Uncategorized

İnstagram Pazarlama İçin Oldukça Uygun

Yazar Şubat 24, 2017 Yorum Yok

İşletme sahipleri pazarlama alanları çağa uydurarak sürekli değiştirebiliyorlar. Gazete reklamları, televizyon reklamları, internet reklamları derken artık sosyal medya özellikle instagram reklamları olarak sürekli olarak pazarlama alanında değişiklik yaşanabiliyor. Ancak sosyal medya bu değişikliklerde en uzun süre yer alan kullanım olacak gibi gözüküyor. Bu alan içerisinde sayısız insanın aktif kullanım sağlaması aynı zamanda insanlara ulaşmanın çok daha kolay olması pazarlamanın bu alan içerisinde yapılabilmesini sağlıyor.

Etkili Pazarlama İçin Tavsiyeler

İnstagram içerisinden hatta diğer sosyal medya uygulamaları içerisinden etkili pazarlama yapılması belirli özellikler il mümkün. Birçok işletme sahibi potansiyel müşterilerine bu yöntemler ile birlikte ulaşabiliyorlar.

  1. Analitikleri Kontrol Edin: İnstagram içerisinde iş profilleri için ücretsiz araç kullanımları yer alıyor. Bu araçlardan en önemlisi de analitikler. Analitikler sizlere paylaşımların gösterim oranlarını ve etkileşimleri gösterecektir. Bu sayede kullanıcılar için paylaşımların etkili olabildiği alanlar pazarlama alanları içerisinde işletme sahiplerine gösterilebilir.
  2. Diğer Sosyal Medya Hesaplarını Kullanın: Eğer instagram için reklam yapmak istiyorsanız diğer sosyal medya uygulamalarından da faydalanabilirsiniz. İnstagram uygulamasına yönlendirilmek üzerine hazırlayacağınız tanıtımlar ile birlikte bu alandan uygulama içerisine yönlendirme yapabilirsiniz. Birden fazla sosyal medya hesabı üzerinden pazarlama tanıtımlarının yapılması daha fazla insana ulaşılabilmesini sağlayacaktır.
  3. Takipçilere Baskı Uygulamayın: Bir marka için çok fazla ve çok sık paylaşım yapmanız takipçilerinizin sayfa engeline neden olacaktır. Takipçiler için çok daha fazla paylaşım yapılabilmesi kullanıcıların bıkmasına neden olabilir. Bu nedenle paylaşım süre zarfını istenilen düzeyde ve istenilen oranlarda yapmanız oldukça önemlidir.
  4. Hashataglerden Yardım Alın: Kullanıcıların sayfanıza ulaşabileceği en önem yer hashtaglerdir. Paylaşımlar için yapılan hashatagler farklı bir alandan sizin sayfanıza ulaşılmasını sağlar. Bu nedenle hashtaglar önemli Ancak kullanılan etiketlerin ulaşılabilirliğinin olması gereklidir. Bu sayede kullanıcılar sayfanıza yönlenecektir.
  5. Takipçiler İle İletişim Kurun: Pazarlama sektörü içinde en önemli unsur takipçiler ile yapılabilecek iletişimlerdir. Bu iletişimler ile birlikte paylaşımların kullanıcılar üzerinde bırakacağı etki tahmin edilebilir.
  6. Bütün Uygulamalardan Paylaşım Yapın: Eğer pazarlama adına herhangi bir paylaşım yapacak iseniz bu paylaşımı bütün sosyal medya uygulamaları üzerinden farklı zamanlamalar ile birlikte yaparak daha fazla görüntüleme alabilirsiniz.

İnstagram Pazarlamasında Altın Kural Takipçi Edinme

İnstagram uygulaması içerisinde pazarlama alanında olan iş profillerine birçok öneri ve tavsiyelerde bulunuyor. Bu tavsiyelerden en önemli ise takipçi kazanabilme. İstediğiniz kadar paylaşım yapabilir, istediğiniz kadar yorum ve beğeni kazanabilirsiniz. Ancak takipçi sayınızı arttırmadığınız sürece bu özelliklerin hiçbir etkisi pazarlama üzerinde etkili olmayacaktır. Bu nedenle kullanımlarınızda ilk olarak dikkat etmeniz gereken özellik takipçi edinebilmenin yollarıdır. Özellikle iş profilini yeni açan kullanıcılar bu yöntem ile birlikte instagram içerisinde fazlasıyla etkili olabilirler.

Kişi Profilleri İşletme Profillerine Dönüştürülüyor

İnstagram içerisinde aynı anda iki farklı hesap kolay olarak kullanılabiliyor. Ancak hem kişisel profil yönetmek hem de işletme profili yönetmek oldukça zor. Bu nedenle kullanıcıların büyük bir bölümü kişisel profiller ile işletme profillerini bir tutuyorlar. Bu özellik takipçiler tarafından da oldukça seviliyor. Birçok kullanıcı işletme profilleri üzerinde yer alan paylaşımların kim tarafından yapıldığı ve hayatlarını nasıl sürdürdüklerini merak edebiliyorlar. Aynı anda yapılan kişisel paylaşımlar ile birlikte de işletme paylaşımları bu nedenle kullanıcılar tarafından daha fazla dikkat çekiyor. Aynı zamanda bu sayede başka görsellerin araya girmesi kullanıcılar üzerinde de farklılık yaratılmasını sağlıyor. Bu nedenle son zamanlarda iki ayrı profil üzerinden kullanım ortaklığı yapılıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın