Genel

Pinterest Sosyal Medya Değil mi?

Yazar Mayıs 2, 2017 Yorum Yok

Fotoğraf albümleme özelliği ile birlikte sosyal medya içerisinde kısa zamanda ünlenen Pinterest yaptığı açıklamalar ile birlikte sosyal medya platformu olmak istemediğini gösteriyor. Çünkü fotoğraf albümü olarak kullanılabilen uygulama sosyal medya platformları içerisinde aktif olarak yer almak istemiyor. Bu anlamda kullanıcılar için uygulamanın sadece fotoğraf üzerinden kullanım sağlanabileceğini söylemek gerekiyor.

Pinterest Kullanımı Nasıl Yapılıyor?                                         

Kısa bir süre öncesinde tasarlanan Pinterest uygulaması fotoğrafların kategorileşmesi ile birlikte kullanılıyor. Yani kullanıcılar uygulama içerine belirli alanda olan fotoğrafları albüm yaparak koyabiliyorlar. Kullanıcıların aktif olarak kullanım sağlayabilecekleri bu uygulama aynı zamanda birçok alanda da yardımcı ve destek oluyor. Özellikle belirli iş alanlarının vazgeçilmezi olmuş durumda. Moda tasarımı üzerine her alanda kullanımlar için Pinterest uygulamasının cep telefonlarına indirildiğini görebilirsiniz. Moda tasarımlarının bu alan içerisinde farklı kategorilerden yürütüldüğü görebilirsiniz. Kıyafet, saç, ayakkabı gibi birçok alanda görüntülerin uygulama içerisinde ayrı olarak sıralandığını görebilirsiniz. Kullanıcılar için uygulama bu anlamda oldukça fayda sağlıyor.

Pintereset Takipçileri Oluşuyor

Pinterest içerisinde yer alan kullanımlarda arkadaş olarak ekleme özelliği de var. Oluşturduğunuz profillerin bir başkası tarafından görüntülenebilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda görüntülenen kişiler ile birlikte arkadaş ekleme özelliği kullanılabiliyor. Yani istediğini kişilerin Pinterest profillerini takip edebilir ve albümlerinde yer alan görüntüleri aktif olarak izleyebilirsiniz. Aynı zamanda profilinizin kimse tarafından görüntülenmesini istemiyor iseniz kapatarak gizliliği ayarlayabilirsiniz. Kullanıcıların uygulama içerisinde yer alan profilleri arkadaş ekleme yani takip etme özelliği ile birlikte aktif bir kullanım sağlıyor. Takipçilerin bu alan içerisinde kullanımda olması aynı zamanda uygulamaya sosyal medya platformu havası katıyor. Ancak uygulama kendisinin sosyal medya olarak kullanılmasından memnun değil.

Sosyal Medya Kullanımları Olmayacak

Pinterest uygulamasının git gide sosyal medya platformlarına benzemesi nedeni ile bu alanda özellikler de geliştirilmeye devam ediyor. Ancak kullanıcılar için sosyal medya platformu olarak anılan uygulama bu alanda bu şekilde anılmak istenmiyor. Kullanıcılar için sosyal medya platformu olarak anılan kullanımlar artık uygulama içerisinde sosyal medya olarak anılmak istenmiyor. Ancak buna rağmen uygulama içerisine eklenen özellikler sosyal medya kullanımlarına benzer durumda. Kullanıcılar için Pinterest uygulamasının daha çok albümler için önemli olması nedeni ile fotoğraflar üzerinden aktif bir kullanım sağlanabilecektir. Sosyal medya kullanımları olarak bilinen Pinterest içerisinden kullanımlarını isterseniz arkadaşlarınız ile isterseniz de kişisel olarak yapabilirsiniz.

Pinterest Her Geçen Gün Büyüyor

Sosyal medya platformları içerisinde yer almasına rağmen bu şekilde anılmak istenmeyen Pinterest her geçen gün daha fazla büyüyor. Bu anlamda kullanıcılar için platform içerisinden fayda sağlanabilecek alanların da büyüdüğünü söylemek gerekiyor. Çünkü yeni giriş yapan bu uygulama içerisinde oldukça iyi özelliklerin olduğunu söylemek gerekiyor. Pinterest içerisinde albüm yaparken kullanıcılar birden fazla alana dikkat edebilirler. Bu sayede kullanımlarını daha etkili hale getirebilirler. Özellikler içerisinde bir görüntünün birden fazla kayıt olmaması ise kullanıcıların en beğendikleri özellikler arasında.

İnstagram Pinterestten Özendi

İnstagram içerisinde yer alan kullanımlarda albüm özelliği aktif olarak yer almaya başlayacak. Bu anlamda instagram özelliklerinin Pinterest uygulamasından etkilendiğini söylemek gerekiyor. İnstagram’da yer alan kullanımlarda uygulama özelliklerinin Pinterest ile benzerlik gösterebileceğini söylemek mümkün. Yeni gelen bu platformun birden birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanması ile birlikte İnstagram’da da özelliklerin kullanılmaya başlanacak. Bu sayede instagram içerisinde Pinterest kullanımları da aktif olarak yapılabilecek. Gelecek günler içerisinde platformda bu özellikleri görebilmeniz mümkün. Kullanıcılar için bu görüntülerin ve özelliklerin görülebileceğini söylemek gerekiyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın