Genel

Sosyal Medyada İlgi Çeken Kadınlar Günü Paylaşımları

Yazar Mart 9, 2017 Yorum Yok

8 Mart Dünya Kadınlar günü hem sosyal medya üzerinde hem de televizyon programları üzerinde farklı tasarımlar ve yaratıcı düşünceler ile birlikte hatırlandı. Televizyon programları başta olmak üzere kadınlar günü üzerine çekilen reklamlar sosyal medya üzerinde tıklanma rekorları kırıyor. Bunun için seçil olan ve sıralama içerisine giren markalar da var.

En Dikkat Çeken Reklamlar

Sosyal medya üzerinde tekrar tekrar izlenen kadınlar günü reklamları belirli markalar tarafından tasarlanmış durumda. Bu sıralamayı şu şekilde sizlere sunmak doğru olacaktır;

  • Filli Boya: Filli Boya’nın 3.15 dakika çektiği kadınlar günü reklamı en çok izlenen reklamlar arasında. Bu reklam içerisinde kadınların eğitim ve iş hayatlarına, kızların erken yaşta evlendirilmesine, hamile olan kadınların durumlarına, kadına olan şiddete, kadına verilen değere, kadınların giyim ve yaşam tarzlarına, kadınların rahat hareket edememelerine, Atatürk’ün kadınların hayatları üzerine etkilerine kadar kadının yaşam üzerinde önemine ve birçok kadın sorununa değiniliyor. Bu nedenle filli boya tarafından yapılan reklam şuan için oldukça dikkat çekiyor.
  • Ford: Kadınlar tarafından yapılan bir diğer reklam Ford markası tarafından yayınlandı. Bu reklam içerisinde de kadının normal ve iş yaşantısı üzerindeki başarısına değiniliyor. Kadınların iş hayatı üzerinde ve marka üzerinde gösterdikleri başarı reklam ile dile getiriliyor. Bu nedenle ford reklamı kadınlar gününe özel olarak çekilen reklamlardan sevilenler içerisinde yer alıyor.
  • Opet: Opet reklamı da kadınlar gününe biraz daha mizaç amaçlı yaklaşan markalar arasında. 0.56 saniyelik olan reklamda iş hayatında kadın ve erkek ayrımının olmamasının farkındalığına değiniliyor.

  • Gratis: Kadınların ilgisini çekecek olan bir diğer marka ise Gratis. Hem bu güne özel indirimleri hem de reklamları ile birlikte kadınların oldukça ilgisini çekmiş durumda. Gratis de opet gibi kadınlar gününü mizaç ile dile getirenler arasında yer alıyor. Gratis içerisinde kadınların geçirdiği zamanı ele alan reklamda kadın ve erkek alışverişi üzerine mizaç unsuru kullanılıyor.
  • Nıke Women: Ezgi Mola seslendirmesi ile çekilen Nıke Women kadınlar günü reklamı da kadınlar gününe özel olarak çekilen videoların en ilgi çekici olanları arasında yer alıyor. Kadınların normal hayatta en çok kullandıkları cümleleri spor hayatı ile eşleştiren reklam en çok izlenenler arasında yer alıyor. 1.20 dakika çekilen reklam bünyesinde birçok başarılı kadın sporcuları bulunduruyor.
  • Careem: Careem 35 saniyelik videosu ile birlikte kadınlar gününe özel yaratıcı reklam ile gelen markalar arasında yer alıyor. Kadınların karşılaştıkları sorunlara ürettikleri pratik çözümler Careem reklamlarının konusu olarak yer alıyor.
  • Note Cosmetics: Note cometics kadınlar günü üzerine çektiği reklam ile birlikte dikkat çekiyor. Kadınların istediklerini yapabilmeleri üzerine destekleyici cümleler kurulan reklam en çok izlenen reklamlar arasında yer alıyor.

Başta bu markalar olmak üzere birçok markanın yaratıcı paylaşımlar ile kadınlar gününü kutladıklarını söyleyebiliriz. Sosyal medya üzerinde yer alan bu reklamlar şuan için oldukça fazla izleniyor.

Televizyon Programlarında da Kadınlar Unutulmadı

Sosyal medya yanında TV programlarında kadınlar gününe özel olarak paylaşımlar yapıldı. Birçok program güne kadınlar gününe özel olarak yaptıkları konuşmalar ile başladı. Bu güne özel olarak ise programlar arasında kadınlar gününe özel çekilen reklamlar yayınlandı. Birçok sosyal medya uygulaması üzerinde de etiketler ile birlikte kadınlar gününe dikkat çekildi. Kadın problemlerinin yok olması adına düzenlenen programlar ve etkinlikler ile birlikte bu konuya olan ilgi bu sene içerisinde her zamankinden daha fazla gösterildi.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın