Genel

Sosyal Medyada Arkadaş Sayıları Optimize Ediliyor

Yazar Mart 10, 2017 Yorum Yok

Facebook, instagram, twitter, snapchat vb. birçok sosyal medya uygulamasının ilk kullanımlarında kullanıcılar arkadaş kişi sayısını ve takip sayısını oldukça fazla olarak önemsiyorlar. Şuan hala bu durum belli zamanlarda devam etse de kullanıcılar artık kişi sayılarını ve diğer sayfalarda bulunma sayılarını kontrol altında tutuyor. Bu nedenle birçok kullanıcı kişi sayısı üzerinde optimize uyguluyor.

Arkadaş Listeleri Azaltılıyor

Sosyal medya üzerinde kullanıcıların yaptıkları optimize işlemlerini ilk olarak arkadaş sayıları üzerinde görebilirsiniz. Birçok kullanıcı son dönemde kişi listesi üzerinde hiç konuşmadığı, görüşmediği ve sohbet etmediği kişileri tanısa dahi görmek istemiyor. Bu nedenle kullanıcılar çevrelerinde en çok yer alan kişileri sosyal medya üzerinde arkadaş listeleri üzerinde tutuyorlar. Ancak bu karşılıklı onaylama gerektiren sosyal medya uygulamaları için geçerli. Bunun yanında eğer instagram uygulamasında olduğu gibi ayrı olarak takip edilen ve takipçi sekmesi bulunuyor ise değişik bir optimize uygulanıyor. Bu alanda da takip edilenler mümkün olduğu kadar azaltılırken profiller açık bırakılarak takipçi sayısı binleri aşıyor. Bu sayede insanlar instagram içerisinde fenomen ya da bilinen kişi olarak ilerleyebiliyorlar. Bu kişi analizini belirli paylaşımlar için uygulayanlar olduğu kadar sadece kendileri için uygulayanlarda var. Sosyal medya içerisinde beğenilme arzusu diğer nedenlerin en başında geliyor. Kullanıcılar artık az kişi takip etmenin fazla kişi tarafından takip edilmenin çok daha popüler olduğunu düşünüyor.

Fotoğraf ve Yorum Etiketleri Kaldırılıyor

Sosyal medya üzerinde kullanıcıların arkadaşları üzerinde uyguladıkları optimize çalışmaları içerisinde etiketler yer alıyor. Artık kullanıcılar başkaları tarafından etiketlenmek istemediği gibi bu fotoğraflarda yer alan isimlerini de kaldırıyorlar. Sosyal medya üzerinde kişi etiketlerine dikkat ettiğiniz zaman daha az fotoğrafla karşılaşacağınızı görebilirsiniz. Bunun yanında hiç fotoğraf olmayan alanları da görebilmeniz mümkündür. Son zamanlarda tercih edilmeyen kişi etiketleri kullanıcılar tarafından anında kaldırılıyor ve bu alan boş olarak bırakılıyor.

Etiketlerin kaldırıldığı bir diğer alan ise yorumlar. Kullanıcılar sosyal medya üzerinde arkadaşlarının görmelerini isteyebileceği paylaşımlar için kullanıcı isimlerinden etiketler kullanılıyorlar. Yorumlar üzerinden kullanılan bu etiketler optimize edilen bir diğer alan. Artık kullanıcıların büyük bir çoğunlu sosyal medya isimlerini yorum alanlarında görmek istemiyor. Bu nedenle yapılan yorumlardan isimlerini kaldırıyorlar. Sosyal medya üzerinde yorum etiketi olarak adlandırılan uygulamanın oldukça az olarak kullanıldığını da görebilirsiniz. Bu tercihlerin artması ile birlikte yorum etiketleri yapılmaktan vazgeçilebilir.

Profil Kilitleri Değişiklik Gösteriyor

Kullanıcıların sosyal medya üzerinde dikkat ettikleri bir diğer alan ise profil kitlemenin takipçi sayısına etkisi. Kullanıcılar belirli dönem içerisinde açık olan profillerini takip eden kullanıcı sayısını artırmak için kilitli olarak tutuyorlar. Bu dönem içerisinde gelen takipçi istek sayısı ise açık profil oranına göre artış gösteriyor. Artan takipçi isteği ile birlikte belirli bir dönem sonrasında kullanıcı profilleri tekrardan açılıyor. Bu alanda da takip eden sayısı olabiliyor. Aynı zamanda tekrar belirli bir süre geçtikten sonra profil kilitli hale getirilerek açıkken takip edenler ancak takip isteği göndermeyenler takip isteğini gönderebiliyorlar. Bu nedenle belirli dönemler içerisinde sosyal medya uygulamalarında takipçi sayıları artıyor.

Profil Biyografileri Bilgileri Arttırılıyor

Sosyal medya üzerinde yer alan düzenlemelerde dikkat edilen bir diğer husus ise biyografi alanında yer alan düzenlemeler. Yaptığınız faaliyetleri bu alanda yer alan bilgilere ekleyerek arkadaş optimize ayarlarınızı da değiştirebilirsiniz. Bu sayede hedef kitleniz içerisine sizin ile aynı ilgi alanına sahip olan kişileri ekleyebilirsiniz. Kullanıcılar bu özelliklere ayrı olarak dikkat edecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın