Genel

Youtube Go İle Çevrimdışı Video İzleyebilirsiniz

Yazar Mayıs 24, 2017 Yorum Yok

Video izlemek için kullanılan uygulamalar içerisinde her ne kadar youtube birinci sırada yer alsa da bazen internet erişim problemi nedeni ile kullanıcılarına video izlerken eziyet edebiliyor. Bu nedenle Youtube internet erişimlerinin yavaş olduğu alanlarda kullanımlardan çok şikayet alması üzerine bir başka eklenti geliştirmeyi planlamıştı. 2016 yılı içerisinde Delhi bölgesinde düzenlenen Google etkinliği kapsamında Youtube için internet çalışmaları da tanıtıldı ve bu tanıtımların ardından tahminen bir sene sonrasında kullanımda olabileceği haberleri de yer almaya başladı. Denildiği gibi Youtube 2017 yılı içerisinde internet üzerinden yavaş erişimlere karşı ürettiği çözümü sunmuş oldu.

Youtube Go Yavaş İnternette Devreye Girecek

2017 yılı içerisinde kısa bir süre öncesinde akıllı cihazların sürüm alanlarına yüklenen Youtube Go uygulamasını akıllı cihazlarınıza indirerek bu alanlardan direk olarak kullanımlarınızı artık daha hızlı bir internet aracılığı ile birlikte yapabileceksiniz. İnternetinizin daha yavaş çektiği yerlerde, kesinti gücünün fazla olduğu yerlerde ya da herhangi bir internet erişimi problemi yaşadığınız yerlerde Youtube Go uygulamasını kullanarak internetinizi daha hızlı bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede kullanımlarınızda video takılmalarını ve donmalarını da önleyebilirsiniz. Youtube Go bu alanda kullanıcılarına çevrimdışı video izleyebilme özelliği sunuyor.

Çevrimdışı Video Nasıl İzlenir?

Youtube içerisinden internet erişimlerinin olduğu dönemlerde hızlı bir video izlenimi yapmak istiyorsanız daha öncesinde akıllı cihazlarınıza Youtube Go uygulamasını indirmiş olmanız gerekiyor. bu uygulama içerisinde daha sonrasında izlemek istediğiniz ya da sürekli izlediğiniz herhangi bir videoyu indirerek uygulamaya kayıt edebilirsiniz. Daha sonrasında internetin olmadığı bir alanda kullanım yapmak istediğinizde video izlemek için uygulamanın çevrimdışı özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede internet erişimlerinizin problem olduğu durumlar sizin için eziyete dönüşmeyecektir. Sadece internet erişim problemlerinde değil birçok alanda da uygulamadan faydalanabilir ve çevrimdışı kullanım özelliğini avantajınıza çevirebilirsiniz. Youtube üzerinden sürekli izlediğiniz ve video var ise bu videoyu kayıt edebilirsiniz. Daha sonrasında ise internetinizin kapatılmasını sağlayarak internetinizden yemeden Youtube videosu izleyebilirsiniz.

Müzik Listesi Oluşturun

Youtube videoları müzik kanallarından ve uygulamalarından farklı olarak kullanıcılara daha fazla sunum yapabildiğini söylemek mümkün. Bu nedenle müzik listelerinde bulamadığınız videoları ayrı olarak Youtube içerisine girerek dinleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda internetinizde bir azalma meydana gelecektir. Daha öncesinde Youtube Go uygulaması ile birlikte en çok dinlediklerinizi indirebilir ve kayıt edebilirsiniz. Daha sonrasında ise internetinizi kapatarak indirdiğiniz videoları internetinizden gitmeden izleyebilir ve dinleyebilirsiniz. Size çevrimdışı video izleyebilme ve müzik dinleme avantajını kullanabilmek tamamen sizin elinizde. Kullanımlarınızda farklı kategorilerde yer alan videolardan bir kullanım elde edebilir ve internet kullanımlarınızın da daha doğru olmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet Çekmeyen Alanlara Hazırlık

Youtube içerisinde yer alan videoların donmasında ya da yavaş ilerlemesinde internetin yavaş olmasının yanında çekim gücünün de çok önemli olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle kullanıcılar için eklenecek olan yeni uygulama Youtube Go çekim gücü düşük alanlarda da video izleyebilmenize imkan sunuyor. Kullanıcılar çekim gücünün az ya da hiç olmadığı alanlar için şimdiden hazırlıklarını bu eklenti üzerinden yapabilirler. Kullanımlarda yapabileceğiniz eklenti indirmelerini birçok alan içerisinde direk olarak kullanabilirsiniz. Ana ekran üzerinden de en çok izlediğiniz videolarını ve popüler videoları görüntüleyebilirsiniz. Youtube eklentisi olan Youtube kullanımlarının platform ile oldukça benzerlik gösterdiğini de söyleyebiliriz. Bu nedenle direk olarak kullanımlarınızı eskisi gibi aynı özellikler üzerinden devam ettirebilirsiniz. Youtube içerisinden favori videolarınızı da kayıt edebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın