Genel

Twitter Yeni Görünümüyle Beğeni Topladı

Yazar Haziran 18, 2017 Yorum Yok

Son yıllarda imajında yeniliklere giden Twitter, yeni güncellemesiyle kelimenin tam anlamıyla zarif bir görünüme büründü.

Bu tasarım değişikliğiyle kullanıcılara daha rahat bir deneyim vaat eden uygulama, müşterilerden gelen talepleri göz önünde bulundurarak yenilikler yapmaya devam edeceğini duyurdu.

Yenilenen kullanıcı arayüzü sayesinde uygulama içerisinde dolaşmak çok daha rahat hale getirildi. Profil, ek hesaplar ve ayarlar menülerine bir yerden ulaşabilen kullanıcılar, istedikleri yere daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

Tweetler İçinde Dolaşmak Daha Keyifli Hale Geldi!

Uygulama içerisinde dolaşmak isteyenler için daha kolay seçenekler sunan son güncelleme, gezinti menüsü ve diğer sekmeler arasında hızlı geçişler yapılmasına imkân tanıyor. Bu özellik gözle görülür bir şekilde tweetler arasında gezinmeyi daha kolay hale getiriyor.

Tipografide yapılan değişiklikler sayesinde daha yalın, sade ve uyumlu bir hale gelen görsel tasarım, başlıkların daha kolay görünür olmasına da yarıyor. Yuvarlatılmış profil fotoğrafları WhatsApp’takine benzer bir hale bürünmüş.

Like Sayısı Anında Güncelleniyor

Ana sayfa ekranından arama butonuna, direkt mesajlardan kullanıcı için özel anlam taşıyan mesajlara kadar her şeyin net bir şekilde görülmesini sağlayan yeni tasarımda tweet atmak isteyenler için de şık bir seçenek devreye alınmış.

Tweetle cevap, retweet ve ‘like’ sayısını anında güncelleyen yeni sistem, sohbet gerçekleştiği anda da canlı olarak değişiyor. Eski uygulamada sayılar anlık olarak değişmiyordu. Bu nedenle takipçi tepkilerini anlamak bugünkü kadar rahat olmuyordu. Özellikle Twitter ile yeni tanışanlar için kaybettikleri zaman üzülmelerini sağlayacak bir görünümle hizmet vermeye başlayan uygulama, kolay ve hızlı iletişime geçmek isteyenler için vazgeçilmez bir iletişim aracı olarak düşünülebilir.

Eski kullanıcılar ne işe yaradığını anlamadıkları ikonlara güncel uygulamada daha vakıf olabiliyor. Yeni tasarım kullanım zevkini artırırken özellikle profil resmi beyaz zemine sahip olanlar için şık bir görünüm ortaya çıkıyor. Yenilikleri büyük beğeni toplayan uygulama hızlı bir şekilde yenileniyor ve gelecek değişiklikler kullanıcılar üzerinde büyük beklenti oluşturuyor.

Katy Perry Twitter Rekorunun Yeni Sahibi Oldu

Uzun zamandır merakla beklenen haber Katy Perry’den geldi. Twitter’da 100 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi Katy Perry oldu. Milyonların sevgilisi olan Perry, 100 milyon takipçiye ulaşan ilk Twitter kullanıcısı olarak yeni bir rekora imzasını attı. Bu rekorun kırılmasında Katy Perry hayranlarının büyük desteği de göz ardı edilemez. Ünlü ve güzel şarkıcı 2009 yılında attığı ilk tweet’ten bu yana 8 bin sınırını da aşmayı başardı.

Twitter Kendine Lider Olarak Facebook’u Seçti!

Kimi kullanıcıların farkında olmamasına rağmen ciddi problemler yaşayan Twitter, en fazla tercih edilen sosyal medya mecralarından birisi olmayı sürdürüyor. Sunulan yeni özellikler kullanıcıların ilgisinin her daim canlı tutulmasına destek veriyor. Twitter, yeni özelliğiyle Facebook‘tan ilham aldığını itiraf etti.

Sosyal medyanın en büyük problemlerinden birisi olan istenmeyen mesajlar, kimi zaman sözlü taciz aracı olarak da kullanılıyor. Twitter tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, özel mesajlara filtre uygulaması söz konusu olacak. Facebook’ta olduğu gibi tanınmayan kullanıcılardan gelen mesajlar artık diğer kutusuna düşecek. Gelen mesajı kabul edip, etmemekse tamamen kullanıcının tercihi olacak. Bu süreçte mesajın okunup okunmadığıysa gönderici tarafından görülemeyecek. Twitter bu adımla yaşanan taciz ve istismar olaylarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Ramazanın Gelişi Özel Emojilerle Kutlanıyor

Ramazan ayının gelişini Türkçe hastag’li ramazan emojileriyle kutlayan Twitter, bu yıl kullanıcılarını memnun etmeyi başardı. Türkçe #Ramazan hashtag’i ve #Ramazan temalı emojiler, paylaşımların daha eğlenceli bir hale gelmesini sağladı. Ramazan temalı yeni emojiler, kutsal ay boyunca Twitter’da kalacak. Ramazan’ı kutlayan diğer ülkelerde de kişiler kendi dillerinde yeni hashtaglere ve emojilere ulaşabilecek.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Cevap bırakın