Genel

Sosyal Medyayı İlanlar İçin Kullanmak

Yazar Mart 8, 2017 Yorum Yok

Sosyal medyanın kullanım nedenleri kullanıcılar üzerinde farklılık gösteriyor. Kimileri kişisel zaman geçirebilecekleri olarak bu alanı görürken kimleri de ticaret üzerinden bu alandan faydalanıyorlar. Ancak ticaret alanı sosyal medya içerisinde daha farklı bir hal almaya başladı. Artık birçok kullanıcı bu alanı ilan vermek ya da itirafta bulunmak için kullanıyor. Özellikle üniversite öğrencilerine yönelik olan sayfalarda bu ilanları sayısız olarak bulabilirsiniz.

Öğrencilere İlanlar Üzerinden Satış Yapılıyor

Sosyal medya uygulamaları içerisinde öğrencilere özel olarak üniversite ismini taşıyan sayfalar açılıyor. Bu sayfalarda öğrencilerin ihtiyaçları olan her şey yayınlanabiliyor. Özellikle devir özelliği taşıyan eşyaları ve evleri bu üniversite sayfaları içerisinde bulabilmeniz mümkündür. Üniversite öğrencileri için bu sayfalarda genel olarak 4. Sınıf öğrencileri üniversiteye yeni başlayan öğrencilere evlerini ve eşyalarını ilanlar aracılığı ile sunuyorlar. Bu sayede öğrenciler eşyaları ve evleri daha uygun ve daha pratik olarak alabiliyorlar. Üniversite öğrencileri için açılan bu sayfaları sosyal medya uygulamalarının neredeyse hepsinde bulabilirsiniz.

İş İlanları Sosyal Medya Uygulamalarında

Sosyal medya uygulamaları içerisinde yer alan ilanlar sadece öğrencileri ilgilendirmiyor. Bunun yanında bütün kişiler sosyal medya ilanlarından faydalanabilirler. Özellikle son dönemde iş arayanlar bu alanı ince detaylar ile birlikte inceleyebilirler. Çünkü son dönemlerde artık iş ilanları sosyal medya üzerinde de yer alıyor. Bu sayede kendinize uygun olan işi sosyal medya üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatta bu aşan içerisinde iş ilanları çok daha detaylı olarak yer alıyor. Günlük ya da haftalık işleri de bu alan içerisinden bulabilirsiniz. Bu sayede eğer işiniz varsa sosyal medya üzerinden faydalanarak ek iş bulabilme özelliğini de kullanabilirsiniz. Bunun yanında işveren iseniz sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Bu alandan bulacağınız kişileri çalıştırabilir ve işçi edinebilirsiniz. Facebook uygulaması içerisinde bu özellik son dönemlerde oldukça fazla kullanılıyor. Hatta işverenler artık işçilerinin sosyal medya hesaplarını işe alım olmadan önce kontrol ediyorlar. Bu sayede daha detaylı oalrak bilgi alınabiliyor.

Sosyal Medya Üzerinde İtiraflar

Son dönem içerisinde sosyal medya üzerinde moda olan bir sayfa daha var. Bu da öğrencilerin ve belirli kurumların itiraf sayfaları. Bu sayfalar şehirler, üniversiteler, kurumlar, okullar gibi alanlara özel olarak kurulabiliyor. Bu alanlar içerisinde sayfayı takip eden kullanıcılar gördükleri ve itiraf etmek istedikleri her olayı ve her kişiyi isimli ya da isimsiz olarak mesaj yolu ile sayfaya iletebiliyorlar. Bu sayede itiraf üzerinden kişiler ve olaylar netleşebiliyorlar. Bu sayfalar üzerinden arkadaşlıklar ve ilişkiler edinilebiliyor. Kullanıcıların takip edecekleri sayfalar okullarından ve şehirlerinden olabilir. Sadece ilişkiler üzerine değil herhangi bir bilginin edinilmesi için de bu sayfalar kullanılıyor. Etkinlikler, faaliyetler ve duyurulması gereken ilanlar bu sayfalar içerisinde yer alıyor. Takipçiler bu sayfalar üzerinden çeşitli bilgiler edinebiliyor.

Sosyal Medya İlanlarının Alanları

Sosyal medya üzerinde kullanılan alanlardan kullanıcılar nasıl yararlanabilirler kısaca şu şekilde saymak mümkün olacaktır;

  • İş ilanlarınız için sosyal medya üzerinde yer alan ilanları kullanabilirsiniz.
  • Arkadaşlık edinebilmek için sosyal medya ilanlarından yararlanabilirsiniz.
  • İşe almak istediğiniz çalışanlar var ise ilanlardan yararlanabilirsiniz.
  • Ev almak ya da ev kiralamak isterseniz sosyal medya üzerinde yer alan ilanları kullanabilirsiniz.
  • Düzenlediğiniz etkinlikleri ve faaliyetleri sosyal medya ilanları üzerinden duyurabilirsiniz.
  • Herhangi bir eşyayı satın almak ya da satmak istiyorsanız sosyal medya ilanlarından faydalanabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi birçok alanı kullanarak ilan verebilir ya da hazır olan ilanlardan faydalanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın