Genel

E- Ticaret Satışları Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

Yazar Ocak 12, 2017 2 Yorum

E ticaret sitelerinin en çok önemsiği şeylerden biri de satış fiyatlarını düşürmeden satış arttırma yöntemleri bulmak ve bunun için çeşitli stratejiler geliştirmektir. Öncelikle bunun için yapılan bazı seo çalışmaları sitedeki trafiği arttırdığı ve daha fazla müşteri çektiği için doğal olarak daha fazla satış yaptırtabiliyor. E- ticaret satışları arttırma yöntemlerinin başında gelen bu seo çalışmalarıyla artan trafik sitenin ve markanın bilinirliğini de üst sıralara taşıyor.

Bir e-ticaret siteniz varsa bunun için yapacağınız ilk çalışmalardan biri de kesinlikle seo çalışmaları olmalı. Çünkü trafiğin artması demek çok daha fazla müşteri gelmesi, satın alan insan sayısının da artması demek. Bu nedenle seo çalışmalarına ağırlık verirseniz, internet satışlarınızın giderek arttığını da görebileceksiniz.

E- Ticaret Satışların Seo Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

E- ticaret satışları arttırma yöntemlerinden biri olan seoyu yaparken bazı noktalara özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlardan biri de link kullanımı. Doğru anahtar kelimeleri seçmek ve kategorilerinizde yer alan ürün isimlerini doğru şekilde kodlayarak siteye koymak önemlidir. Bir ayakkabı e-ticaret firmasıysanız ve her ayakkabı görselinizi ayakkabı-1 ayakkabı-2 şeklinde isimlendirerek sitenize koyduysanız bu doğru bir yöntem olmaz. Ne kadar açıklamalı ve net ifadeler kullanırsanız seo uyumluluğu anlamında site o kadar güçlü duracak ve müşteri çekecektir.

Eğer alt yapınız buna elveriyorsa isim verirken site adı ve sonrasında ürün ismi şeklinde tek tek adlandırmak önemlidir. Kullanıcı davranışlarını incelemek de özellikle e –ticaret firmalarını seo çalışmalarında önemlidir. Yani kullanıcılar sizin sattığınız ürünleri nasıl aratıyor? Bunları bilmek anahtar kelime seçiminizde son derece etkili olacaktır. Hedefe odaklanan, açıklayıcı olan ve net başlıklar kullanmak da önemlidir. E- ticaret satışları arttırma yöntemlerinden biri de fayda sağlamayan kalitesiz içeriklerden kurtulmak ve olabildiğince yalınlıktan ve faydadan yana olmaktır.

E- Ticaret Sitesinin Seo Çalışması İçin Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kolay kullanıma sahip olan, ara yüzü ve çalışma prensibi basit olan tasarımlar her zaman bir e-ticaret sitesini üst sıralara taşıyacaktır. Kullanıcıların siteye güvenini sağlamak oradan alışveriş yapması için temel etkendir. Bu güveni sağlayan etmenlerin başında da site görselleri ve tasarımı gelmektedir. Bir kere güven duyan müşteri, kullanım kolaylığı nedeniyle siteye daha sonrasında da gelmek isteyecektir.

E- ticaret satışları arttırmataktiklerinden biri de kullanıcının kafasını karıştırmamaya özen göstermek için kolay seçilebilecek ürünler geliştirmektir. Kullanıcının tepkisini ölçmek ve ondan geri dönüş alabilmek de önemlidir. Bunun için haber kaynağına üye ederek ona mailler atmak , kullanıcıdan aksiyon almayı sağlayacaktır. Satın alma sayfasıyla satın alırken önümüze çıkan aşamalar birbirine ne kadar yakın olursa kullanıcını kafasında o kadar daha fazla netleşeceği için alım oranı gittikçe artacaktır.

E- Ticaret Sitesinin Satışını Arttırmak İçin Sosyal Medyayı Kullanmak

Kullanıcıyla etkileşim halinde olmanın en mantıklı yolu sosyal medya araçlarını kullanmaktır. Bunun için kullanıcıların dikkat kesilebileceği alanlara sosyal paylaşım butonları eklemek mantıklı bir hareket olacaktır. Ayrıca kullanıcılar fikirlerinin önemsendiğini bilmek ister ve E- ticaret satışları arttırmayöntemlerinden biri de bu nedenle kullanıcıların yorum yapabilmesine imkan tanımaktır. Ürünlerin oylanması, yorumlanması gibi alanlar açarsanız iyi geri dönüşler alabilirsiniz.

Sitenizin mutlaka bir blog hesabı olmalıdır. Fakat bu blogda gerçekten faydalı yazılar yayınlamak seo anlamında daha olumlu geri dönüşler almanızı sağlayacaktır. Sadece ürünleri tanıtmamak, ürün dışında içeriğinizle alakalı faydalı yazılar kullanıcıların da daha fazla ilgisini çekecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Tartışmaya katıl 2 Yorum

Cevap bırakın