Genel

Facebook Yeniliklerine Yenilik Eklemeye Devam Ediyor

Yazar Haziran 7, 2017 Yorum Yok

Sosyal medyaya artan ilgi ile birlikte günden güne artan sosyal medya platformlarında rekabet ortamı git gide kızışıyor ve sosyal medya platformları geride kalmamak amacıyla kendini her geçen gün yenilemek için yoğun bir çalışma içerisine giriyor. Birinin yeni bir özellik eklemesiyle diğer platformlar derhal atağa geçiyor ve daha iyisini yaparak kullanıcı ilgisini üzerinde toplamaya çalışıyor.Bir çok sosyal medya platformu arasında daima en çok kullanılan uygulama olmayı hedefleyen ve bunu büyük ölçüde başaran Facebook da, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Facebook’ tan Paylaşımlara Not Uygulaması Geliyor

Sosyal medya platformları sayesinde ünlenen kişilerin artmasıyla, fenomen olma yarışı da bir hayli arttı. Kişiler türlü yollardan tıklama ve izleme sayılarını arttırarak bir adım önde olmaya çalışıyor. Bu şekilde fenomen olarak maddi gelir elde etmek için çabalayan kişilerin günden güne artmasıyla hileler de oldukça artmış bulunmakta. Facebook tam da bu nokta da büyük bir yeniliğe adım attı ve not sistemine geçileceğini açıkladı. Özellikle makalelerde uygulanması beklenen bu sistemde, Facebook paylaşımlara not verecek ve alınan notun yüksekliğine göre paylaşımların ana sayfada görülmesi arttırılacak. Bu sayede hem hilelerin önüne geçilmesini hem de kaliteli ve faydalı içeriklere ulaşılmasını kolaylaştırmayı hedefleyen Facebook’un en kısa sürede gönderdiği güncelleme ile not uygulamasını kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Facebook’tan Fotoğraf Albümlerine Dev Yenilik

Facebook’ a gelen hikayeler kısmı ile, albümlere fotoğraf ekleme özelliği bir hayli gözden düşmüştü. Bunun farkında olan Facebook, fotoğraf albümleri bölümünde geliştirdiği yenilik ile bir kez daha kullanıcılarının karşısında bulunuyor.Hikayeler kısmına eklenen fotoğrafların saklanabilir olmaması ve bir süre sonra kaybolması nedeniyle bu özellik kullanıcılarda bir hayli ilgi uyandıracak gibi görünüyor.

Bu yeni özellik ile birlikte artık fotoğraf albümlerine, fotoğraf dışında videolar da eklenebilecek. Bunun yanı sıra fotoğraf albümlerine çeşitli notlar ve kullanıcıların check-inlerinin de eklenebileceğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu yenilik ile birlikte arkadaş listenizde bulunan kişilerin fotoğraf albümlerini özel olarak takip edebilir ya da ayarlar kısmından bildirim alma özelliğini kullanarak, takip ettiğiniz fotoğraf albümlerine yeni bir içerik eklendiğinde bildirim alarak anında haberdar olabilirsiniz.

Şuan için yalnızca web sitesi ve Android cihazlarda kullanılan uygulamada aktif edilen özelliğin, kısa sürede İOS destekli cihazlara güncelleme ile birlikte eklenmesi bekleniyor.

Facebook’un Barındırdığı Fakat, Kullanıcılar Tarafından Pek Bilinmeyen Özellikler

10 yıldır hayatımızın büyük bir kısmını kapsayan Facebook’un tüm özelliklerinden haberdar mısınız ? Aslında bir çoğumuz Facebook’ u arkadaşlarımızın paylaşımlarına bakmak amacı ile kullanıyoruz. Aslında gözden kaçan ve pek sık kullanılmayan bir çok özelliği bulunmakta. Bu özelliklerden bir tanesi gelen bildirimlerden bunalan kullanıcılar için; istemediğiniz bildirimleri görmeme lüksüne sahipsiniz! Gizlilik ayarları içerisinde bulunan bildirim ayarları aracılığı ile haberdar olmak istemediğiniz bildirimleri belirleyip kapatabilirsiniz. Bu sayede istenmeyen bildirimlerden kurtulmuş olacaksınız.

Facebook’ta neler yaptığınızı bir liste haline görmeniz mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken facebook.com/us adresini ziyaret etmek.

Hesabınıza başka birinin girdiğinden mi şüpheleniyorsunuz ? Facebook bu konudaki tüm endişelerinize son veriyor. Ayarlar bölümünden Facebook hesabınıza nereden girildiğini öğrenmeniz mümkün.

Bir paylaşım ilginizi çekti fakat inceleyecek fırsatınız yok diyelim. Güncelliğe göre ana sayfaya düşen paylaşımlar arasında tekrar aynı paylaşıma ulaşılması oldukça zor. Böyle durumlar için Facebook, linki kaydetme özelliği ile paylaşımı kaydetmenize olanak sunuyor.

Facebook’un Yenilikleri Merakla Bekleniyor

Sosyal medya platformları arasındaki rekabetin artması en çok kullanıcıların işine yarıyor ve her geçen gün yeniliklerine yenilik ekleyen Facebook’ un bir sonraki güncellemesi ile getireceği yenilikler kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Cevap bırakın