Genel

Whatsapp Yazı Durumları Geri Geldi

Yazar Mart 25, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya üzerinde uzun bir süredir 24 saatlik paylaşımlar olan hikayelere büyük önem veriliyor. Bu hikayeler neredeyse bütün sosyal medya uygulamalarında yer almış vaziyette. Bu nedenle kullanıcılar girdikleri her platform içerisinde kullanıcıların 24 saat sonra silecek olan durumlarını görebilirler. Bu kullanımlar kısa bir süre öncesinde Whatsapp uygulaması içerisinde de yer almaya başladı. Kullanıcılar uygulama içerisine girdikleri zaman durum yazısı ile karşı karşıya kaldılar. Bu alanda da instagram ve snapchat ile benzer olarak hikayeler yer aldı. Ancak whatsapp kullanıcıları bu alandan çok memnun değil.

Whatsapp Hikayeleri Tercih Edilmiyor

Whatsapp kullanımları içerisinde yer almaya başlayan durumlar kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmiş durumda değil. Birçok kullanıcının bu alan içerisinde çok fazla durum paylaştığınız söyleyemeyiz. Bu nedene whatsapp üzerinde yer alan durumlar çok fazla sevilmemeye başladı. Kullanıcıların tercih etmediği durumlar nedeni ile whatsapp bu alan içerisinde farklı bir uygulamaya giderek bünyesinde hem yazılı hem de görüntülü durumlara yer vermeye başladı. Kullanıcıların yazılı durumları tercih etmeleri özelliğin gelmesi ile birlikte kendilerini gösterdi.

Yazılı Durumlar Daha Çok Seviliyor

Sosyal medya uygulamaları içerisine gelen hikayelerin en çok sevilmediği yer whatsapp platformu olarak biliniyor. Whatsapp üzerinden kullanıcılar görüntülü ve video olarak ekleyebilecekleri görüntüleri tercih etmediler. Bu nedenle uygulama içerisinde yazılı durumların çok daha sevilmeye başladığı kanıtlanmış oldu. Kullanıcılar uygulama içerisinde görsel ya da video durumlarını değil yazılı olarak ifade ettiği kullanımları istediler. Birçok forum üzerinde yer alan bu görüşler whatsapp uygulaması içerisine yazılı durumların geri gelmesini sağladı. Bu sayede kullanıcılar artık whatsapp üzerinden kullanımlarını yazılı görseller ile birlikte yapabilirler. Yeni gelen bu özelliğin daha doğrusu yeni gelen eski özelliğin daha şimdiden kullanıcıları oldukça memnun ettiğini de söylemek doğru olacaktır. Artık kullanıcılar bu yazılı durumlarını kaldıkları yerden paylaşabilirler.

Yazılı Durumlar Kullanıcıları Memnun Etti

Whatsapp uygulaması içerisine yeni gelen eski özellik uygulamanın kullanıcılarını sevindirmiş durumda. Whatsapp yazılı durumları özleyen birçok insan bu alan içerisinden kullanımları hemen yapmış durumda. Bu nedenle sosyal medya uygulaması olan whatsapp içerisinde vakit geçiren kişi sayısı da tekrar artış gösterebilir. Çünkü birçok insan uygulama içerisinde görsel ev video olan durumlardan daha çok yazı ile oluşturulan durumları görüntülemeyi daha çok seviyor. Bunun en büyük nedeni ise hikayelerin diğer sosyal medya uygulamaları içerisinde daha önceden görüntülenmiş olması. Birçok insan  ilk olarak instagram ve snapchat içerisinden bu hikayeleri görüntülüyor. Ardından ise whatsapp içerisinden bu hikayelere bakma gereksiminde bulunmuyor. Bu nedenle kullanıcıların whatsapp içerisinde paylaştıkları durumlar ve bu alan içerisinde görüntüledikleri durumlar diğer alanlardan oldukça az seviyelerde. Whatsapp uygulamasının bu alanda yeteri kadar başarılı olamaması nedeni ise artık uygulama içerisinden görsel ve video durumları yanında yazılı durumlar da yer alacak. Kullanıcılar bu sayede her alandan faydalanabilecekler.

Whatsapp Kullanıcılarını Dikkate Aldı

Whatsapp üzerinden durum için çıkan şikayetleri uygulama dikkate aldı. Bunun için şikayet edilen yazılı durumları tekrar uygulama içerisine getirdi. Bu nedenle whatsappın kullanıcı görüşlerine oldukça önem verdiğini söyleyebiliriz. Bu alanda yaşanan değişikliğin nedenlerinden birisi de whatsapp kullanıcıların daha çok kullanım isteğinde bulunmaları. İnsanlar bu alanda yer alan yazılı durumların görüntülenmesini diğer durumlara nazaran daha fazla yapıyorlar. Bu durum da kullanıcılar için whatsapp uygulamasının kullanılma oranını arttırıyor. Artık arama yerine tıklayarak kişileri ve kişilerin durumlarını görebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın