Genel

Sosyal Medya Danışmanlığı

Yazar Haziran 15, 2017 Yorum Yok

Hepimizin günlük hayatlarında sürekli rastladığı bir terim olan ” Sosyal Medya Danışmanlığı ” sosyal medyanın günden güne gelişmesiyle oluşan bir alandır. Sosyal medya danışmanlığı ile kurumunuzun sosyal medya hesapları kontrol altına alınır, dönüşümler takip edilir ve daha çok kitleye ulaşmanız sağlanabilir.

Sosyal Medya Danışmanlığı neden önemlidir?

Günümüzde insanların sıkça vakit geçirdiği sosyal medya mecraları günden güne önemini artırmaktadır. Bir kaç yıl öncesine kıyasla, bugün sosyal medyanın satış dönüşümlerine veya kurumların imajına olan etkisi inkar edilemeyecek derecede büyüktür. Bu denli büyük bir etkiyi göz ardı etmek artık neredeyse mümkün değildir. Bu nedenle, pek çok kurum sosyal medya danışmanlığı için işlerinde uzman kurumlar ile çalışmaktadır. Kimi firmalar ise şirket bünyelerinde sosyal medya danışmanı bulundurarak bu alandaki varlığını göstermeye çalıştırmaktadır. Crovu’nun size sağladığı sosyal medya danışmanlığı ve sosyal medya yönetimi hizmetiyle neler kazanırsınız, neden önemlidir, maddeler halinde inceleyelim.

 • Sosyal medya hesabınızın kurumsal yönetilmesi, satışlarınızda artış olmasında etkilidir.
 • Kurumsal imaj ve prestijinizin artışında oldukça etkilidir.
 • Müşteri ilişkilerinde oldukça önemlidir çünkü sosyal medya aracılığı ile kurulan müşteri – kurum ilişkisi farklı bir boyut kazanır ve daha samimidir. Bu da kurumunuzda olumlu bir izlenim yaratır.
 • Kaliteli ve ilgi çekici paylaşımlar ile sosyal medya hesaplarınızda aktiviteler artılır.
 • Bir bakımdan sosyal medya üzerinde kurumunuzun itibar yönetimi profesyonel şekilde yapılır.
 • Detaylı haftalık raporlamalar ile nelerin yapıldığına, nasıl gelişmelerin yaşandığına göz atma şansınız olur.

Sosyal Medya Danismanligi

Sosyal Medya Danışmanı nasıl seçilmelidir?

Pek çok iş alanında olduğu gibi bu iş alanında da seçim önemlidir. Sosyal medya danışmanlığını emanet edeceğiniz firmada arayacağınız belli başlı özellikler bulunmaktadır. Sonuçta, sosyal medya danışmanınız sizin markanızın sosyal medyadaki temsilcisi bir bakıma yüzü ve temsilcisi olacaktır. Bu nedenle, seçilecek sosyal medya danışmanı kusursuz büyük önem arz ediyor. Nasıl bir sosyal medya danışmanı seçilmesi gerektiğine dair bir takım özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Grafik-Tasarım konusunda bilgili olmalı, ilgi çekici ve efektif görseller hazırlayabilmeli.
 • Müşteri ilişkileri iyi olmalı.
 • Günlük paylaşımlar yapabilmeli ve dakik olmalı.
 • Toplumsal özel günler için merak uyandırıcı ve viral etki yaratabilecek paylaşımlar yapabilmeli.
 • Profesyonel raporlama sunabilmeli.
 • Ülke gündemini yakından takip etmeli, gerektiğinde kurumun tercihine göre paylaşımlar yapabilmeli.

Umarız yazımız sizler için açıklayıcı olmuştur. Crovu ekibi olarak, sosyal medya danışmanlığında profesyonel çözümler sunuyor ve kurumunuzun hakettiği imajı sağlıyoruz. Satış grafiklerinizdeki artışı sağlıyoruz.

Sosyal medya hesaplarınızın yönetimine dair merak ettiklerinizin tümünü, Sosyal Medya Yönetimi sayfamızda bulabilirsiniz.

Bizimle hemen iletişime geçebilmek için, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Sevgilerimizle,

Cevap bırakın