Genel

Whatsapp Fotoğraflara Filtre Getirmeye Hazırlanıyor

Yazar Mayıs 28, 2017 Yorum Yok

İnternet ortamında mesajlaşma ve sohbet etme uygulaması olarak yer alan whatsapp uygulaması son dönemlerde bünyesinde yaptığı değişiklikler ile birlikte sosyal medya uygulamalarından ayrılamaz bir hale geldi. Bünyesine aldığı hikaye durumları ile birlikte herkesi şoka çeviren whatsapp uygulaması kendi bünyesinde güncellemelerine devam ediyor. Sosyal medya uygulamalarında yer alan özellikleri bu anlamda kendi kullanarak kullanıcılara farklı geliştiriciler sunuyor.

Fotoğraf ve Video Filtreleri

Kullanıcıların whatsapp içerisinden kullanabilecekleri fotoğraflar ve videolar direk olarak kullanıcılara belirli bir filtre üzerinden sunulabilecek. Whatsapp içerisinde yer alan profil resmi ve gönderiler aynı zamanda hikaye alanı içerisinde yer alan paylaşımlar başka alanlardan direk olarak eklenebiliyor kendi bünyesinde bir değişikliğe izin vermiyordu. Ancak yapılacak olan güncelleme ile birlikte görüntüleri ya da videoları bu alandan belirli filtreler ile birlikte kullanıcılara sunabilirsiniz. Bu sayede kullanımlarınızda farklı renklere sahip olarak kullanımlar da yapabilirsiniz. Gelecek olan güncelleme ile birlikte kullanıcıların farklı alanlardan fotoğraf düzenlemelerine gerek kalmayacak. Bu sayede direk olarak platform içerisinde bir düzenleme yapılabilecek.

Whatsapp Kullanımları Değişecek

Sosyal medya uygulaması haline dönüşen whatsapp uygulamasında güncelleme ile birlikte değişimi beklenen tek alan sadece filtre özellikleri değil. Aynı zamanda mesajlaşma alanı üzerinden de bir değişikliğin olması muhtemel. Kullanıcılar genel itibari ile kullanımlarında whatsapp üzerinden gönderdikleri mesajları silemiyor. Bu nedenle birçok alanda farklı ve yanlış mesajların atılması kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Genel itibari ile uzun süredir kullanıcıların istedikleri bu özelliğin de filtre güncellemesi ile gelmesi bekleniyor. Kullanıcılar yanlış sayfalara ve kullanıcılara gönderilen mesajları okunmadan önce silebilecek. Bu sayede kullanımlarda daha fazla pratik özellikler kullanılabilecek.

Eş Zamanlı Mesajlaşma Gelebilir

Whatsapp uygulamasında kullanıcılara avantaj sağlayacak olan bir başka kullanım ise eş zamanlı mesajlaşma. Genel itibari ile whatsapp içerisinde mesajlaşma alanında ayrı ekranlarda birden fazla kişiyle mesajlaşma sıkıntı halinde gelebiliyor. Sürekli olarak yapılan ekran değişimleri ile birlikte kullanıcılar eş zamanlı mesajları yönetmede zorlanabiliyor. Bu nedenle kullanıcılar için yapılacak olan güncellemede aynı zamanda tek bir ekranda birden fazla kişi ile mesajlaşma özelliği de platform içerisinde yer alabilecek. Kullanıcılar eş zamanlı mesajlaşma alanlarını direk olarak güncelleme ile tek bir ekrandan yönetebilirler.

Whatsapp Güncellemesi Ne Zaman?

Nisan ayı içerisinde yapılan whatsapp güncelleme açıklamaları kapsamında yapılabilecek olan güncellemeler de kapsamlı olarak açıklanıyor. Ancak kullanıcılar için yapılacak olan bu güncellemelerin tam olarak tarihi belli değil. Akıllı cihazlarınızın dürüm alanlarından yapabileceğiniz kontroller ile birlikte ne zaman whatsapp üzerinden kullanım yapabileceğini görebilirsiniz. Aynı zamanda kullanımlarınız için whatsapp güncellemelerini otomatik hale de getirebilirsiniz. Bu sayede uygulama içerisinde yer alan değişiklikleri platform üzerinden direk olarak görüntüleyebilirsiniz. Whatsapp güncellemeleri üzerinden yapabileceğini kullanımlar ile birlikte aynı zamanda bu kullanımların özelliklerini de inceleyebilirsiniz.

Whatsapp 3 Farklı Özelliğe Hazırlanıyor

Yapılacak olan yeni whatsapp güncellemesinin kullanıcılar için oldukça avantajlı olabileceğini söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni ise whatsapp bu güncelleme ile birlikte bünyesinde üç farklı özelliğe yer vermeye hazırlanıyor. İlk olarak fotoğraf ve video filtre alanları bu anlamda sizler için kıllanılabilecek. Daha sonrasında ise bir kişiye yanlışlıkla gönderdiğiniz ya da göndermekten vazgeçtiğiniz görüntüleri silebileceksiniz. Son olarak ise birden fazla kişi ile farklı ekranlarda yönettiğiniz mesajları tek bir ana ekran üzerinden direk olarak kontrol edebileceksiniz. Bu nedenle kullanımlarınızda ayrı olarak bu üç farklı özelliği güncelleme kapsamında aktif olarak kullanmaya başlayabilir ve whatsapp uygulamasının pratikliklerinden faydalanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın