Genel

Facebook 2 Milyara Yaklaşıyor

Yazar Mayıs 8, 2017 Yorum Yok

Dünyanın en fazla kullanıcı sayısı ile birlikte en fazla kar oranına sahip olan Facebook platformu içerisinde gün geçtikçe oranlar ve rakamlar daha da fazla artıyor. Platform geçtiğimiz yılın ilk dönemi içerisinde %76’lık bir artış yaşadı. Bu oranın oldukça yüksek olması aynı zamanda kar oranına da yansıdı. 3,06 milyar dolara ulaşan kar oranı ile birlikte platform gelirini arttırmaya yılın ikinci yarısında da devam etti. Aynı şekilde %49 oranında bir artış yaşayan platformun geliri ise 8,03 milyar dolar oldu. Bu rakamlar Facebook platformunun geçtiğimiz yıl üzerinde başarısını bizlere gösteriyor.

Bu Senenin Birincisi de Facebook

Facebook platformu hem kullanıcı sayısı hem de aktif kullanıcı sayısı ile birlikte her senenin birincisi olarak yer alıyor. Sosyal medya platformları içerisinde kullanıcı sayıları kadar her zaman aktif kullanıcı sayıları da önemlidir. Yani platforma üyelik alan kullanıcılar kadar bu kullanıcılar yaptıkları paylaşım oranları da oldukça önemli. Facebook platformu içerisinde yer alan aktif kullanıcı sayısının da oldukça yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Neredeyse diğer platformlarda kullanıcı sayılarında ulaşılamayan rakam Facebook içerisinde aktif kullanıcı rakamı olarak yer alıyor. Facebook platformu içerisinde 2 milyara yaklaşan aktif kullanıcı sayısı bu senenin ikinci yarısından sonra çok daha yüksek olacaktır. Her geçen gün yapılan geliştirmeler ile birlikte kullanıcı sayılarında da önmeli değişimler yaşanıyor.

Facebook Gelişmeleri Kullanıcı Sayısını Arttırıyor

Facebook içerisinde bu kadar fazla aktif kullanıcı sayısının yer alması platformun geliştiricilerin başarısı diyebiliriz. Platform içerisinde yapılan değişiklikler ve özellikler daha fazla kullanıcı tarafından uygulamanın kullanılmasını sağlıyor. Messenger uygulaması bu anlamda önemli bir yere sahip. Bu özellik üzerinde kullanımlar aynı şekilde Facebook ana ekranı gibi devam ediyor. Messenger ile birlikte Facebook kullanımlarında yaşanan aktif kullanım oranı daha da arttı. Aynı zamanda bu platformun özelliklerini de geliştiricilerin geliştirmesi kullanıcı sayısının daha fazla artmasını sağlıyor. Kullanıcılar hem Facebook üzerinden hem de Messenger üzerinden kullanımlarını gün içerisinde aktif hale getirerek daha etkin bir kullanım sağlayabilirler.

2017 İlk Çeyreğinde Rakamlar Yükseliyor

Facebook içerisinde yer alan kullanımlar 2017 ilk çeyreğinde de kendini gösterecek gibi gözüküyor. 2017 yılının ilk yarısının bitmesine yakın Facebook rakamları açıklanmaya başladı. Bu rakamlar 2017 yılı içerisinde de Facebook kullanımlarının aktif kullanıcı sayısı ile birlikte birinci olacağını gösteriyor. Platform içerisinde yer alan kullanımlarda fazla bir artışın yaşanması ile birlikte Facebook’un ikinci yarısında da başarılı olabileceğini tahmin edebilirler. Kullanımların sürekli olarak artış göstermesi aynı zamanda platformun kendini daha da fazla geliştirmesine olanak sağlıyor. Yani artışın platform ile karşılıklı olarak sürdürülebildiğini söylemek gerekiyor. Yani Facebook kendini geliştiriyor. Bu gelişme ile birlikte kullanıcı sayısı artıyor. Kullanıcı sayısının artması tekrardan platformun gelişmesini sağlıyor.

Facebook Rakipsiz Kaldı

Sosyal medya platformlarının kullanım özellikleri ve rakamlarına dikkat ettiğiniz zaman bu rakamların Facebook’a rakip olamayacağını görebilirsiniz. Platform oldukça yüksek kullanıcı sayısı ile birlikte diğer sosyal medya platformlarını da rakipsiz bıraktı. Çünkü birçok platform 1 milyara dahi zor yaklaşırken Facebook uygulamasının 2 milyara bu sene içerisinde ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Kullanıcılar için oldukça iyi bir kullanım özelliği sunan platform içerisinden istenilen bütün özelliklerin bulunması kullanıcı sayılarının daha fazla artmasını sağlayacak. Canlı yayın, hikaye, video ve görüntü gibi birçok alanın bu uygulamada aynı anda kullanılması platform kullanımlarının daha fazla olmasını da sağlamış durumda. sınırsız video eklenebilmesi sayesinde birçok kullanıcı bu uygulamayı tercih ediyor.

Cevap bırakın