Genel

Sosyal Medyada Görsellerin Etkisi

Yazar Mayıs 10, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya kullanımlarını etkili hale getirebilmenin yolları farklılık gösteriyor. Bu yolların en önemlileri ise uzmanlar tarafından aynı şekilde görülüyor. Sosyal medya içerisinde görsel kullanımı içerikli etkili kılmanın en önemli yolu. Yazılarınız ile birlikte kullanacağınız görseller sayesinde sosyal medya kullanımlarınızı daha etkili hale getirebilir ve içeriklerinizi renklendirebilirsiniz.

Uzun Yazılarda Mutlaka Görsel Kullanın

Kullanıcılar sosyal medya üzerinde kullanımlarını uzun yazılar üzerinden devam ettirebilirler. Bu uzun yazılar diğer kullanıcılara sunulurken dikkat edilmesi gereken özellikler aynı zamanda yazıların daha etkili olmasını sağlayacaktır. İlk olarak yazacağınız yazının kullanıcıları sıkmaması ve bunaltmaması için ilk olarak yazı içerisine yazı ile uyumlu görselleri eklemeniz gerekiyor. Bu sayede takipçilerinize sunduğunu yazılar daha keyifli olarak okunabilir. Görseller kullanıcıların yazıları daha zevkli okumasını ve okurken aynı zamanda sıkılmamasını sağlayacaktır. Bu nedenle eğer uzun bir yazı paylaşımı yapacak iseniz bu yazı paylaşımlarınızda aynı zamanda görsel kullanımlarınız ile birlikte yazınızı desteklemeniz gerekiyor.

Görsel Paylaşımları İçerikle Uyumlu Kullanın

Sosyal medya yazılarınız içerisinde içerik kullanımlarında görsel kullanımlarını aynı zamanda tema dikkati ile birlikte de gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ancak bu sayede etkili bir içerik sunabilirsiniz. Bu içeriklerde görselin yazı ile uyumlu olmaması kullanıcılar için sıkıntı oluşturabilir. Bu nedenle seçtiğiniz görsellerin kesinlikle içerik yazınız ile birlikte uyumlu olması gerekir. Seçtiğiniz görsel ile birlikte yazınızla etkili içerik sunumu hazırlayabilirsiniz. İçerik sunumları içerisinde kullanacağınız görsellerin boyutları ve renklendirmesi de anlamlı olmalı. Normalinden farklı görüntüler ile birlikte dağınık bir sayfa oluşmasına neden olabilirsiniz. Dağınık görüntünün oluşmasını istemiyor iseniz görüntü boyutları ile ayrı olarak ilgilenebilirsiniz.

İçerikleri Renklendirin

Sosyal medya platformları içerisinde yer alan içerikleri renklendirmenin ilk yolu görsel seçimlerinden geçiyor. Uygun olarak seçeceğiniz görseller ile birlikte içeriğinizi kullanıcılar için daha etkili kılabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılarınıza daha etkili ve daha renkli yazılara kullanabilirsiniz. Bu alanda biraz yaratıcı olmanız ve uyumlu seçimler yapmanız gerekiyor. Mesela sonbahar ağırlık bir yazı yazıyor iseniz kahverengi odaklı renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer kış odaklı bir görsel içerik sunacak iseniz beyaz rengine ağırlık verebilirsiniz. Bu ve buna benzer renk seçimleri ile birlikte içeriklerinizi uyumlu hale getirebilirsiniz. Uyumlu olacak olan içerikleriniz daha sonrasında kullanıcıları daha fazla memnun edecektir. Aynı zamanda okuması zevkli yazılar sunacaktır. Yazılarınıza ayıracağınız zaman ve önem daha fazla takipçi edinmenizi sağlayacaktır.

Görsellere Zaman Ayırın, Etkili Seçim Yapın

İçeriklerinize sunacağınız görseller için alelade bir seçim yapmamanız gerekiyor. Bu nedenle bu nedenle görseller için ayıracağınız zaman ve önem oldukça etkili. Yazacağınız ya da yazdığınız yazılar için seçeceğiniz görsellere daha fazla önem vererek etkili seçimler yapabilirsiniz. Bu görselleri genel olarak yazıların karışık olan kısımlarında kullanabilirsiniz. Anlaşılmayan ya da uzun süren kısımlar içerisinde kullanacağınız görseller ile birlikte yazıları daha fazla açıklayıcı ve net hale getirebilirsiniz. Ekleyeceğiniz görüntüler yazınızın daha fazla anlaşılır olmasını sağlayacaktır.

Görsellere Yazı Ekleyebilirsiniz

Kullanıcıların yazılarına ekleyebilecekleri görseller aynı zamanda yazılar ile birlikte de desteklenebilir. Yani yazınız içerisine ekleyeceğiniz görselin üzerine aynı zamanda yazı da ekleyebilirsiniz. Bu sayede açıklayıcı görüntüler elde edebilirsiniz. Görsellerin üzerine ekleyebileceğiniz yazılar ile birlikte kullanıcılarınıza daha fazla görüntü ve yazı seçeneği de görebilirsiniz. Görsellerin üzerine ekleyebileceğiniz yazı karakteri, boyutu ve rengi de görsel ile birlikte uyumlu olmalı. Bu sayede görsel üzerinde yer alan yazıları daha etkili kılabilirsiniz. Yazıların içerisinde yer alan görsellere ekleyebileceğiniz çerçeve ile yazı kullanımlarını görseller üzerine yapabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın