Genel

Facebook Video Kanalları Artıyor

Yazar Mayıs 11, 2017 Yorum Yok

Facebook platformu kullanıcılara en iyi video izleme seçeneklerini sunan uygulamalardan bir tanesi. Çünkü bu uygulama içerisinde herhangi bir video süresi sınırlaması yer almıyor. Yani kullanıcılar hem istedikleri sürede videoları platform içerisine ekleyebiliyor hem de istedikleri uzunlukta olan videoları platform içerisinden izleyebiliyor. Facebook yaptığı geliştirmeler ile birlikte kullanımlarını videolar üzerinden daha etkili hale getirmeye de devam ediyor.

Facebook Video Kanallarında Artış

Facebook üzerinde yer alan kullanımlarda videolar son zamanlarda daha fazla ön plana çıkmış durumda. Özellikle uygulama içerisinde her üyenin video kanallarının bulunduğunu görebilirsiniz. Facebook platformu içerisinde yer alan kullanımlarda artık üyeler kanallar üzerinden kullanım sunuyor. Bu kanallarda izleyebileceğiniz videoları arama motoru üzerinden bulabilirsiniz. Aynı zamanda bir video açmanız halinde ekranı aşağı yukarı kaydırmanız ile birlikte diğer video kanallarını görebilirsiniz. Kullanıcılar en çok video izlenimlerini bu anlamda Facebook platformu üzerinden daha rahat olarak yapabilirler.

Birden Fazla Video İzleyebilme

Facebook platformu içerisinde yer alan video izleme özellikleri instagram ile benzerlik gösteriyor. Yani instagram profili içerisinde yer alan keşfet video alanı gibi aynı zamanda Facebook içerisinde de videoları sırasıyla izleyebileceğiniz bir alan yer alıyor. Kullanıcılar bu alan içerisinden ekranı yukarı ve aşağı kaydırarak video izleyebilirler. Aynı zamanda arama motoru üzerinden sunulabilecek olan aramalar ile birlikte de bulacağınız video kanallarından istediğiniz videoları platform içerisinde bulabilirsiniz. Daha sonrasında bu platformların izlenimlerini de kanallar aracılığı ile birlikte yapabilirsiniz.

İstediğiniz Sürede Video Ekleyin

Genel itibari ile sosyal medya platformları içerisinde yer alan video süreleri normal sürelerin kısaltılmış hali olarak yer alıyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü sosyal medya üzerinden video eklemek istediklerinde bu nedenle Facebook platformu üzerinden tercih yapıyor. İstediğiniz sürelerde videoları bu alana tek seferde ekleyebilmeniz sizin için avantaj oluşturuyor. Aynı zamanda instagram uygulamasında da seri paylaşım ile birlikte video devamı izleme özelliği kullanılmaya başlandı. Ancak videonun tek seferde sunulmasını sağlayan platform halen Facebook olarak yer alıyor. Kullanıcılar bu platformdan istedikleri kullanımları istedikleri sürelerde yapabilirler.

Facebook Videoları Kanalda Yer Alacak

Facebook içerisinde video özelliklerine bu kadar dikkat edilmesi yeniliklerin sürekli olmasını da sağlıyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü bu alandan video izlenimlerini kanallar üzerinden de yapabilecek. Bu sayede daha fazla Facebook videosu birden fazla alanda aktif olarak yer alacak. Kullanıcılar için video sürelerinin ve özelliklerinin bu platform içerisinde daha kapsamlı olması kullanımların artmasını sağlıyor. Kullanımların artması ise platform içerisinde yer alan video özelliklerinin geliştirilmesi. Videoların artık bir televizyon kanalı üzerinden sunulacak olması ise bu anlamda kullanıcıların en çok ilgisini çekecek alan gibi gözüküyor. Kanallar üzerinden kullanıcılar istedikleri videoları sırası ile birlikte izleyebilecekler.

Facebook Videoları Daha da Artacak

Sosyal medya platformları içerisinde video kullanımlarına en çok izin veren uygulama Facebook olarak görülüyor. Bu platform içerisinde kullanımlar videoların rahat süreleri üzerinden yapılabiliyor. Bu nedenle uygulama içerisinde yer alacak olan video sayısının ve özelliklerinin gelecek zaman içerisinde daha fazla olacağını söylemek gerekiyor. Video sayısının artması ile birlikte bu alanda yapılan kullanımların da arttığını söylemek mümkün. Birçok kullanıcı Facebook üzerinden hem görüntü hem de video ile birlikte aktif kullanım sağlıyor. Bu sayede eklenen videolar daha fazla kullanıcı tarafından görüntülenebiliyor. Kullanıcıların dikkat edecekleri özellikler arasında bu alanda kişisel ya da kanal kullanımı yer alıyor. Yani sürekli video ekleyecek iseniz kanal kullanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın