Genel

Whatsapp Kamera Özelliklerini Değiştirdi

Yazar Mart 28, 2017 Yorum Yok

Whatsapp uygulaması üzerinde geçtiğimiz günlerde bir güncelleme yapıldı. Bu güncelleme kullanıcıların en çok sevdikleri durumlar üzerinde etkili oldu. Whatsapp’a görüntülü ve videolu durumların gelmesi yazılı durumları ortadan kaldırmıştı. Ancak kullanıcılar bu durumu çok fazla sevmiş değil. Bu nedenle birçok şikayette bulundular. Bunun üzerine gelen güncelleme ile birlikte whatsapp uygulamasının yazılı durumları geri geldi. Bunun yanında hikaye durumları da özellikler arasında kullanılmaya devam ediyor. Ancak gelen whatsapp güncellemesi yenilikleri sadece bununla sınırlı değil. Aynı zamanda video ve fotoğraf özelliklerine bağlı değişiklikler de yapılan güncelleme ile birlikte whatsapp uygulaması içerisinde yer aldı.

Videoları Daha Rahat İzleyebilirsiniz

Whatsapp uygulaması içerisinde başka kullanıcıların gönderdikleri videolar video indirilmesi tam olarak gerçekleşmeden önce izlenemiyordu. Uygulama yapılan değişiklikler ile birlikte bu alanda da bir kullanım avantajı sağladı. Artık whatsapp üzerinden aldığınız videoları indirmeden önce rahatlıkla izleyebileceksiniz. Aynı zamanda siz bu alan içerisinde video izlemesini gerçekleştirirken bir yandan da video indirmesi yapılmaya devam ediyor. İndirildikten sonra da akıllı cihaz üzerinden izlenimlerinizi devam ettirebilirsiniz. Kullanıcılar için bu durum sayesinde artık internet kesintisi olsa da video izlenimleri yapılmaya devam edilebilecek. Bu nedenle whatsapp üzerinden video geliştirilmeleri de devam etmiş durumda.

Kamera Özellikleri Değişti

Whatsapp üzerinde yer alan değişikliklerden bir tanesi de kamera özellikleri. Whatsapp içerisinden direk olarak akıllı cihaz kamerasına geçiş yaparak fotoğraf ve video çekebiliyorsunuz. Çektiğiniz görüntüleri ise uygulama içerisinden direk olarak gönderebiliyorsunuz. Ancak whatsapp içerisinden çekilen görüntüler gece belirli bir sınırlılıkla oluyor. Gelen güncelleme ile birlikte bu sınırlılık da ortadan kaldırılmış durumda. Artık whatsapp içerisinde gece kamera kullanımlarınızı ay işareti ile birlikte yapabilirsiniz. Bu sayede gece görüş açıları çok daha net olacaktır. Siz uygulama içerisini açtığınız zaman ay işareti kameranın köşesinde yer alacak. Bu işarete tıklamanız ile birlikte gece görüşünüzü açabilirsiniz.

Fotoğraf Düzenlemesi Yapabilirsiniz

Whatsapp üzerinden gelen fotoğrafların düzenlemelerini uygulama içerisinde çıkış yapmadan yapabilirsiniz. Akıllı cihaz içerisinde yer alan 3D Touch özelliğini kullanarak gelen fotoğrafları kesme işareti ile birlikte galeri alanına ekleyebilirsiniz. Böylelikle gelen görsellerin kayıt işlemlerini galeri alanı içerisine düzenleme sonrasında yapabilirsiniz. Bu nedenle kullanıcılar için gelen özellik fotoğraflar üzerinden iki farklı şekilde kullanılabilir. Whatsapp güncellemesi her ne kadar durumlar için gözüküyor olsa da bu alan içerisinde fotoğraflar için yapılan yenilikler çok daha fazla. Kullanıcılar bu özelliklerden herhangi birini kullanarak video ve görsel kullanımlarını daha aktif hale getirebilirler.

Hikaye Durumları Devam Ediyor

Whatsapp içerisinde yer alan hikaye durumları gelen güncellemeler ile birlikte gitmedi. Aynı zamanda bütün özellikleri kullanırken video ve görsel durumlarını da paylaşmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede gelen özellikler kapsamında whatsapp kullanımlarınızı çok daha geniş çerçeve içerisine alabilirsiniz. Yapılan güncellemeler uygulama kullanımlarının daha kapsamlı olmasını belirleyecek durumda. Kullanıcılar artık whatsapp uygulaması üzerinden kullanımlarını fotoğraflar üzerine de yoğunlaştırabilirler.

Whatsapp Değişiklikleri Daha Kapsamlı

Whatsapp kullanıcı şikayetlerini dikkate alarak geçtiğimiz günlerde bünyesinde bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile birlikte yazılı durumları geri getirildi. Ancak whatsapp güncellemeleri sadece bu alan ile sınırlı kalmadı. Kapsamlı olarak yapılan güncelleme en çok ise görsel ve video alanını kapladı. Uzun zamandır uygulama içerisinde yapılmayan video değişiklikleri durum güncellemesi ile yapılmaya başlamış durumda. Bu sayede kullanıcılar sohbet içerisinde görsellere ve videolara daha fazla yer verebilirler. Kullanıcılar güncellemeleri yaparak kullanımlarını aktif hale getirebilirler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın