Genel

Sosyal Medyanın Bu Hafta En Çok Konuşulanları

Yazar Nisan 4, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya içerisinde her hafta konuşulan konu değişiyor. Her hafta acısıyla, tatlısıyla, hüznüyle, komedisiyle birçok konu sosyal medya platformları içerisinde yer alıyor. Kullanıcılar her hafta en çok izledikleri, gördükleri, yazdıkları konuları popülerlik seviyesine çıkarıyor. Bu haftada sosyal medyada en çok konuşulan haberler değişmiş durumda.

Ülker Reklamı Yayından Kalktı

Sosyal medya içerisinde 1. Sırada olan haberlerde Ülker’in 1 Nisan reklamının yayından kaldırılması var. Markanın 1 Nisan şaka gününe özel olarak hazırladığı abi kardeş şakaları konsepti reklamının 15 Temmuz 2016 darbe gününü anımsatması nedeni ile sosyal medyada çok tepki alması yayından kaldırılmasına neden oldu. Keskin hatlar ile birlikte şiddeti andıran unsura yer veren reklam bu hafta sosyal medyanın en çok tepki alan konusu içerisinde yer aldı. Bu nedenle marka reklamını gerekli platformlar içerisinden kaldırdı.

Halit Akçatepe Sosyal Medyayı Mahvetti

Geçtiğimiz günlerde 79 yaşında hayatını kaybeden Halit Akçatepe sosyal medyayı neredeyse yıktı. Sosyal medya içerisinde bu hafta en hüzünlü olarak konuşulan konular içerisinde ünlü sanatçının vefat haberi yer alıyor. Birçok sosyal medya platformları içerisinde ünlü oyuncu çeşitli videoları ve görüntüleri ile birlikte yer aldı. Hababam Sınıfı’nın Güdük Necmi’si bu hafta sonsuz yolculuğa uğurlandı. Sosyal medyada ise en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Birçok kullanıcı profili ve hikayesi içerisinde Halit Akçatepe’ye yer verdi. Sinemanın sevilen oyuncu bu özel günde diğer sinema oyuncusu arkadaşları ile birlikte anıldı. Tarık Akın, Kemal Sunal anılan sanatçılardan en önemlileri.

Real Madrid Sosyal Medya Rekoru Kırdı

Sosyal medya içerisinde spor haberlerinde de en çok konuşulanlar var. Real Madrid bu hafta içerisinde sosyal medya rekoru kırarak en çok konuşulan spor kulübü olmayı başardı. Sosyal medya üzerinden rekor kıran kulübün en çok konuşulmasının nedeni ise Facebook içerisinde 100 milyon beğeni alması. Real Madrid sosyal medya platformları içerisinde en çok beğeni alan kulüp olması nedeni ile rekor kırdı ve bir tarihe imza attı. Bu hafta en çok konuşulan spor kulübü listesinde de birinci sırada yer aldı.

Referandum Sosyal Medyada

16 Nisan 2017 tarihi içerisinde yapılacak olan Anayasa Değişikliği Referandumu’na evet ya da hayır denilmesi sosyal medya içerisinde daha kapsamlı olarak yer almaya başladı. Bu nedenle sosyal medyanın en çok konuşulanları içerisinde aynı zamanda bu alan da yer aldı. Bir internet adresinin soruları yanıtlamaya yönelik hazırlanmış olması sosyal medya içerisinde en çok tıklanan siyasi adres olmaya hedef olmuş durumda. Evet ve hayır denilmesinde neler olabileceğine dair kullanımların anlatıldığı adres bir nevi 16 Nisan’a kadar insanları daha fazla bilinçlendirmeyi hedefliyor. Bu nedenle bu site adresi sosyal medya içerisinde en çok tıklanan adreslerden biri olabilir.

Teknoloji Markalarından 1 Nisan Şakaları

Bu hafta 1 Nisan olması nedeni ile sosyal medya üzerinde yer alan ve çok konuşulan konular içerisinde markaların reklamlar ve amblemleri de yer aldı. Teknoloji sektörü içerisinde güne özel olarak birçok marka reklam çekimi içerisinde yer aldı. Teknoloji devlerinin yaptıkları şakalar ise sosyal medya içerisinde en çok konuşulanlar içerisinde yer almayı başardı. Kullanıcılarını eğlendirmek üzerine yapılan şakalar birçok kişi tarafından anında görüntülendi ve sevildi. Bu nedenle teknoloji devlerinin yaptıkları şakalar bu hafta sosyal medya içerisinde en çok yüzümüzü güldürenler içerisinde yer almayı başardı. 1 Nisan’a özel olarak yapılan bütün reklamlar ise ayrı olarak izlendi.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın