarları sosyal medya üzerinde daha geniş bir yelpazede kullanıcılara sunuluyor. Bu nedenle birçok gelin alışverişini sosyal medya üzerinden gerçekleştiriyor. Bu alanda yapılan işlerin daha uygun ve daha çok seçenek ile birlikte sunulması tercih oranı üzerinde büyük bir artışın yaşandığını gösteriyor. Yaşanan artış ile birlikte adres sahipleri yeni işçilere ve yardımcı kişilere ihtiyaç duyabiliyor. Eğer ilginiz bir de el yeteneğiniz var ise sosyal medya üzerinden çalışma hayatınızı kazanabilirsiniz.

Evden Sipariş Almak Daha Uygun Geliyor

Özellikle ev hanımı olan bayanlar için ev üzerinden yapılan çalışmalar daha mantıklı geliyor. Bu nedenle ev işleri üzerine birçok adreste iş arayabiliyorlar. Bu anlamda da iş imkanının sosyal medya üzerinde belirli adresler üzerinden sunulduğunu söylemek mümkün. Kullanıcılar için ev işlerinde tercih edilen sayfalar işçi ilanları da verebiliyor. Bu alandan el yeteneğiniz var ise başvuru yaparak iş sahibi olabilirsiniz. Çalıştığınız iş için genel itibari ile belirli dönemlerde toplu sipariş almanız gerekiyor. Ardından ev içerisinde süsleme işleri üzerinden toplu işleri gerekli çalışma alanları içerisine telsim ediyor ve yeni siparişler alarak para kazanabiliyorsunuz.

Kendi Sayfanızı Oluşturun ve Kazanın

Eğer el becerinizin oldukça iyi olduğunu düşünüyorsanız ve bu alana ayıracak vakte sahip iseniz illaki başka bir alandan iş aramanıza gerek yok. Aynı zamanda sosyal medya üzerinde kendi iş alanınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için ilerlemenizi kolaylaştıracak olan adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İlk olarak kendiniz için bir alan oluşturmalı ve ilk çalışmalarınızı bu alandan yapmalısınız. İlerleyen dönemlerde hem siparişler hem de yaratıcılığınızdan faydalanarak iş alanınızı daha ileri seviyelere taşıyabilirsiniz.
  • Ardından yaptığınız iş alanını sosyal medya üzerinde birçok paylaşım ile kullanıcılara sunmanız gereklidir. Bunun yanında sosyal medya üzerinde yavaş yavaş belirli bir kullanıcı kitlesi oluşturmanız gerekli. İlk olarak kendi çabalarınız ile belirli seviyelere getirdiğiniz kullanıcı sayıları sonrasında kendi hızında ilerleyecektir. Bunun için ilk olarak sizin kendi çabanız ile birlikte bir kullanıcı kitlesi oluşturmanız gerekli. Bu sayede takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.
  • Ardından yaptığınız paylaşımların artması gerekli. Paylaşımlarınıza ara verilmesi bu alanda kullanıcıların takiplerinin geri çekilmesine neden olacaktır. Bu nedenle kullanıcılar için sürekli yeni ürünler tasarlamalı ve sayfanıza eklemelisiniz.
  • Dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise alıcılarınıza ilk olarak kolaylıklar sağlamak. Bunlar kapıda ödeme seçeneği, ücretsiz kargo seçeneği gibi seçenekler olabilir. İlk olarak bu avantajları sağlamanız sayfanızın kurulum aşamasında kullanıcı memnuniyeti kazanmasını sağlayacaktır. Daha sonrasından bu memnuniyet adına gelen mesajları ve yorumları sayfanızda diğer kullanıcılar için paylaşabilirsiniz.
  • Son olarak ise DM alanını kontrol altında tutmalı ve sizin ile iletişime geçmek isteyen müşterilerinize dönüt vermelisiniz. Bu sayede birçok kullanıcının aklında yer alan soruları anında cevaplayabilirsiniz.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın