Genel

Messenger Lite Türkiye’de Kullanılacak

Yazar Mayıs 5, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya platformu olan Facebook’un uygulamasının Messenger mesajlaşma sistemi yurtdışında Lite sürüm ile birlikte kullanılıyor. Kısa bir süre öncesinde ise bu özelliğin artık Türkiye’de de kullanılabileceği üzerine çalışmalar başlatılmış durumda. Kullanıcılar için yapılan bu haber beraberinde Lite özelliklerin merak edilmesi durumunu da ortaya koymuş halde. Kullanıcılar Facebook platformu üzerinden gelecek olan Lite sürümünün Türkiye içerisinde nasıl bir fayda sağlayabileceğini şimdiden merak ediyor.

Messenger Lite Özellikleri

Türkiye içerisinde kısa bir süre sonrasında kullanılacak olan Facebook mesajlaşma platformu olan Messenger’in Lite özelliği kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Bu özelliğin normal sistemden farkı nedir ve nasıl kullanılır kullanıcıların merak ettikleri sorular içerisinde yer alıyor. Bu anlamda;

  • İlk olarak Messenger Lite sistemi kullanıcılara daha az veri depolama özelliği sunuyor. Yani kullanıcılar Messenger uygulaması ile birlikte kullanımlarını üstün özelliklere sahip depolama seçeneği ile birlikte kullanabilirken Lite özelliği kapsamında daha az depolama kullanım alanı sağlanacak. Bu durumun kullanıcılar için hem olumlu hem de olumsuz özelliklerinin olduğunu söylemek mümkün.
  • Messenger Lite özelliği içerisinde yer alan bir başka özellik ise internet veri kullanımının daha düşük olarak gerçekleşmesi. Bu nedenle kullanıcılar için kullanabilecekleri özelliklerin daha az veri ile birlikte yapılabileceğini aynı zamanda internet kullanımlarının çok daha düşük olabileceğini söylemek mümkün. Bunun en büyük nedeni ise kullanıcılar için hazırlanan sürümde depolama ve veri indirme alanının çok daha az olması.

Messenger Lite Nasıl Kullanılır?

Messenger Lite kullanmak isteyen kullanıcıların dikkat edecekleri özellikler arasında sürümün nasıl indirilebileceği ve nasıl kullanılabileceği. Facebook platformunun mesajlaşma eklentisi olan sürüm özelliğinin ilk olarak güncelleme ile birlikte akıllı cihazlarda olabileceğini söylemek mümkün. Aynı zamanda akıllı cihazlar içerisinde yer alan store alanlarına girdiğiniz zaman da bu kullanım özelliğini görebilirsiniz. Daha sonrasından indirdiğiniz özellik ile birlikte kullanımlarınıza aktif olarak başlayabilirsiniz. Messenger Lite kullanımlarınız sizin için birçok konuda avantaj sağlayacak olmasına rağmen geniş kapsamlı olarak yapacağınız çalışmaları direk Messenger eklentisi ile birlikte yapmanız gerekiyor. Bu sayede etkin bir kullanım sağlayabilirsiniz. Facebook ve Messenger adresleriniz bu özellikleri kullanabilmeniz için yeterli olacaktır.

Messenger Lite Neden Kullanılıyor?

Facebook platformunun sürüm özelliklerinde yer alan Messenger Lite birçok ülke içerisinde aktif olarak kullanılıyor. Zaman içerisinde kullanılabileceği ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor. Kullanıcılar için gelecek olan bu özelliğin kullanımlar nedenler arasında akıllı cihaz özellikleri ile uyumu söylemek mümkün olacak. Yani bu sürüm ile birlikte kullanıcılar daha düşük olan akıllı cihaz özellikleri ile birlikte kullanımlarını yapabilirler. Messenger Lite kullanımlarını bu nedenle kullanıcılar çok daha düşük olan akıllı cihaz özellikleri ile birlikte yapabilirler. Bu sayede etkin bir mesajlaşma özelliğini kullanabilirler. Aynı zamanda Messenger Lite ile birlikte kullanılabilecek özelliklerin de değişeceğini söylemek gerekiyor.

Messenger Lite Türkiye’de Kulanılacak

Messenger Lite sürüm özellikleri birçok ülkede genel itibari ile kapsamlı olarak kullanılıyor. Bu kullanımlar içerisinde yer alan ülkeler arasında kısa bir zaman sonrasında Türkiye de yer alacak. Artık Türk kullanıcılar akıllı cihaz üzerinden Messenger uygulamasının Lite sürümünü kullanabilirler. Aynı zamanda kullanıcıların yükleyecekleri Lite özelliğinin birçok avantaj sağlayabileceğini de söylemek gerekiyor. Özellikleri düşük olan cihazlar üzerinden kullanımlarınızı Lite sürümler üzerinden yapabilirsiniz. Kullanıcıların bu sürümü indirip kullanabilecekleri alanlar ise genel itibari ile store mağazaları içerisinde yer alıyor. Bu alanlardan kullanıcı yorumlarını da görebilirsiniz. Gördüğünüz yorumlar sürüm özelliği memnuniyetlerini ve şikayetlerini sizlere gösterecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın