Genel

Google Plus Nedir, Nasıl Kullanılır

Yazar Eylül 9, 2017 Yorum Yok

Google’ın günümüzde pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Yalnızca arama motoru olarak kullanılmayan pek çok özellikleri gelen Google sosyal medya aracı olma yolunda ilerlemektedir. Çoğu insan Google’ın sosyal medya olarak kullanıldığını bilmiyor. Google Plus aracılığıyla sosyal medya uygulamaları rahatlıkla indirebilir. Bu sistem ile adını oldukça duyurmaktadır. Google Plus bir sosyal medya aracı olarak kullanılmaktadır. Twitter ve Messenger gibi sosyal medya uygulamaları ile kullanılan bu uygulama insanların pek çok bilgisi olmasa da oldukça faydalı bir kullanım sistemidir.

Google Plus Özellikleri Nelerdir

Diğer sosyal medya araçları gibi bir iletişim ağı olan Google Plus arama motoru olarak hayatımıza girdikten sonra sosyal medya olma yolunda ilerlemiştir. Yaptığı hızlı gelişmeler sonrasında sosyal medya hesabı olarak da kullanılan Google Plus uygulaması diğer sosyal medya uygulamaları ile rakip olma yolundadır. Google hesabınız ile erişim kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Aradığınız tüm özellikleri bu uygulama ile bulabilirsiniz. Arkadaş çevreniz ile paylaşabileceğiniz pek çok özellik bulunmaktadır.

Google Plus uygulaması ile ücretsiz olarak kolay bir şekilde mesaj gönderebilmektesiniz. Bunun yanı sıra Gtalk uygulaması sayesinde rahatlıkla konuşabilirsiniz. Ayrıca Google Maps ile konum paylaşabilir ayrıca size konum gönderilebilir. İş dünyası tarafından kullanılması oldukça önemli olan Google işletim sistemi faydaları ve sağladığı kolaylıklar oldukça fazladır. Telekonferans yaparak iş görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Plus Uygulamasına Nasıl Üye Olunur

Google Plus hesabınızdan başka tüm sosyal medya uygulamalarına Hotmail adresiniz aracılığı ile kolaylıkla üye olabilirsiniz. Fakat Google uygulamalarına yalnızca Gmail hesabınız ile etkileşimde bulunabilirisiniz.

Google Plus Uygulamasının Güncellemesi

Özellikle Android cihazlarda kullanılan Google Play Store uygulaması ile birçok sosyal medya uygulamalarına etkileşimde bulunabilirsiniz. Sürekli olarak güncellenerek yenilenen bu uygulama ile ihtiyaç duyulan tüm uygulamaları indirerek kolaylıkla erişebilirsiniz. Güncellenen Google Play uygulaması birçok yeni özellik bulundurmakta. Güncellemelere bakıldığında değişikliklerin görülmesi ile birlikte sosyal medya hesaplarına da ilgi artmaktadır.

Google Play Store Yeni Uygulamaları

Google Play Store uygulamasına bakıldığında üç ayrı başlık yer almaktadır. Bu kısımlarda son güncelleme ile gelen sosyal medya uygulamaları bulunmaktadır. Yükleyeceğiniz olan sosyal medya uygulamaları güncel olarak cihazınıza yüklenmiş olacaktır. Bunun yanı sıra cihazınızda yüklü olan bu hesaplar otomatik güncelleme komutu verdiğinizde güncelleme geldiğinde otomatik olarak bu hesaplar da güncellenir. Beta uygulamaları bölümünde yer alan güncelleme kısmı ayrıca alfabetik olarak listelenen sosyal medya hesaplarını da bu bölümde bulabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarının alfabetik veya güncelleme sırasına göre listelendiğini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra son kullanma tarihine göre de bir liste bulunmaktadır. Bunun ayarını kendiniz ayarlar kısmından ayarlayabilirsiniz.

Google Play Store Uygulamasına Güncelleme Getirmek

Telefonunuzda bulunan Google Play Store uygulamasına güncelleme gelmediyse herhangi bir şey yapmadan bekleyin. Google Play sunucuları ile birlikte cihazınıza otomatik olarak güncelleme gerçekleşecektir. Google sunucuları tarafından yapılan güncellemeler 7.06.08 sürümü kullanan kişiler için otomatik olarak yapılacaktır. Güncellemeler geldikten sonra rahatlıkla uygulamaları kullanabilirsiniz.

Yapılan güncellemelerin yer kaplama oranları da telefonunuzu kasmadan gerçekleşecektir. Az yer kaplama oranları ile dilediğiniz tüm uygulamaları indirebilir ve güncelleme geldiğinde düşünmeden güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz. İndirdiğiniz tüm sosyal medya hesaplarının güncelleme geldikten sonraki yenilikleri kullanmak için otomatik talimat vererek güncelleme getirebilirsiniz. Ya da kendiniz Google Play Store uygulamasına girerek güncelleme listesinden dilediğiniz ve güncelleme gelen sosyal medya uygulamalarının güncellemelerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın