Genel

Sosyal Medya Takipçi Programları Şizofrenlik mi?

Yazar Mart 11, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya üzerinde yer alan uygulamalarda kullanıcılar arkadaş, takipçi, beğeni ve yorum sayılarını fazlasıyla önemsiyorlar. İlk olarak birçok kullanıcı sosyal medya üzerinde takipçi sayılarını ve beğeni sayılarını arttırabilmek adına hem birçok program hem de birçok taktik uyguluyor.

Takipçi ve Beğeni Arttırmanın Yolları

Sosyal medya üzerinde yer alan takipçileri arttırmanın birçok yöntemi bulunuyor.

  • İlk olarak beğeni ve takipçi sayılarını arttırabilmek adına internet üzerinde yer alan birçok programı cihazınıza indirebilirsiniz. Bu programlar ücretsiz olarak kullanılabileceği gibi ücretli olarak da kullanılabilir. Bu programlar ile birlikte takipçi sayınızı olduğundan daha fazla gösterebilir ve fotoğraf beğenilerini arttırabilirsiniz.
  • Takipçi ve beğeni arttırabilmenin bir diğer yolu ise etiket kullanımları. Kullanıcılar yer bildirimi, kişi etiketi ve hashtagler ile birlikte beğeni ve takipçi arttırması yapılabilir.
  • Takipçi ve beğeni arttırma yöntemlerinin bir diğeri ise satın alma. Sosyal medya üzerinde bu konu üzerinde birçok kullanıcı satın alma yolu bulunuyor. Belirli miktarlar ödeyerek belli düzeyde kullanıcıyı takip alanında bulundurabiliyorsunuz.

Takipçi Programları Kullanmak Şizofrenlik mi?

İnternet üzerinde aktif olarak kullanılan takipçi ve beğeni arttırma programları birçok kişi tarafından şizofrenlik olarak görülüyor. Fenomen ve iş alanı sayfalarında takipçi ve beğeni sayılarına verilen önem normal olarak kabul edilirken diğer kullanıcıların takipçi ve beğeni sayılarını önemsemeleri hastalık olarak görülüyor. Birçok insan özellikle beğeni sayısı üzerinde oldukça takıntılı. Düşük beğenili görseller olduğu zaman bu görselleri silebiliyorlar. Bu nedenle sosyal medya uygulamalarının yanında aynı zamanda takipçi ve beğeni programları da kullanılıyor. Bu sayede her paylaşım ile birlikte beğeni sayısı daha fazla olarak yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar kendilerini daha iyi hissediyorlar. Bu durum psikologlar tarafından aşırı olması halinde rahatsızlık olarak görülürken bazı kişiler tarafından da şizofrenlik olarak değerlendiriliyor.

Takipçi Programları İnsanları Mutlu Ediyor

İnternet üzerinde takipçi sayınızı arttıracak olan programlar bir anlamda da kullanıcıları memnun ediyor. Sosyal medya üzerinde insanların ne kadar takipçisi ve beğenisi var ise kendilerini o kadar memnun ediyorlar. Bu nedenle her geçen gün kullanılan takipçi arttırma programlarının sayısı da artıyor. Kullanıcıların oldukça fazla önemsediği bu programlar sayesinde sosyal medya üzerinde takipçilerin fazla görünmesini ve paylaşımlarının beğenilmesini sağlıyor. Bu nedenle birçok insan internet üzerinden aktif olarak takipçi edinme ve beğeni kazanma programlarını kullanıyor. Kullanıcıların bu alana gereğinden fazla ilgi göstermeleri ise bir rahatsızlık olarak tanımlanıyor.

Kullanıcılar Beğeni Üzerine Paylaşım Yapıyor

Birçok kullanıcı sosyal medya üzerinde sadece beğeni oranını dikkate alarak paylaşım yapabiliyorlar. Bunun için günlük hayatta çekilen görseller sosyal medya üzerinde çok daha farklı olarak yer alabiliyor. Kullanıcıların bu anlamda kendilerini göstermek beğendirmek istemeleri bazı durumlarda aşırıya kaçabiliyor. Bunun için hem paylaşım üzerinde oynamalar yapılıyor hem de beğenilerin daha fazla olabilmesi adına kullanılan programlarda değişiklikler yaşanıyor. İnternet üzerinde akıllı cihazlarınızın store alanlarını incelediğinizde bu alanda oldukça fazla program olduğunu görebilirsiniz. Bu programlar üzerinden kullanılan beğeni sayıları ise kullanıcıları diğer kullanıcılara karşı popüler olarak gösteriyor.

Takipçi Edinmek Sınırsız

Sosyal medya üzerinde kişilerin oldukça dikkat ettikleri takipçi edinme alanı sınırsız. Bu anlamda birçok kullanıcı kullandığı programlar ve diğer yöntemler ile birlikte istedikleri kadar takipçi edinebilirler. Bunun en belirgin göstergesi ise milyonlara sahip olan kullanıcı hesapları. Ancak bu oldukça zorlu bir süreç. Bunun için birçok kullanıcının prensipli olarak sosyal medya kullanımı yapması gerekli. Bu durum bir süre sonrasında takıntı haline dönüşebilir. Bu nedenle kullanıcıların aynı zamanda kontrollü olmaları da gerekli.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın