Genel

Sosyal Medya Üzerinden Fiyat Karşılaştırması Yapın

Yazar Mart 4, 2017 Yorum Yok

E-ticaret günümüzde en çok kullanılan alışveriş alanlarından bir tanesi. Artık insanlar alışverişlerini internet üzerinden daha pratik olarak yapıyorlar. Daha önce internet üzerinden direk olarak yapılan alışveriş alanları zaman içerisinde sosyal medya üzerinde yer almaya başladı. Bu nedenle sosyal medya içerisinde oldukça kapsamlı bir alışveriş ağı oluşturuldu.

Aynı Ürün Farklı Fiyat

Sosyal medya üzerinde yer alan alışveriş alanları içerisinde beğendiğiniz ürünlerin fiyat karşılaştırmalarını anında yapabilirsiniz. Bunun için e-ticaret alanı içerisinde faaliyet gösteren sayfaların takiplerini yapmanız sizin için pratiklik oluşturacaktır. Son dönemde herhangi bir ürünün sosyal medya üzerinde yer alması birçok sayfa içerisinde yer almasını sağlıyor. Bu nedenle tanıtılan ürünlerin renkleri, desenleri, markaları farklılık gösterdiği gibi fiyatları da farklılık gösterebiliyor. Sosyal medya üzerinden sizin için en uygun ürünü en uygun fiyata temin edebilme özelliği var. Bu özelliği kullanarak alışverişlerinizi direk cep telefonlarından yapabilirsiniz.

Sosyal Medyalara Programlar Yükleniyor

İnternet ve sosyal medya alışverişlerinin hız göstermesi aynı zamanda bu alanda yapılan ve güncellenen programların artmasını da sağladı. Facebook başta olmak üzere birçok uygulama içerisinde artık alışveriş programları kullanılabilecek. Bu alanda ilk olarak Messenger uygulamasına Getir programı getirildi. Bu program ile birlikte kullanıcılar kendilerine en yakın olan ürünleri en uygun fiyatlar ile birlikte öğrenebiliyorlar. Kullanıcılar için programların artması hem emek hem de zaman kaybını önlüyor. Her kullanıcı olduğu yerden mağazalarda yer alan ürünleri kendilerine en yakın olan yerlerde görebiliyorlar. Bu uygulama zaman içerisinde diğer sosyal medya araçları üzerinde de yer alacaktır. Bu sayede internet ve sosyal medya alışverişleri zaman içerisinde daha fazla artış gösterecektir.

Alışveriş Programları Artıyor

Sadece sosyal medya üzerinde değil aynı zamanda internet üzerinde de alışveriş imkanı sunan program sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Bu programlar internet alışverişini tercih eden kişilere aynı ürünün farklı fiyatlı hallerini gösterebiliyor. Bu programları hem akıllı cihaz üzerinden hem de bilgisayar üzerinden bulma imkanınız var. Bu sayede uygulama olarak indirme işlemini gerçekleştirerek kullanabileceğiniz alışveriş programlarını cep telefonunuzda bulundurabilirsiniz. Bu programlar içerisinde bildirim ayarlarını kontrol ederek aynı zamanda indirim olan ürünlerden ya da size özel olarak sunulan fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Kullanıcıların gün geçtikçe daha fazla tercih ettikleri e-ticaret alanı şuan için farklı versiyonlar ile birlikte cep telefonlarının alışveriş alanlarında.

Sosyal Medya Daha Ucuz

Aynı ürünü birçok alanda tek seferde bulma imkanınız oldukça yüksek. Aynı zamanda bulduğunuz alanlar içerisinde çok rahat fiyat farkının da olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medya bu anlamda kullanıcılarına oldukça iyi fırsatlar sunuyor. Mağaza ya da birçok alanda gördüğünüz ürünler sosyal medya üzerinde çok daha ucuz olarak yer alıyor. Ancak direk her ucuz olan ürünü almamanız da fayda var. Bunun için sosyal medya üzerinde ufak çaplı bir araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırma kapsamında sayfanın satın alım için ne kadar uygun olduğunu görebilirsiniz. Bunun için bakabileceğiniz alanları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İlk olarak kullanıcı yorumları önemli. Sosyal medya üzerinde olan alışveriş sayfasından ürün alan kullanıcıların yorumlarını internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu sayede müşteri memnuniyeti hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  • Sosyal medya üzerinde alışveriş sayfalarını denetleyebileceğiniz bir diğer alan takipçi sayısı. Takipçi sayısı genel itibari ile yüksek olan sayfalar daha fazla kullanıcıya hitap etmeleri açısından daha güvenli olabilir.
  • Bunun yanında marka işbirliklerine de dikkat etmeniz gerekli. Ürün kullanımlarını tavsiyeler üzerine yapabilirsiniz.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın