Genel

Sosyal Medya Uygulamalarınızın Bildirimlerini Kontrol Edin

Yazar Mart 13, 2017 Yorum Yok

Akıllı cihazların şarj problemi neredeyse birçok kullanıcının ortak şikayeti. Ancak birkaç basit kontrol ile birlikte bu durumu biraz daha düzeltebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken sosyal medya hesaplarının kontrolü. Sosyal medya üzerinden gelen bildirimler ve sosyal medya iletişim araçları ile birlikte şarj sorununu minimum düzeye indirebilirsiniz.

Akıllı Cihazdan Sosyal Medya Kontrolü

Eğer akıllı cihazınızın şarjı normal kullanımdan çok daha az süre gidiyorsa bunu cihaz üzerinden kontrol edebilirsiniz. Cihazınızın ayarlar sekmesine gelerek hangi sosyal medya uygulamalarının daha fazla şarj kullanımı yaptığını görebilirsiniz. Telefonunuz sadece sosyal medya uygulamalarına girmeniz ile birlikte şarj yemiyor. Aynı zamanda bu uygulamaları kapattığınızda da arka plan olarak çalışma sürdürüyor. Uygulamalardan gelen bildirimler ile birlikte arka planda çalışan uygulama sürümleri şarjınızın daha erken bitmesine neden oluyor.

Sosyal Medya Üzerinden Şarj Kontrolü

Sosyal medya uygulamalarının ne kadar şarjınızı bitirdiğinizi öğrenmeniz ile birlikte şu kontrolleri yapabilirsiniz;

  • İlk olarak akıllı cihaz içerisinden sosyal medya uygulamasından çıkmanız yeterli değil. Aynı zamanda cihazın uygulama yönetimini açarak uygulamanın arka plan üzerinden çalışmasını da durdurmanız gerekli. Bu sayede uygulama sadece siz kullanım yaparken şarj bitirir. Onun dışında şarjınız gitmeyecektir.
  • Bir diğer sosyal medya kontrolünü bildirimlerden yapmanız gerekir. Çünkü kullandığınız sosyal medya uygulamalarının bildirimleri şarjınızın bitmesine neden olan bir diğer durum. Bildirimlerin kapatılmasını sağlayarak ya da belirli alanlardan bildirim almayı kontrol ederek akıllı cihaz içerisinden şarj gitmesini önleyebilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarının şarjı daha verimli kullanabilmesi için uygulama içerisinde yer alan ayarları da kontrol etmeniz gerekir. Neredeyse her sosyal medya uygulaması içerisinde hücresel veri kullanımının az olmasını gerektiren bir sekme yer alır. Bu sekmeye tıklayarak özelliği açmanız ile birlikte sosyal medya kullanımlarında daha az şarj gitmesini sağlayabilirsiniz.
  • Son olarak ise akıllı cihaz üzerinden en çok hangi uygulamanın şarjınızı bitirdiğini görerek bu uygulamalar üzerinde denetim sağlayabilir ve zaman kontrolünüzü buna göre ayarlayabilirsiniz. Bu sayede daha şarjınızın uygulamalar üzerinde daha kısa süreli olarak bitmesini engelleyebilirsiniz.

Sosyal Medyanız Bataryanıza Düşman

Akıllı cihaz üzerinden yapılan kontrollerde cihaz bataryasının bitmesine neden olan birinci faktörün sosyal medya uygulamaları olduğu açık olarak belli oluyor. Sosyal medya üzerinde en çok şarj bitiren kullanım ise video izlenilmesi. Kullanım süreniz arttığı sürece akıllı cihazınız üzerinden giden şarj da fazla oluyor. Bu nedenle kullanımlarınızı daha kontrollü yaparak akıllı cihazın batarya ömrünün de çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcıların şikayet ettikleri bu durum sosyal medya hesapları kontrol edilerek büyük oranda çözüme kavuşabilir.

İnternet Kullanımı Şarj Problemi Yaratıyor

Sosyal medya kullanımlarının internet üzerinden olması nedeni ile şarj probleminizin ana kaynağı olarak gözüküyor. Kullanıcılar sosyal medya hesaplarını kontrol edebilmek adına ilk olarak interneti açmak zorunda kalıyor. Telefon şarjının bitmesine neden olan en büyük etken ise internet olarak gözüküyor. Sadece sosyal medya değil bu alanda geçirilen vakitler de şarjınız üzerinde büyük etkiye sahip. Bu nedenle sosyal medya kullanımlarınız ile birlikte aynı zamanda internet kullanımlarınızı da kontrol altında tutmanız gerekli. Bu sayede telefon şarjı kullanımlarınızı çok daha iyi seviyelere çekebilirsiniz. Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri şarj problemi nedeni ile akıl cihazların kullanımı daha kısıtlı çerçeve üzerinde yapılıyor. Bu nedenle kullanıcıların akıllı cihazların ayarlarından yapacakları kontroller şarj kullanımları üzerinde büyük etkiye sahip olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın