Genel

THY Çalışanları Sosyal Medya Kullanımı Yüzünden İkaz Aldı!

Yazar Haziran 17, 2017 Yorum Yok

THY çalışanlarına ciddi bir sosyal medya uyarısı geldi. Türk Hava Yolları, uçuş ekiplerini sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar konusunda dikkatli olmaya davet etti.

Konu hakkında alınan bazı yasaklar detaylı bir şekilde personelle paylaşıldı.

Türkiye’nin imajını tüm dünyaya duyuran Türk Hava Yolları, tüm personel için bir bilgilendirme yayınladı. Çalışanların sosyal medya paylaşımları hakkında sınırları belirleyen yeni uygulama güvenlik önlemleri paketini de kapsıyor.

Çalışanlar Paylaşımları Yüzünden Uyarıldı!

Çalışanlarının kişisel sosyal medya hesapları ve internet üzerinden yaptıkları paylaşımların şirket prestijine ve marka değerine vermiş olduğu zararın önüne geçmeye çalışan şirket, kurumsal kimlik ilkelerini göz önüne alarak personelini sosyal medya konusunda uyardı!

AirportHaber’de çıkan habere göre, karar Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu tarafından alındı. Karar kapsamında şirket çalışanlarının sosyal medya hesapları üzerinden üniformalı fotoğraf veya video paylaşması yasaklandı. Bu tür paylaşımların art niyetli kişiler tarafından kötü amaçlar için kullanılabileceğinin altının çizildiği duyuru da şirket verilerinin gizliliğinin her şeyin önünde geldiğine vurgu yapıldı.

Duyurunun İçeriği Sadece Uçuş Personelini Kapsamıyor

Kısıtlamalar THY ve iştiraklerinin ürün ve hizmet tedarikçilerini de kapsıyor. Paylaşımlar içinde küçümseyici ifadeler, dini veya etnik kimliklere vurgu, kültürel ve siyasi farklılıkların hassasiyeti ve cinsellik içeren görsellerin veya yazıların paylaşılması da yasaklandı.

THY Çalışanları Sosyal Medya Kullanımı Yüzünden İkaz Aldı!Büyükelçi ve THY Arasında Geçen Diyalog Efsane Oldu!

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere Büyükelçisi Richard Moore ile Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi arasında Twitter üzerinden yaşanan diyalog, bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Türk Hava Yolları’nın Konakri – Ouagadougou-İstanbul uçuşunda yaşanan doğum olayı ikili arasında ilginç bir yazışmanın yaşanmasına neden oldu. TK538 sefer sayılı uçuşta bir yolcunun uçak havalandıktan sonra doğum sancılarının gelmesi üzerinde kabin ekibi olaya başarılı bir şekilde müdahale ederek doğumu 13 bin metre yükseklikte gerçekleştirdiler.

Dünya genelinde haber bültenlerine yer alan konu sonrasında İngiltere Büyükelçisi ve THY Genel Müdürü arasında sıcak bir diyalog gerçekleşti. İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, şahsi twitter hesabı üzerinden THY uçağında yaşanan doğum olayıyla ilgili olarak THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’yi tebrik etti.

Büyükelçi’nin paylaşımına cevap vermekte gecikmeyen Bilal Ekşi; Büyükelçiye teşekkür etmekle kalmadı. Aynı zamanda uygulanan dizüstü bilgisayarı yasağına da vurgu yapan Ekşi, ABD ve İngiltere’nin uyguladığı kabin yasağına gönderme yaptı.Bilal Ekşi’nin cevabı kısa sürede tıklanma ve beğeni alma rekoru kırarken, Richard Moore sadece “Güvenlik” demekle yetindi.

Türk Hava Yolları’nın Yeni Reklam Yıldızı Kim?

Çektiği ilginç videolarla kısa sürede popüler olmayı başaran Zach King, Türk Hava Yolları’nın yeni reklam yıldızı oldu.Vine fenomenleri arasında en popüler isimlerden birisi olan Zach King, çektiği ve paylaştığı Vine’larla takipçilerini şaşırtmaya devam ediyor. Dünyanın en başarılı hava yollarından birisi olanTHY, çektiği filmlerle sadece ülkemizde değil tüm dünyada başarı elde etmeyi biliyor. Şirket daha önceden de Messi ve Kobe Bryant gibi yıldızlarla çalışmıştı.

Sosyal medya fenomeniZach King ile çekilen reklam filminin kısa süre içinde gündemin üst sıralarda yer edineceği şimdiden söylenebilir. 10 saniyelik reklam filmlerinden henüz sadece 2 adet çekildi. Zach King ile çekilen filmlere #MagicOnBoard hashtagi altından ulaşmak mümkün. İlginç reklam filmlerine imza atmaya devam edecek gibi görünen Türk Hava Yolları sosyal medya üzerinde gündem yaratmaya devam ediyor. Vine platformunda yaşanan son gelişmelerden sonra çekilen videoların akıbetinin ne olacağıysa şimdilik soru işareti olarak muhafaza ediliyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın