Uncategorized

Twitter Karakter Sayısında Güncelleme Yaptı

Yazar Nisan 2, 2017 Yorum Yok

Her sosyal medya uygulaması içerisinde kullanıcıların sınırsız olarak kendilerini ifade edebilme alanları twitter kullanımlarında daha sınırlı bir hal içerisinde olabiliyor. Bunun nedeni ise 140 karakter ile sınırlanan paylaşım alanları. İlk olarak bu alan içerisinde yer alan kullanımlar 140 karakter yani harften fazlasını sığdıramayacağını söylemek gerekiyor. Ardındansa kullanıcıların bu karakter sınırlamaları nedeni ile kullanımlarını daha minimum düzeylerde ya da iki kullanımlı şekilde yapmaları gerekiyor. Bu durumda da kullanılacak alan içerisinde yer alan karakter sayıları daha fazla olabiliyor. Ancak twitter bu konu üzerinde bir çalışma yürüterek kullanımların daha fazla olabilmesi adına bir güncelleme getirdi. Bu güncelleme kapsamında kullanıcılar rahatlıkla kullanımlarını yapabilecekler.

Kişi Etiketlemeleri Karakter Sayılmayacak

Twitter üzerinden bir kullanıcının gönderisine cevap vermek istediğinizde @ işaretini kullanarak kullanıcı ismini yazmanız gerekiyor. Ardından twitter kendi kelimeleri ile birlikte kullanıcı ismi içerisine bir takım kelime grubu daha ekliyor. Bu nedenle 140 olan kelime karakter sayı sınırı da daha fazla azalmış oluyor. Artık kullanıcılar kullanımlarında bu karakter kısaltmalarını kullanmak zorunda değiller. Çünkü güncelleme kapsamında @ ile başlayan kişi etiketlemeleriniz daha sonrasından karakter sayısı içerisine girmeyecek. Bu alan yazı alanının ayrı bir yeri içerisinde kullanıcılara sunulacak. Bu durumda da kullanıcılar bu alan içerisinde daha fazla kelime kullanımı yapabilecekler. Karakter alanı içerisinde yapılan artış kullanıcıların bir takım kelime gruplarını daha yazı alanına sığdırmalarını sağlayacak.

Twitter Karakter Kullanımı Artıyor

Twitter içerisinde kullanıcıların en çok şikayet ettikleri durumlardan birisi karakter sayıları. Bu alan içerisinde yer alan karakterlerin sınırlı olması aynı zamanda kişi etiketleri ya da yer etiketleri yapıldığı zaman kısıtlamanın artmasına neden oluyor. Kullanıcılar bu nedenle yaptıkları karakter kullanımlarında filtrelemeye gidiyor. Kelime grupları daha az kelime kullanımı ile birlikte aktarılmaya çalışıyor. Bu nedenle kullanıcıların yazıları uygulama içerisinde yeni bir yazı alanı içerisine taşınabiliyor. Artık kullanıcıların yaptıkları kişi ve yer etiketlemeleri bu alanları etkilemeyecek. Çünkü kişi ve yer etiketleri twitter karakter sayısı içerisinde yer almayacak. Bu alan twitter içerisinde yaptığınız paylaşımın üst bölmesinde ayrı olarak kullanımda olacak. Kullanıcılar bu alanlar ile birlikte yaptıkları kullanımları daha sonrasından kontrol edebilirler. Bu sayede karakter alanı içerisinde daha fazla kelimenin kullanılması sağlanmış olacak.

Karakter Sayısı Tamamen Kalkmayacak

Twitter içerisinde yer alan karakter sayısı uzun düşüncelerin anlatılmasında etkili değil. Bu nedenle bu alan içerisinde uzun yazılar paylaşanların en çok merak ettikleri konulardan birisi karakter sayısı üzerinde yapılacak olan değişiklikler. Ancak twitter konseptinin az yazı üzerine kurulu olması nedeni ile bu alan içerisinden herhangi bir karakter kaldırılması yapılması düşünülmüyor. Bu nedenle kullanıcıların kullanımlarını az karakter üzerinden yapmaya devam etmesi gerek. Bu anlamda da başka yöntemler kullanılarak uzun yazı atılabilir. Çünkü twitter içerisinde karakter sınırlamasının kaldırılması adına herhangi bir bilgi yer almıyor.

Uzun Yazıları Görsel İle Paylaşın

Eğer twitter içerisinde daha uzun yazıları tek seferde paylaşım yapmak istiyorsanız bu alan içerisinde daha farklı yöntemleri kullanmanız gerekiyor. İlk olarak akıllı cihaz içerisinde word indirerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Word üzerine yazacağınız yazılar ile birlikte aynı zamanda ekran görüntüsü alarak metni twitter içerisinde paylaşabilirsiniz. Bu imkanı aynı zamanda bilgisayarlar üzerinde de kullanabilirsiniz. Bunun yanında kullanabileceğiniz bir diğer yöntem akıllı cihaz içerisinde yer alan not defteri. Bu alan içerisine de yazacaklarınızı yazarak görselini alıp twitter içerisinde paylaşım yapabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın