Genel

Profil Fotoğraflarınız İle Dijital Kimliklerinizi Etkili Hale Getirin

Yazar Nisan 21, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya platformları içerisinde yer alan dijital kimlikler diğer kullanıcıların sizin profilinize baktıkları zaman gördükleri ilk alan. Bu nedenle sosyal medya platformları içerisinde dijital kimliklerinize ayrı olarak dikkat etmeniz gerekiyor. Profil fotoğrafınız ise bu alanda dikkat etmeniz gereken ilk unsur ile karşınızda. Peki, kullanıcılar profil fotoğraflarında nelere dikkat etmeli?

Profil Fotoğrafları Nasıl Olmalı?

Sosyal medya üzerinde yer alan profil fotoğrafınız ile birlikte karşınızdakini daha kolay olarak etkileyebilirsiniz. Bu anlamda ilk olarak dikkat etmeniz gereken görsel içerisindeki yeriniz.

Tek Fotoğrafları Tercih Edin: Profil fotoğrafı içerisinde bir kullanım yapacak iseniz bu kullanımları mutlaka tek yer aldığınız görüntüler üzerinden yapmanız gerekiyor. Eğer bir kız ya da erkek arkadaşınız yok ise arkadaşlarınız ya da akrabalarınız ile çektirdiğiniz görüntüleri profil fotoğrafları içerisinde kullanmayın. Bu anlamda profil fotoğrafı içerisinde yer alan görüntünün tam olarak kime ait olduğunu bilmenin zor olduğunu söylemek gerekiyor. Diğer kullanıcılar ise profil resmi içerisinde iki ya da daha fazla kişi gördüğünde profili etkili bulmuyor.

Kendiniz Olmayan Fotoğrafları Azaltın: Fotoğraf çekmeyi çok seviyor olabilirsiniz. Gittiğiniz her yeri, yaptığınız her faaliyeti çekmek sizin için oldukça zevkli olabilir. Aynı zamanda bu görüntüleri sosyal medya üzerinde paylaşmak da oldukça zevkli olabilir. Ancak kullanıcıların bu anlamda dikkat etmeleri gereken bir özellik var. Sosyal medya içerisinde sizin olmadığınız fotoğrafların çok olması diğer kullanıcılar tarafından sevilmiyor. Bu nedenle kullanıcılar sürekli olarak çevre ve doğa fotoğrafları görmekten sıkılıyor. Böyle bir alan karşı ilginiz var ise farklı bir albüm oluşturabilirsiniz. Bu albüm içerisinde çektiğiniz fotoğraflara ilgisi olanlar zaman geçirebilir.

Kendinizi Filtrelemekten Sakının: Sosyal medya içerisinde yer alan dijital kimliklerde profil fotoğraflarının filtresiz olduğunu söylemek neredeyse imkansız. Kullanıcıların büyük bir bölümünün çektikleri görüntüler ile ekledikleri görüntüler arasında dağlar kadar fark oluyor. Çünkü çekilen profil resimleri üzerine oldukça fazla filtre uygulaması yapılıyor. Yani siz kendi resmini birçok filtre altına saklıyorsunuz. Ancak diğer kullanıcılar doğal olan görselleri daha çok seviyor. Bu nedenle profil resmini üzerinde ne kadar az filtre uygularsanız o kadar doğallığı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda ne kadar az filtre kullanırsanız diğer kullanıcıların beğenisini o kadar kazanabilirsiniz.

Profil Resminizi Değiştirin: Birçok kullanıcı oldukça bir güzel bir görsel yakalamanın hemen ardından aylarca hatta yıllarca aynı profil resmini sosyal medya platformları içerisinde kullanabiliyor. Ancak kullanıcılar değişen sosyal medya profillerinin daha etkili olduğunu gösteriyor. Yani sürekli olarak bir alanda aynı görseli kullanmak yerine farklı görseller ile değişiklik yaratmanız diğer kullanıcılar tarafından daha etkili bir dijital kimlik oluşmasını sağlıyor. Kullanıcıların bu anlamda sosyal medya platformlarında yapacakları değişikliklerin kullanımlarını olumlu olarak etkileyebileceğiniz söylemek mümkün.

Profil Resimleri Detaylı Olarak İnceleniyor

Sosyal medya platformları içerisinde yer alan profil resimleri diğer kullanıcılar tarafından detaylı bir inceleme içerisinden geçiyor. Bu nedenle kullanıcılar için profil resimlerinde kendilerine ait olan resimlerin kullanılmasının önemli olduğu söyleniyor. Birçok insan profil resmi içerisinde yüz hatlarından oluşan bir görüntü tercih ediyor. Ancak sosyal medya platformları içerisinde yer alan kullanımlarda boydan çekilen görsellere de önem veriliyor. Bu nedenle kullanıcıların sosyal medya içerisinde kullanımlarını daha fazla görüntü ile birlikte yapabileceklerini söylemek gerekiyor. Bu sayede tam anlamıyla bir kullanım sağlanabilir. Genel itibari ile boydan görseli olmayan kullanıcılar ile sohbet düzeyi daha düşük oluyor. Çünkü bu alanda insanların fiziğine güvenmediği düşüncesi ortaya çıkıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın