Genel

Sosyal Medyadan Başarı Edinmenin Yolları

Yazar Nisan 14, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya kullanımlarında dikkatli olmanız gerektiğini her seferinde vurguluyoruz. Hem güvenlik açısından hem de sağlığınız açısından kullanımlarınızın normalden daha kontrollü olması son dönemlerde oldukça önemli. Ancak bu alanı kontrol etmenin daha fazlası olarak sosyal medya kullanımlarını başarılı olabilmek için kullanıyor. Siz de bu alanı faydanıza kullanacak olan adresler içerisinde yer alabilirsiniz. Özellikle kullanıcı sayfanızda yapacağınız düzenleme ile birlikte başarılı olmanın yollarını bulabilirsiniz.

Profilinizi Düzenleyerek İşe Başlayın

Eğer sosyal medya kullanımlarınızı daha başarılı bir hale getirmek istiyorsanız işe profilinizi düzenleyerek başlayabilirsiniz. Dijital kimlikleriniz diğer kullanıcıların sizi gördükleri ilk alan. Bu nedenle profil düzenlemeye başlayarak sosyal medya başarınızı arttırabilirsiniz. İlk olarak profilinizde yapacaklarınızı şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kullanıcılar profilleri üzerinde ilk olarak profil resmi taşımalı. Başarılı olabilmek için kendinizi ve görüntünüzü diğer sosyal medya kullanıcılarına gösterebilirsiniz. Profil resmi iş alanı ile alakalı olabileceği gibi kişisel de olabilir. Ancak çok fazla absürt bir resmin yer alması ciddiyeti ve resmiyeti bozacaktır.
  • Kişisel bilgileriniz bu profil düzenlemesi içerisinde değiştirebileceğiniz bir diğer alan. Başarılı olabildiğinizi diğer kullanıcıların anlamasının ilk yolu eğitim bilgileriniz. Bu nedenle profiliniz içerisinde eğitim bilgilerini aktif olarak kullanarak diğer kullanıcılara eğitim hayatınızı gösterebilirsiniz. Aynı zamanda eğitim bilgilerinde katıldığınız seminerleri, konferansları da eğitim bilgileriniz içerisinde bulundurabilirsiniz.
  • Profiliniz içerisinde yer alan düzenleyeceğiniz bir başka kısım ise ilgilendiğiniz alan. Birçok kullanıcı başarılı insanların günlerini nasıl geçirdiğini ve neler yaptığını merak eder. Bu nedenle neler yapmaktan hoşlandığınızı ve kendinizi nasıl geliştirdiğinizi profiliniz içerisinde kişisel bilgileriniz kapsamında paylaşabilirsiniz.

Paylaşımlarınızı Sıklaştırın

Eğer sosyal medya üzerinde aktif bir kullanım yakalamak istiyorsanız paylaşımlarınızın sayısına ve verimliliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Online olarak hizmet veren bir adres iseniz gün içerisinde en az bir paylaşım yapmalısınız. Aynı zamanda yaptığınız bu paylaşım kesinlikle yararlı ve faydalı bilgiler içermeli. İkinci ya da üçüncü paylaşımlarınızda daha güncellik yakalayabilir ve konu dışına çıkabilirsiniz. Ancak günde bir paylaşım kendi alanınız ile alakalı olmalı. Bunun yanında her gün yapacağınız paylaşımlarda arkadaşlarınızı ya da takipçilerinizi de etiketleyebilirsiniz. Böylece daha fazla olarak paylaşımın diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcıların bu alanda dikkatli olması bir süre sonrasında takipçi sayısının artmasını sağlayacaktır. Bu nedenle başarılı bir profil çizmek isteyenler aktif olarak profil paylaşımlarında dikkatli olabilirler.

Takipçileriniz İle İlgilenin

Sosyal medya içerisinde başarılı bir profil yaratmanın bir diğer kuralı ise takipçileriniz ile etkileşiminiz. Bu alanda kesinlikle atılan mesajlarla ilgilenmeniz, soruları yanıtlamanız, önerileri değerlendirmeniz gerekiyor. Takipçileriniz ile etkileşiminiz ne kadar iyi olursa daha büyük rakamlara ulaşabilirsiniz. Bu da sizin başarınızın daha fazla artması demek. Kullanıcıların ulaşabilecekleri takipçi sayısı bir zaman sonrasında başarı içerisinde daha büyük rol oynamaya başlayacak. Bu nedenle paylaşımlarınızda kullanıcılara özel olarak da gönderiler bulundurabilirsiniz. Soracağınız sorular, vereceğiniz tavsiyeler, özel gün temennileri bu gönderiler içerisinde yer alabilir.

Kendinizi Olduğunuz Gibi Anlatın

Başarılı olmanın en büyük sırrı ise kendiniz olmanızdır. Sosyal medya içerisinde ne kadar yapay ve samimiyetsiz davranırsanız o kadar uzak olursunuz. Başarısızlık bu hareketlerin sonucunda sizinle olur. Ancak bu alanda samimi ve kendiniz gibi davranmanız sayesinde daha fazla kullanıcının dikkatini çekebilirsiniz. Bu nedenle kendinizi sosyal medya üzerinde olduğunuz gibi gösterin ve değişmeyin. Aynı zamanda olabildiği kadar da yapaylıktan uzak durun. Bu sayede bir başarı elde edebilir ve sosyal medyadan faydalanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın