Genel

Vakit Geçirmenin Yolu Sosyal Medya

Yazar Haziran 2, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya günlük hayat içerisinde sadece paylaşım yapabildiğimiz bir alan değil. Aynı zamanda bu alanın oldukça büyük ve kapsamlı olabildiğini söylemek gerekiyor. İlk olarak bu alandan kullanıcılar direk olarak kullanımlarını paylaşımlar üzerinden yapıyor. Ancak daha sonrasında bu alan hem bir zorunluluk hem de vakit geçirmenin yolu olarak görülüyor. Eğer iş hayatınızı sosyal medya üzerine yansıtmış ve bu alanda bir marka adresi oluşturmuş iseniz kullanımlarını için bir zorunluluk başlıyor. Ancak sıradan bir sosyal medya kullanıcısı iseniz vaktinizin büyük bir bölümünü bu alanda zaman geçmesi adına tüketiyorsunuz.

Boş Vakitlerde Sosyal Medya Tercih Ediliyor

İnsanların boş vakitlerini değerlendirebilmek ve kendilerini dinlendirebilmek adına çok farklı kullanımlar sağlayabileceğini söyleyebiliriz. Ancak birçok insan boş vaktini sadece sosyal medya kullanımları için harcıyor. Bir arkadaşınızı beklerken, yolculuk yaparken, yürürken, bir saatin gelmesini beklerken kısacası zaman geçmesinin zorunlu olduğu her koşulda kullanıcılar bu zamanı sosyal medya kullanımı yaparak doldurmayı tercih ediyor. Her ne kadar sıradan bir durum gibi gözükse de aslında bu durumun insanları monotonlaştırdığını da söyleyebiliriz. İş yerlerinde bilgisayar kullanımı ile birlikte iş sahibi olan insanların molalarını gözlerini dinlendirmek adına cep telefonu kullanarak verdiklerini görebilirsiniz. Zihinsel yeteneklerini kullanarak yoğun bir iş günü geçiren insanın aynı zamanda boş vakitlerini cep telefonundan kullanım yaparak geçirdiğini görebilirsiniz. Bu durum sanılanın aksine sizi dinlendirmek yerine sizi daha fazla yoruyor.

Sosyal Medya Sizi Yormasın

Eğer yoğun bir iş yaşamı geçiriyor iseniz kısa zaman dilimleri içerisinde kendinizi dinlendirmek oldukça önemli. Hem gözler hem de zihin dinlendirilmesi gereken en önemli organlar. Bu nedenle boş zamanlarınızda sosyal medya kullanarak hem gözlerinizi hem de zihninizi yormayın. Bu nedenle kullanımlarınızda sosyal medya tercihleri yerine daha dinlendirici alanları tercih edebilirsiniz. Gözlerinizi kapatmak dahi bu alanda sizin için dinlendirici olacaktır. Sosyal medya kullanımlarının zaman içerisinde sizi daha fazla yorduğunu söylemek mümkün. Seçimlerinizi bu anlamda sizi yormayacak alanlar üzerinde yapmanız gerekiyor. Sosyal medya kullanımlarınızda yapacağınız işler sizin boş vakitlerinizin yorularak geçmesine neden oluyor.

Vakit Geçirmek Sosyal Medyada Tercih

Kullanıcıların sosyal medya üzerinde yaptıkları gezintilerin daha çok genel anlamda vakit geçirme amaçlı olduğunu söyleyebiliriz. Birçok sosyal medya kullanıcısı zamanı geçirmek adına beklemek gerektiğinde sosyal medya kullanımlarına önem veriyor. Bu durum hem normal zaman geçirmek adına hem de heyecanlı bir bekleyiş adına tercih edilebiliyor. Bu nedenle sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımları ana ekran üzerinde görmek kullanıcılar için vakit geçirmenin birinci yolu olarak görülüyor. Vakit geçirmek adına yapılan paylaşımları aynı zamanda kullanıcılar kendi sayfalarına da yansıtabilirler. Özellikle geçmişe dair yapılan paylaşımlar bizim boş anlarımızın göstergeleri. Vakit geçirmek adına eskiye duyulan özlem fotoğraflar izlenerek gideriliyor. Bu anlamda da beğenilen fotoğraflar direk olarak sosyal medya üzerinde kullanılıyor. Direk olarak kullanıcıların bu adreslere önem verdiğini söylemek gerekiyor.

Sosyal Medya Kullanıcıları İçin Vakit

İş alanlarında yoğun zaman geçiren kullanıcıların sosyal medya kullanımları çok daha kısıtlı. Ancak bu alanlar içerisinde yapılan kullanımlar da bir hayli fazla. Genel olarak sosyal medya kullanımlarının kullanıcıları etkilemesi nedeni ile yoğun iş yaşamı süren insanların çok fazla kulanım yapabildiğini söyleyemeyiz. Bu nedenle kullanımlar genel olarak platformlar üzerinde kısıtlanabiliyor. Paylaşımlar üzerinden getirilen kısıtlamaları ise paylaşım sayıları ile birlikte anlayabilirsiniz. Her anını sosyal medyada paylaşanların daha az yoğunlukta yaşam sürdüklerini söyleyebiliriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın