Uncategorized

Youtube Yeni Tasarım Tanıtımı

Yazar Mayıs 13, 2017 Yorum Yok

Youtube platformu içerisinde son zamanlarda yapılan güncellemelerin en etkili olduğu bir alan da tasarım. Bu alan içerisinde kullanımlar daha fazla olarak belirli özellikler üzerinden devam edebilecek. Bunun için kullanıcıların akıllı cihazlar üzerinden bir güncelleme yapması gerekirken masaüstü kullanımlar için herhangi bir güncelleme gerekmiyor. Kullanıcılar Youtube platformlarını farklı tasarım ile birlikte aynı özellikler üzerinden devam ettirebilirler. Bu sayede farklı bir alanda kullanım yapıyormuş hissi de kazanabilirler.

Youtube Tasarımı Değişiyor

Youtube uzun süredir kendi bünyesi içerisinde bir değişiklik ve güncellemeye yer vermiyor. Yaptığı iyileştirmelerin büyük bir bölümü ise reklam kullanımları üzerine. Ancak bu alanda video izleme üzerine kurulu olan adreslerin çoğalması ve kullanıcıların Youtube platformunun belirli özelliklerinden sürekli olarak şikayet etmesi iyice kullanımların değişmesine neden olmuş durumda. Genel itibari ile aynı durumlardan sürekli şikayet edilmesi Youtube güncellemelerinin başında geliyor. İlk olarak reklamlar ardından ise hiçbir yeniliğin yer almaması kullanıcıların en çok dile getirdikleri durumlar olarak biliniyor. Bu nedenle reklam kullanımlarında bir süre değişikliği yapılmış durumda. Aynı zamanda platform içerisinde son dönemde tasarım değişikliklerine de yer verilmeye hazırlanılıyor.

Orijinal İçerikler Youtube’da Yer Alacak

Youtube platformu içerisinde yer alan kullanımlarda genel itibari ile bir yenilik meydana gelecek. Bu yenilik ile birlikte kullanıcılar artık platform içerisinden daha fazla orijinal içerik bulabilirler. Bu içeriklerin kullanımlarının ise daha fazla olarak ünlüler tarafından yapıldığını görebilirler. Bu nedenle Youtube üzerinden kullanıcıların uzun süredir şikayet ettikleri yeniliklerin yapılmaması durumu bu orijinal içerikler ile birlikte de son bulacak. Artık platform içerisinde kullanıcılar aynı anda kullanımlarını hem orijinal içerikler ile birlikte hem de farklı bir tasarım ile birlikte yapabilirler. Genel itibari ile platform içerisinde böyle değişikliğin yer alması kullanıcıların daha rahat kullanım yapabilmelerini sağlayacaktır.

 

Farklı Tasarım Hakkında Bilgi Verildi

Youtube üzerinden gelen farklı bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkacak haberi aynı zamanda kullanıcıların yapılacak olan tasarımı merak etmesine neden oldu. Bu nedenle kullanımlar içerisine tasarım önerileri getirilerek kullanıcılar için bilgiler verildi. Tasarım değişikliğinin ilk olarak gece modu üzerinden olduğunu söylemek gerekiyor. Kullanıcılar artık rahat bir şekilde kullanımlarını gece modu özelliğini kullanarak yapabilirler. Bu sayede daha etkili bir kullanım özelliği de kazanabilirler. Farklı tasarımlar aynı zamanda kullanıcılar için farklı bir platformdan kullanım yapabilme özelliği da kazandıracaktır. Bu nedenle kullanıcılar için yapılacak olan kullanımların bu tasarımlar üzerinden devam ettiğini söylemek gerekiyor. Aynı zamanda kullanımların daha fazla tasarım üzerinden de artış göstereceğini söylemek mümkün. Kullanıcılar için farklı bir alan görmek bu alanda kullanım yapma oranını arttıracaktır.

Youtube Değişiklikleri Hız Kazandı

Youtube platformunun kendi içerisinde bir değişikliğin yer almaması nedeni ile kullanıcılar uzun süredir bu alan içerisinden farklı bir kullanım yapamıyor. Ancak Youtube son dönem içerisinde bünyesinde hem yenilikleri geliştiriyor hem de kullanımlarında farklılık yaratabilmek adına hazırlanıyor. Orijinal içerikler ve farklı tasarımlar bu alan içerisinde yapılacak olan ilk değişiklikler kapsıyor. Kullanıcılar bu değişiklikleri yakın zaman içerisinde platform üzerinden görebilirler. Yapılacak olan değişikliklerin son dönemde hız kazanması ile birlikte Youtube üzerinden kullanıcılara farklı bir kullanım özelliği sunulacak. Bu özellikleri platform içerisinden aktif olarak görebilir ve kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Özellikle içerik zenginliğinin olması nedeni ile kullanıcıların son dönem içerisinde Youtube üzerinden yapacakları değişikliklerin daha fazla olacağını da söylemek gerekiyor. Kullanıcılar geliştirmeler üzerinden bu değişiklikleri görebilirler.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın