Genel

Sosyal Medyanın 3 Altın Kuralı

Yazar Nisan 16, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya kullanımları her dönem içerisinde farklılık gösterebiliyor. Git gide gelişen ve teknolojinin gelişmesine ayak uyduran platformlar ile kullanıcıların büyük bir bölümü sosyal medya kullanımlarında değişiklikler yapabiliyorlar. Ancak her ne kadar sosyal medya platformları kullanımları değişiklik gösterse de kullanımlarda dikkat edilmesi gereken özellikler aynı olarak kullanılmaya devam ediyor. Bu anlamda sosyal medya kullanımlarında her zaman geçerli olan 3 altın kuralın olduğunu söylemek mümkün.

1.Banka Bilgilerinizi Kullanmayın

Sosyal medya üzerinde dikkat edeceğiniz ilk özellik her zaman güvenlik olmalı. Kullanım amacınız ne olursa olsun hatta kullanım şekliniz ne olursa olsun her zaman güvenlik bilgilerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bu anlamda banka bilgileri sosyal medya üzerinde kullanılabilecek son alan. Bu alan içerisinde hesap bilgilerinizi, şifrenizi ve birçok bilgiyi kullanmamanız önemli. Sadece banka bilgilerini değil aynı zamanda güvenlik bilgilerinizin her birini bu alanda kullanmamanız gerekiyor. Bu nedenle kullanıcıların sosyal medya platformları içerisinde dikkat edecekleri ilk özellik güvenlik bilgileri olarak yer alıyor. Bu sayede sosyal medya platformlarını çok daha güvenli ve sağlıklı olarak kullanabilirsiniz. Sadece bilgi paylaşımlarında adresin başka kişiler tarafından kullanılması ile tehlike içerisinde olmuyorsunuz. Aynı zamanda banka bilgileriniz sosyal medya üzerinde kaldığı sürece sizin için kullanım tehlikesi devam ediyor. Bu nedenle alışveriş alanlarında daha özenli olarak kullanım yapmanız gerekiyor.

2.Kişisel Bilgilerinizi Düzenleyin

Sosyal medya platformları içerisinde dikkat edebileceğiniz ikinci özellik ise sizin kişisel profiliniz. Kişisel profiliniz içerisinde yer alan bilgiler kapsamında kullanıcılar sürekli olarak kişisel bilgilerin güncellemesini yapabilirler. Bu nedenle sürekli olarak profil bilgileri içerisinde yer alan bilgiler kendi yaşam alanlarınıza göre düzenlenebilir. Kullanıcıların bu alanda kullanacakları bilgilerde ilk olarak isim ve rumuz bilgileri yer alıyor. Gerçek adınız ile birlikte ilk düzenlemeyi yapabilirsiniz. Daha sonrasından ise eğitim ve mesleki bilgiler ile birlikte daha fazla kişisel bilgi düzenlemesi yapabilirsiniz. Eğitim ve meslek açısından yapabileceğiniz düzenlemelerin sonucunda ise farklı kullanım alanları ile birlikte kendinizi ifade edebilirsiniz. Bu anlamda isterseniz hobilerinizi isterseniz katıldığınız aktiviteleri isterseniz de faaliyetleri bu alanda kullanabilirsiniz. Ancak sosyal medya içerisinde yer alan dijital kimliğin içerisinde çok fazla bilgi bulunmasının sevilmediğini söylemek gerekiyor. Bu özelliklere her zaman dikkat ederek kullanıcılar tarafından daha kolay bulunmayı ve takip alanlarınızı kontrol etmeyi başarabilirsiniz.

3.Kendinizi İfade Edin

Sosyal medya kullanımlarında dikkat edilebilecek son ve önemli kural ise kendinizi ifade edebilme gücünüz. Kullanıcılar paylaşımları ile birlikte sosyal medya kullanımlarını yapıyor. Bu nedenle bu alanda dikkat edilmesi gereken bir diğer alan paylaşımlarınız ve ifade gücünüz. Kullanıcılar için sosyal medya platformları içerisinde kendilerini ifade etme gücü oldukça önemli olmalı. Hem rahat, hem doğru hem de mantıklı yapılacak olan kullanımlar sayesinde kendinizi sosyal medya üzerinde gösterebilirsiniz. Bu anlamda sosyal medya platformları içerisinde yapılabilecek olan kullanımlarda dikkat edilmesi gereken önemli üçüncü özelliğin paylaşım özellikleri olduğunu söylemek gerekiyor. Kullanıcılar bu üç özelliğe dikkat ederek kullanımlar içerisinde daha etkili bir sonuç ortaya koyabilirler. Sosyal medya platformlarının değişimi nasıl ve hangi yönde olursa olsun sizin dikkat etmeniz gereken özellikler aynı olarak kalıyor. Bu üç önemli özellik ile birlikte aynı zamanda kullanımda dikkat edebileceğiniz birkaç özellik sizin sosyal medya kullanımlarınızı olumlu olarak etkileyecektir. Aynı zamanda bu özellikleri bütün sosyal medya platformları içerisinde kullanabilmeniz önemli. Bu nedenle herhangi bir ayrım yapmanız gerekmiyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın