Genel

Türk Yazılımcılardan Fotoğraf Paylaşım Programı

Yazar Haziran 1, 2017 2 Yorum

2014 mayıs ayı içerisinde üç arkadaş sosyal medya platformlarına benzer olarak bir alan oluşturmaya karar verdi. Murat Özer, Fatih Yıldızhan ve Ertunç Kırgül tarafından tasarlanan bu alan ise Momencraft ismi ile birlikte ilk olarak İOS sürümlerde daha sonra ise Android sistemler ile birlikte çalışma sürdürmeye başlamış durumda. Türk yazılımcılar ile birlikte kullanılacak olan sosyal medya platformu fotoğraf paylaşımları üzerine farklı bir uygulamanın kullanılması için imkan tanıyor.

Momencraft Nasıl Kuruldu?

Üç Türk yazılımcısı tarafından kurulan Momentcraft adlı sosyal medya fotoğraf paylaşım adresinin kuruluşlarını merak edebilirsiniz. Bu anlamda ilk olarak Murat Özer, Fatih Yıldızhan ve Ertunç Kırgül tarafından yeterince mekatronik ve elektronik yazılım bilgisi kapsamında öğrenci evinde başlayan bir serüven olduğunu söyleyebiliriz. Yazılım üzerine eğitim alan ve bu konuda yeterli bilgiye sahip olan üç arkadaş ilk olarak Fulya semtinde bir öğrenci evinde bu sistemi geliştirdi. Toplamda bir yıl boyunca sistemin görsel ve işitsel kurumları gerçekleştirildi. Bir sene sonrasında sistemin biraz daha oturması ile birlikte İOS yazılım alanlarında Momencraft uygulamaya konuşmaya başlandı. Kullanıcıların büyük bir bölümü ise yazılımcıların yakın arkadaşları oldu. Yapılacak olan kullanımlarda bu nedenle direk olarak arkadaşlar tarafından uygulama denendi. Daha sonrasında programın kapsamlı olarak kullanılması ile birlikte Android sisteme de geçiş yapılmış oldu. Daha sonrasında Esentepe içerisinde 250 bin liralık yatırım ile birlikte tamamen program kullanımına başlandı. Çalışan kadrosu kapsamlı hale getirildi. Apple ürünleri kapsamında kullanımlar kapsamlı hale getirildi. İçerik pazarlama, reklam ve geliştiricileri daha büyük bir konuma gelmeye başladı.

Momencraft Programı Nasıl Kullanılacak?

Sosyal medya uygulaması haline gelecek olan Momencraft programı ile birlikte kullanımlar fotoğraf ve video paylaşımları üzerine düzenlenecek. Ancak bu alanda kullanımlar hikaye paylaşımları ile bir rekabet içerisinde gerçekleşmeyecek. Kullanıcılar program kapsamında kullanımlarını genel olarak yapabilirler. Momencraft ile birlikte yapılacak olan yaşam çizginizi anlatan fotoğrafları direk olarak kullanımlarınızda katabilirsiniz. Bu alanda program içerisinde kullanımlarınız için rozetler yer alacak. Bu rozetleri alabilmek içinse sizin eklemeniz gereken görselleri program içerisine eklemeniz gerekiyor. Bu sayede kullanımlarınızda direk olarak belirli kategoriler üzerinden yapabilirsiniz. Momencraft ile birlikte yapılacak olan kullanımlarda ekleyeceğiniz görüntüler üzerinden direk olarak kullanımlarınızı rozetleri alabileceğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Programlarına Yenisi Ekleniyor

İnternet üzerinde yer alan sosyal medya programlarına bir yenisinin eklenmesi ile birlikte bu alanda yapılacak olan kullanımların da artması bekleniyor. Türk yazılımcılar tarafından yapılacak ve geliştirilecek olan Momencraft ile birlikte kullanımlarınızı farklı kategoriler üzerinden geliştirilebilir. Bu nedenle sosyal medya kullanımlarını akıllı cihazlar üzerinden direk olarak indirebilirsiniz. Bununla birlikte kullanımlarınızı direk olarak bu uygulamalar üzerinden yapabilirsiniz. Alabileceğiniz rozetler ile birlikte sosyal medya uygulamalarını direk olarak ilerletebilirsiniz. Momentcraft programı ile yapabileceğiniz kullanımları diğer sosyal medya uygulamalarından çok daha farklı olarak yönetebilirsiniz. Bu durum size farklılık da kazandıracaktır.

Türk Yazılım Programları Artıyor

Sosyal medya uygulamalarının son dönem içerisinde çok fazla kullanılması ile birlikte bu alanda yapılan yatırımlar da artmaya başlamış durumda. Özellikle Türk yazılımcılar tarafından genel olarak uygulamalar ve programlar daha fazla geliştirilmeye başlamış durumda. Momentcraft ise İnstagram benzerliği ile birlikte bilinen programlar bir tanesi. Kullanıcılar genel olarak Türk yazılımların kurdukları adresleri takip edebilirler ve kullanımlarınızı bu adresler üzerinden yapabilirsiniz. Genel olarak yapılacak olan kullanımlarda Türk yazılımlara özen göstermeniz ile birlikte daha fazla yatırıma destek de olabilirsiniz.

Tartışmaya katıl 2 Yorum

Cevap bırakın