Genel

Whatsapp’ınızı Kişiselleştirin

Yazar Mart 1, 2017 Yorum Yok

Whatsapp uygulaması içerisinde yer alan kullanımlarınızı tamamen kişisel alanınıza göre düzenleyebilirsiniz. Bunun için uygulama içerisinde yer alan ayarlar bölmesinden birkaç bilgiyi değiştirebilir ve kullanabilirsiniz.

Whatsapp Ayarları İle Neler Yapabilirsiniz?

Yıldızlı Mesajlar: Eğer whatsapp uygulaması içerisinde anında bulmak istediğiniz bir mesaj var ise bu mesajı sonradan aramak zorunda değilsiniz. Mesaj üzerine uzun basarak yıldızlı mesajlar alanına aktarabilirsiniz. Bu sayede ayarlardan yıldızlı mesajlara geldiğiniz zaman bu mesajı aramadan direk olarak görebilirsiniz.

Whatsapp Web/Masaüstü

Whatsapp içerisinde yer alan whatsapp web/menü seçeneği ile birlikte uygulamayı bilgisayar üzerine aktararak bu alandan konuşmalarınızı devam ettirebilirsiniz. Ayarlar üzerinden whatsapp web/menü sekmesine tıkladığınız zaman bu alan içerisinde sizin için bir kod açılacak. Bu kodu internet ortamında bilgisayarınız ile eşleştirmeniz ile birlikte whatsapp uygulamasında yer alan konuşmaları direk olarak bilgisayar cihazı üzerine aktarabilirsiniz.

Hesap: Whatsapp uygulaması içerisinde yer alan hesap alanından birçok whatsapp ayarını kontrol edebilir ve hesabınızı düzenleyebilirsiniz. Bunun için düzenlemeler ayrı sekmeler içerisinde yer alır.

  • Gizlilik: Hesap içerisinde yer alan gizlilik sekmesi ile birlikte profil fotoğrafınızın, son görülme durumunuzun ve durum yazınızın kimler tarafından görüntülenebileceğiniz ayarlayabilirsiniz.
  • Engellenenler: Engellenenler sekmesi içerisinde ise bu uygulama içerisinde bildirim almak istemediğiniz kullanıcıların size bildirim göndermesini engelleyebilirsiniz.
  • Okundu Bilgisi: Yazdıklarınızın okunup okunmadığını öğrenebilmeniz ve diğer kişilerin sizin okuyup okumadığınızı öğrenebilmesi için bu sekmeyi açıp kapatabilirsiniz. Bu sayede okundu bilgilerini ayarlayabilirsiniz.
  • Güvenlik ve İki Adımlı Doğrulama: Bu sekmeler içerisinde whatsapp uygulamaları içerisinde yer alan konuşmalarınızın daha güvenli olarak korunmasını sağlayabilirsiniz.
  • Numara Değiştir: Hesap içerisinde yer alan bu sekme ile birlikte whatsapp üzerinden kullandığınız numaranın değişimini yapabilirsiniz. Böylece konuşmaları farklı bir telefon numarası üzerine aktarabilirsiniz.
  • Hesabımı Sil: Hesabımı sil sekmesine tıkladığınız zaman whatsapp uygulaması aktif olduğu telefon numarası üzerinden silinir. Bunun ile birlikte bütün bilgilerin silindiğini de görebilirsiniz. Sohbetler ve arşivlenen sohbetler de silinen alan içerisinde yer alacaktır. Bu nedenle silmeden önce önemli bilgileri almanız gerekir.

Sohbetler

Sohbetler seçeneği ile birlikte ilk olarak sohbet ettiğiniz kişi ile birlikte duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Bu alandan size önerilenleri tercih edebilir ya da kendi galerinizden bir fotoğraf seçebilirsiniz. Bunun yanında whatsapp üzerinden gelen görüntülerin ve videoların otomatik olarak akıllı cihazınıza eklenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde bu alandan bütün sohbetleri yedekleyebilir, arşivleyebilir ya da silebilirsiniz.

Bildirimler: Whatsapp uygulaması içerisinde bildirim gönderilerini de düzenleme hakkına sahipsiniz. Uyarı sesini seçebilir ve gelen sohbetlerin ana ekran üzerinde nasıl gösterileceğiniz ayarlayabilirsiniz. Son olarak bu ayar içerisinden bütün bilgileri sıfırlayabilirsiniz. Bu sayede cihaza ilk uygulama yüklendiğinde olan bildirim ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Veri ve Depolama Alanı: Whatsapp’ın veri ve depolama alanı içerisinde bu uygulamadan gelen bildirimlerin kapladığı depolama alanını görüntüleyebilirsiniz. Fotoğraflar, sesler, videolar ve belgelerin kapladıkları alanı görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanın düşük veri kullanımı alanını etkin hale getirerek uygulamanın daha az internet kullanmasını engelleyebilirsiniz.

Hakkında ve Yardım: Eğer whatsapp içerisinden istediğiniz alanı bu sekmeler içerisinde bulamamış iseniz hakkında ve yardım sekmesini kullanabilirsiniz. Bu sekme ile birlikte en çok sorulan soruları görebilir ve uygulamanın müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Arkadaş Öner: Arkadaş öner Whatsapp uygulamasının son sekmesi. Eğer uygulama içerisinde görmek istediğiniz bir arkadaşınız var ise bu alandan arkadaşlarınızı farklı uygulamalar üzerinden davet edebilir ve konuşmalarını bu alan üzerinden sürdürebilirsiniz. Kullanıcılara seçtiğiniz uygulamalar üzerinden bir whatsapp öneri mesajı gidecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın