Genel

Skype Nedir, Nasıl Kullanılır, Özellikleri

Yazar Eylül 6, 2017 Yorum Yok

Skype sizden uzakta bulunan kişiler ile sizin iletişim kurmanızı sağlar. Birçok özelliği bulunan Skype’nin anlık mesajlaşma ve sesli ya da görüntülü bir şekilde arama yapmanızı ve kişilerin nerede olursa olsun sizinle tek bir tık uzaklıkta olmasını sağlar. Başınızdan geçen olayları kolayca bu uygulama ile paylaşabilir ayrıca çeşitli kutlamaları da Skype aracılığıyla yapabilirsiniz. Çeşitli toplantılarınızı ya da iş arkadaşlarınız ile yapacağınız davetleri Skype aracılığıyla yapabilir ayrıca haber verebilirsiniz. Hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan rahatlıkla kullanabileceğiniz bu iletişim aracı, kişiler arasında ki anlık mesajlaşmaları da gerçekleştirmektedir. Ücretsiz olan bu yöntem ile dilediğiniz gibi mesaj atabilir arama yapabilirsiniz.

Skype’nin son güncellemelerinde bulunan grup aramaları da oldukça kullanışlı olup toplu bir şekilde arama gerçekleştirebilirsiniz. Skype’nin bir başka özelliği ise televizyondan da kullanılabilir olması. Düşük bir ücret karşılığında daha fazla erişimlerde bulunabilir ve çeşitli özelliklerinden yararlanabilirsiniz. WiFi ağına bağlanarak erişimleri gerçekleştirmenin yanı sıra internet üzerinden çeşitli mesaj gönderimi ve aramalar da yapılmaktadır. Yalnızca kullandığınız miktarı ödeyebilir ya da farklı paketler satın alarak rahatça kullanabilirsiniz. Özellikle iş dünyasında kullanımı oldukça yaygın olan bu iletişim aracı müşteriler ile şirket çalışanlarını da bir araya getirmek için doğru bir yöntem. Dilediğiniz kadar arkadaşınızı listenize ekleyerek iletişim kurabilirsiniz. Yüz milyonlarca kişinin kullandığı bu uygulama sayesinde işlerinizi daha rahat ve kolay bir şekilde yürütebilirsiniz.


Skype’nin Çağrıda Bulunma Özelliği

İletişim kurmak ve arama yapmak için günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biri olan Skype ile rahatlıkla görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak yapacağınız çağrılar ile diğer cep telefonları ve sabit hat kullanıcıları ile düşük ücretli olarak konuşabilirsiniz. Çeşitli günlerde plan yapmanız için dünyanın her yerine arama gerçekleştirebilirsiniz. Skype kullanmayan kişileri ve sabit hatları da rahatlıkla arayabilirsiniz. Her türlü cep telefonu ve sabit hatlar oldukça uygun fiyatlı olup rahatlıkla arama gerçekleştirebilirsin. Yaptığınız aramaları kontrollü bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli abonelik paketleri ile ücretlendirmeleri ve tarifenizi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Ailenizdeki kişiler ya da sevdiğiniz arkadaşlarınızla grup konuşları yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra iş arkadaşlarınızla çeşitli toplantı ve organizasyon işlerinizi de bu grup aramaları ile gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız bu grup aramalarınıza 25 kişiye kadar kişi ekleyebilirsiniz. Grup aramalarınızda eklediğiniz kişiler tamamen ücretsizdir. Tanıdığınız Skype kullanıcılarının numaralarını alarak rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Bu numara dünyanın her yerinde geçerli olup her yerde de kullanılabilen size özel bir numaradır.

Skype ile Nasıl Arama Yapılır?

Her ülke için geçerli olan alan kodlarını telefon arama yerine tuşlayarak ailenizdeki kişiyi, arkadaşınızı ya da iş arkadaşlarınızdan birinin numarasını girin. Eskiden oldukça pahalı olan yurtdışı görüşmeleri artık çok uygun fiyatlı olup kolaylıkla aramaları gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra siz ülke değiştirdiğiniz zaman numaranızı değiştirmeye gerek kalmadan hala aynı numaranızı kullanarak iletişime geçebilir ve başkalarının sizi arayabilmesi sağlanabilir. Cep telefonunuz ya da bilgisayarınız ile Skype’den gelen her türlü aramayı kabul edebilir ve konuşabilirsiniz.

Çağrılarınızı Yönlendirebilirsiniz

Çağrı yönlendirme sistemi ile siz müsait olmadığınız zamanlarda bile gelen aramalarınızı cevapsız bırakmamış olursunuz. Bu sistemde dakika başına uygun ücret uygulanarak başka bir numaraya çağrınızı yönlendirebilirsiniz. Seçtiğiniz aboneliklerde bu sistem oldukça uygun fiyatlı ve kullanışlıdır. Yalnızca Skype kullanıcıları arasında yapılan bu çağrı yönlendirme işlemi seçtiğiniz herhangi bir cep telefonu numarası ya da sabit hat kullanıcısına yönlendirdiğiniz takdirde o kişi tarafından aramalarınız cevaplandırılır. Çağrıyı cevaplandıran kişi hiçbir ek ücret ödemez.

Cevap bırakın