Genel

Fotoğrafları Pinterest İle Kategorileştirin

Yazar Nisan 24, 2017 Yorum Yok

Pinterest son zamanlarda hızlı gelişen bir sosyal medya adresi olarak kullanımda. Bu platform sayesinde kullanıcılar daha sonrasında kullanabilecekleri görüntüleri o an için uygulama içerisine kayıt edilebiliyor. Sadece görseller üzerinden hizmet veren bu platform içerisinde kullanım alanlarınızı oldukça fazla kategoriler şeklinde düzenleyebileceğinizi söylemek gerekiyor. Bunu hem başkalarının kullanımlarını görüntülemek ya da görselleri başkalarına göstermek için ya da kendiniz daha sonrasından hemen bakabilmek için yapabilirsiniz.

Kategorilerinize İsim Verin

Pinterest içerisinde yer alan kullanımlarda sürekli olarak kategori oluşturmanız gerekli. Çünkü platform konseptinde aynı alanda olan görseller tek bir alan içerisinde yer alıyor. Örgü, spor, saç modelleri, kıyafet modelleri, araba modelleri, güzel sözler, doğa gibi ilgilendiğiniz her türlü alan için bu anlamda farklı bir kategori oluşturabilirsiniz. Bu kategoriler sayesinde diğer kullanıcılara hem yaşamınızı gösterebilir hem de kendiniz için daha sonra kolaylıkla bulabileceğiniz kategoriler oluşturabilirsiniz. Kullanıcıların bu alanda yapacakları kullanımlarda aynı alanda olan görselleri kullanmak sizin için oldukça pratik olacaktır. Kategorilerinize verebileceğiniz isimler ile birlikte aynı zamanda arayabileceğiniz görselleri çok daha rahat olarak bulabilirsiniz. Kullanıcıların bu alanda kullanımlarını daha doğru olarak yapabileceklerini söylemek gerekiyor.

Pinterest Kullanımları Artıyor

Pinterest uygulaması içerisinde yer alan kategori yapmak özelliğinin oldukça beğenilmesi ve kullanılması ile birlikte bu alanda yapılacak olan kullanımlarda da büyük bir artış olduğunu söylemek gerekiyor. Pinterest kullanımları içerisinde aynı zamanda yapılabilecek olan kullanımlarda profil oluşturmak da oldukça önemli. Oluşturabileceğiniz profiller sayesinde kullanımlarınızı belirli bilgiler üzerinden yapabilirsiniz. Yani hazırlayacağınız profilleri başkalarının görmesini sağlayabilir ve başkalarının profillerini görebilmenizi sağlayacaktır. Kullanıcılar bu anlamda pinterest kullanımlarını hem başkalarının albümlerini görebilmek için hem de kendi profillerini görebilmek için kullanabilirler.

Pinterest İle Fotoğraf Albümler Oluşturun

Pinterest ile birlikte oluşturabileceğiniz albümleri aynı zamanda diğer sosyal medya platformları için de kullanabilirsiniz. Albümler üzerinden yapılabilecek olan kullanımları birçok farklı kategori içerisinde de kullanabilirsiniz. Fotoğraf kategorileri içerisinde de herhangi bir sınır yer almıyor. Bu nedenle istediğiniz alanlar üzerinden rahatlıkla kategoriler oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar için yapılabilecek olan kullanımları fotoğraf albümleri üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu anlamda aynı zamanda eklediğiniz bir görüntüyü daha sonrasında eklemek istediğinizde uygulama içerisinden uyarı alacaksınız. Bu nedenle kullanıcıların aynı görüntüleri Pinterest içerisine bulundurmalarının imkansız olduğunu söylemek gerekiyor. Böyle bir özelliğin uygulama içerisinde yer alması ile birlikte kullanıcılar artık kategorileri aynı düzenleme ile birlikte yapabilirler.

Pinterest Kategorileri Farklı Alanları Kapsıyor

Kullanıcılar için fotoğraf albümleri Pinterest içerisinde aynı zamanda kategorilerin isimleri yanında fotoğraf isimleri ile birlikte yer alıyor. Kullanıcılar aynı zamanda kategoriler içerisine koyabilecekleri görüntüleri farklı isimler ile birlikte de uygulama içerisinde konumlandırılmasını sağlayabilirler. Bu sayede kullanıcıların yapabilecekleri kullanımlar Pinterest içerisinde daha kapsamlı olacaktır. Kullanıcılar için yer alan kullanımların aynı zamanda kategorilerin faydaları üzerinden de sağlanabileceğini söylemek gerekiyor. Bu sayede birden fazla kategori ile birlikte kullanıcılar Pinterest kullanımlarını düzenleyebilirler.

Pinterest Özellikleri Diğer Uygulamalarda

Pinterest içerisinde yer alan kullanımlar yavaş yavaş diğer platformlar içerisinde de yer almaya başlıyor. Kısa bir süre sonrasında kategori ve koleksiyon özelliğini instagram içerisinde aktif olarak görebilirsiniz. Bu sayede kullanabileceğiniz görüntüleri Pinterest ile birlikte İnstagram içerisinde de bulabilirsiniz. Bu nedenle kullanıcıların farklı alanlarda fotoğraf kategorilerinden faydalanabileceğini söylemek gerekiyor. Bu sayede daha rahat kullanımlar instagram içerisinde yapılabilir. Kullanıcıların dikkat edecekleri özellikler arasında bu anlamda uygulama güncellemeleri yer alıyor. Güncelleme ile birlikte özellikten faydalanmaya başlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın