Genel

Grup İletişimlerinizi Daha Kolay Hale Getirin

Yazar Şubat 28, 2017 Yorum Yok

İnternet üzerinde sosyal medya sayesinde birçok kişi ile iletişim kurabiliyorsunuz. Sosyal medyanın bu anlamda kullanıcılara avantaj sağlayacağı birçok durum da var. Bunlardan bir tanesi de grup iletişimleri. Sosyal medya üzerinde aynı anda birçok insanla birlikte konuşabilirsiniz. Öyle ki birçok uygulamada kişi sayısı oldukça fazla olabiliyor.

Etkinlikleri Tek Seferde Herkese Duyurabilirsiniz

Eğer düzenlediğiniz bir davet varsa bu davete katılmasını istediğiniz kişileri tek bir sayfa içerisinde toplayabilirsiniz. Bu sayede herkes ile tek tek iletişim kurmak yerine davetinizi tek bir alandan gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında sonradan değişen davet özelliklerini de tek bir yazı ile bütün davetlilere duyurabilirsiniz. Bu size büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu etkinlikleri facebook başta olmak üzere twitter, ,instagram ve diğer sosyal medya uygulama özellikleri içerisinde aktif olarak yapabilirsiniz.

Sürekli İletişim Halinde Olan Kişiler

Sosyal medya üzerinde sürekli iletişim halinde olan kişiler vardır. Bu kişilerin arasında bir gönderinin toplu olarak gösterilebilmesi için gruplar kurulabilir. Bu durumun en çok kullanıldığı sosyal medya uygulaması whatsapp. Whatsapp içerisinde en çok konuştuğunuz kişiler ile bir toplu görüşme grubu ayarlayabilirsiniz. Bu sayede grup içerisine gönderdiğiniz bir gönderi bütün kullanıcılar tarafından görüntülenir. Aynı zamanda bu sosyal medya uygulaması içerisinde bir grup adı ve grup resmi belirleyebilirsiniz. Bu toplu görüşmeleri yapabileceğiniz bir diğer alan Facebook uygulamasının Messenger alanı. Bu alan içerisinden de birçok kişi ile birlikte toplu görüşme yapabilirsiniz. Aynı şekilde instagram uygulamasının mesaj alanını kullanarak birçok kişinin aynı alan içerisinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede uygulama içerisinde gönderdiğiniz bir görüntüyü sayfa içerisinde olan herkes görür.

Toplu Kamera Görüşmeleri İçin Uygulamalar Kullanabilirsiniz

Sadece yazı üzerinden değil aynı zamanda kamera ile birlikte de sosyal medya üzerinde görüşmelerini toplu olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede aynı anda birden fazla kişi ile görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Sizin bu özelliği kullanabileceğiniz birkaç uygulamayı ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Skype: Skype internet üzerinde görüntülü aramalar için en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi. Bu uygulama içerisine toplu görüntülü konuşma özelliğinin gelmesi ile birlikte kullanıcılar aynı anda farklı insanlar ile görüntülü konuşma yapabilirler. Bu özellik en çok şirketler tarafından toplantılar için kullanılıyor.

Google Hangout: Google Hangout belirlediğiniz kişiler ile birlikte toplu görüntülü konuşma yapabileceğiniz bir diğer program. Bu program ile birlikte aynı anda birden fazla kullanıcıya kamera açabilir ve hepsini ayrı olarak izleyebilirsiniz. Aynı görüntüler diğer kullanıcılar arasında da olacaktır.

Spin: Birçok kullanıcı ile birlikte aynı anda görüntülü konuşma yapabileceğiniz bir diğer program ise Spin. Ancak bu uygulamanın diğer uygulamalardan bir farkı daha var. İstediğiniz kişiler ile aynı anda görüntülü konuşma yaparken uygulama içerisinde arka planda video izleyebilir ve diğer uygulamalarda gezinebilirsiniz. Bunun yaparken kameranızın açık olduğu diğer kullanıcıları da görmeye devam edebilirsiniz.

Uygulamanın Mesaj Alanlarını Kullanın

İnternet üzerinde kullanıcılar toplu görüşmeler için her uygulamanın mesaj alanını inceleyebilirler. Bu alanlarda genel itibari ile iki kişi ile konuşma sürdürülürken üçüncü bir kişi konuşmaya eklenebiliyor. Bu sayede kullanıcılar aynı anda mesajlarını birden fazla kullanıcıya gönderebiliyorlar. Oldukça pratik olan bu özellik ile birlikte her kişiye tek tek mesaj zahmet ve gönderi gönderme zahmetinden kurtulabiliyorsunuz. Her uygulamanın mesaj alanını detaylı olarak incelemeniz sayesinde kullanabileceğiniz bu özelliği görebilirsiniz. Sosyal medyanın grup iletişimlerinde kullanımının bu nedenle oldukça pratik olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın