Genel

Whatsapp’a Hikaye Özelliği Geliyor

Yazar Şubat 25, 2017 Yorum Yok

Whatsapp uygulaması içerisine uzun zamandır çalışılan hikaye özelliği geldi. Bu özellik artık uygulama içerisinde durum yazan sekme altında kullanılabilecek. Uygulama kullanıcılara bilgi vermek amacı ile birlikte kısa hikayelerini paylaşmış durumda. Bu sayede kullanıcılar yapabileceklerini görebilirler. Bu alana tıklamanız ile birlikte neler yapabileceğinizi de görebileceksiniz.

Hikayelerde Kişi Ayarları Yapabilirsiniz

Whatsapp uygulamasına ekleyeceğiniz hikayelerin görünebilirliğini ve kişi ayarlarını yapabilirsiniz. Bu sayede eklediğiniz 24 saatlik görüntüleri istediğiniz kişiler görebilir. Peki, bu ayarlar neye göre yapılıyor;

  • İlk olarak whatsapp uygulaması içerisinde kişiler sekmesini seçerek bütün kişilerinizin hikaye alanınızı görmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bir diğer ayar ile birlikte sadece seçtiğiniz kişilerin hikayenizi görmesini sağlayabilirsiniz.
  • Eğer hikayenizi görmesini istemediğiniz kişiler var ise ayarlardan bu kişileri de seçebilirsiniz. Böylece hikaye o kişilerde gözükmez.

24 Saatlik Paylaşımlar Artıyor

Snapchat, İnstagram derken artık 24 saatlik görüntü whatsapp uygulaması içerisinde de yer alacak. Artık kullanıcılar sosyal medya üzerinde whatsaptan da görüntü takibi yapabilecekler. Eklenen bu özelliğe paylaşım sayısı sınırı gelmedi. Şuan için gün içerisinde istediğiniz kadar paylaşımı whatsapp uygulaması içerisine yapabilirsiniz. Yaptığınız bu paylaşımlar 24 saat sonrasında silinecektir. Bu nedenle kullanıcılar görüntüleri 24 saat içerisinde görüntüleyebilirler. Durum yazan ekleme alanı altında kullanıcılar diğer kişilerin hikayelerini görüntüleyebilirler. Böylelikle takiplerini yapabilirler.

Whatsapp Uygulaması Güncellemelerini Yapın

Kullanıcılar sosyal medya üzerinden yenilikleri takip edebilmeleri için uygulama güncellemelerini yapmalı. Bu sayede gelen yenilikleri görebilirler. İlk olarak uygulama içerisinde eklenen güncelleme ile birlikte kullanıcılar 24 saatlik görüntü alanını kullanabilirler. Bu sayede ilk hikayenizi ekleyebilir ve diğer kullanıcıların görmesini sağlayabilirsiniz. Görüntülerin paylaşılabilmesi için kamera olan sembole tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda durumum yazan sekmeye tıklayarak anlık fotoğrafları ekleyebilirsiniz.

Artık Whatsapp’tan Çıkamayacaksınız

Whatsapp kullanıcıların büyük bir bölümü sadece sohbet esnası içerisinde uygulama içerisinde bulunuyorlardı. Ancak gelen yenilik ile birlikte sürekli whatsapp içerisinde olabilirsiniz. Diğer kullanıcıların durumum olarak paylaştıkları hikayeleri whatsapp uygulaması içerisinden takip edebilirsiniz. 24 saat sonrasında silinen bu görüntüler tekrar kullanıcılar için gösterilemeyecektir. Bu nedenle görüntülere bakabilmeniz için belirli saat dilimleri kullanmanız gerekir. Aynı zamanda gördüğünüz görüntülere cevapla sekmesine tıklayarak mesaj da atabilirsiniz.

Whatsapp Hikayeleri İnstagram İle Benziyor

İnstagram uygulaması içerisine eklenen hikaye alanı whatsapp’a yeni gelen hikaye özellikleri ile birlikte oldukça benzerlik gösteriyor. İki uygulama içerisinde kimlerin hikayeleri görüntülediğini görebileceksiniz. Aynı zamanda iki hikaye alanında da hikayelere cevap yazabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Bu nedenle whatsapp uygulamasına gelen hikaye alanının instagram uygulaması ile neredeyse aynı olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Kullanıcılar için aynı özellikleri taşıyan bu alandan paylaşım yapmak da bu nedenle oldukça kolay olacak. Bu sayede artık her alandan kısa hikayeleri görüntüleyebilirsiniz.

Whatsapp Hikaye Haberi Daha Önceden Duyurulmuştu

Kullanıcılar için yeni gelen whatsapp hikaye alanı daha önceden kullanıcılar ile paylaşılmıştı. Uygulama içerisinde uzun süredir bu çalışmanın yapıldığı biliniyordu. Ancak kişilere gösterimi nasıl olacak ve kimler nasıl görüntüleyebilecek tam net bir bilgi yer almıyordu. Artık eklenen bu özellik ile birlikte durum ayarlarını kullanıcılar görüntüleyebilirler. Kendi whatsapp kişi listeniz üzerinden görüntüler kimler tarafından görüntülenebilecek ise ayarlanabiliyor. Bu sayede sizin listenizde olan ve sizin istediğiniz kişiler hikayenizi görebiliyor. Ancak karşı tarafın hikayenizi görebilmesi için sizin de karşı tarafın whatsapp listesinde olmanız gerekli. Bu sayede görüntüler gösterilebilir. Kullanıcılar için eklenen bu yeni özellikle ilk kullanımlar ile birlikte denenmeye başlandı.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın