Genel

Uygulamalar Cihaz Ömrünü Kısaltıyor

Yazar Şubat 14, 2017 Yorum Yok

Hem bilgisayarların hem tabletlerin hem de akıllı telefonların bu kadar ilgi görmelerinin nedenleri arasında ilk olarak sosyal medya kullanımı ve oyunlar geliyor. Hem sosyal medya güncellemelerine yetişebilmek hem de kalitesi yüksek olan oyunları cihazlardan oynayabilmek için bilgisayarlara, tabletlere ve mobil cihazlara fazlasıyla önem veriliyor. Ancak bu uygulamalar cihazlarınızın daha az kullanılmasına ve daha çabuk bozulmasına neden oluyor.

Sosyal Medya Bataryayı Bitiriyor

Sosyal medya üzerinde dolaşım yapmak kullanıcıların uzun bir süre cihazlar üzerinde vakit harcadıkları alan. Bu nedenle cihazların şarj ömrünü en çok sosyal medya harcıyor. Bu alanda geçirilen vakit nedeniyle batarya ömrü de daha kısa oluyor. Son zamanlarda geliştirilen teknoloji ile batarya telefon ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Bu nedenle bataryanın ömrünün bitmesi ile kendiniz çıkartıp değişimini yapamıyorsunuz. Bu yüzden telefonların tamir şartlarında karşınıza çok yüksek rakamlar çıkabiliyor. Neredeyse birçok telefonda kullanılmaya başlanan çıkartılamaz bataryalar şişerek bir süre sonrasında kullanıcılar için tehlike oluşturuyor. Neredeyse her gün patlayan telefonlar ve patlayan tabletler telefon tamir alanlarında yer alıyor.

Mobil Cihazdan Batarya Kullanımlarınızı Takip Edin

Geliştirilen akıllı telefonlar kullanabileceğiniz bir diğer alan şarj analizi ayarları. Cep telefonunuz ya da tablet bilgisayarınız üzerinden ayarlar sekmesine gelerek telefonunuzu şarj ettikten sonra şarjı en çok harcadığınız uygulamaları görebilirsiniz. Yapılan araştırmalar bu analizlerin ilk sıralarında sosyal medyanın ardından oyunların yer aldığını bizlere gösteriyor. Siz de kendi cihazınız üzerinden en çok şarj harcadığınız uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Böylece mobil cihaz kullanımını çok daha kontrollü yaparak batarya ömrünü de daha uzun tutabilirsiniz.

Uygulamalara Şarj Yetişmiyor

Yapılan bir diğer araştırma ise cep telefonu kullanıcıların akıllı cihazlarını gün içerisinde en az iki defa şarj ettiklerini gösteriyor. Bu rakam bataryası yıpranan telefonlar için çok daha fazla. Bu rakamın her geçen gün artış göstermesi kullanıcılar için büyük tehlike oluşturuyor. Sürekli prizde olan telefonları kullanmak çok daha tehlikeli. Uzmanlar özellikle şarjda olan telefonlar ile konuşulmaması ve kullanılmaması gerektiğini söylüyor. Ancak günümüzde bu uyarıları dikkate alan kullanıcı sayısı oldukça az. Bu nedenle her geçen gün telefon patlamaları ve tablet patlamaları yüzünden insanlar yaralanıyor.

Yeni Cihaz İhtiyacı Bitmiyor

Sosyal medya ve oyunlar üzerinden kullandığınız cihazlar bir süre sonra güncellemeler için durabiliyor. Kullanıcıların birçoğu bu güncellemelere yetişebilmek ve sosyal medyanın son halini takip edebilmek için cihaz değiştiriyor. Ancak teknoloji hızına yetişmek oldukça zor. Her geçen gün yenisi gelen uygulamalar kullanıcılar için vakit harcayabilecekleri yeni bir alan. Sosyal medya ve oyun kullanımı kontrollü hale getirilmediği sürece sadece zamanınızı çalmıyor. Aynı zamanda bedeniniz ile birlikte cebinize de zarar veriyor. Kısa süreler ile telefon değiştirmek çağımızın en büyük problemlerinden biri haline geldi.

PowerBank Cihazlara Zarar Veriyor

Telefonların şarj sorununa powerbankler yetişti. Taşınabilir şarj aletleri sizin her yerde cihazınızı şarj edebilmeniz için oldukça yararlı. Ancak powerbank seçimi oldukça iyi olmalı. Aksi takdirce şark etmek adına pahalı cihazlarınıza büyük zararlar verebilirsiniz. Kalite, batarya gücü dikkate alınmadan alınan powerbank cihazlar bir süre sonrasında cep telefonlarınızın bataryalarını bozabilir ve şişirebilir. Bu nedenle eğer imkanınız var ise ilk olarak priz kullanmanız daha yararlı. Eğer imkanınız yoksa powerbank seçiminizi telefonunuza uygun olarak yapmanız gereklidir. Her powerbank her telefona uygun olmayabilir. Batarya gücünü dikkate alarak yapacağınız seçimler ile taşınabilir şarj aletlerini yararlı olarak kullanabilir ve doğru seçimler yapabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın