Genel

Sosyal Medya Kullanımlarında Mekan Önerisi

Yazar Nisan 23, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya platformlarını farklı amaçlar ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu anlamda kullanıcıların sosyal medya uygulamaları içerisinde yer alan kullanımlardan birçok farklı alanda fayda sağlamanız mümkün oluyor. Kullanıcıların bu anlamda faydalanabilecekleri bir alanın mekan tavsiyeleri olduğunu söylemek mümkün. Bu anlamda birçok platform içerisinden aktif olarak öneri alabilir ve öneriler doğrultusunda seçimlerinizi yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise sosyal medya platformları içerisinde siz de mekan tavsiyeleri üzerine birkaç yorumda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Öneri Alın

Sosyal medya platformları içerisinden öneri alabileceğiniz bir alanın mekan tavsiyeleri olması gerektiğini söylemek gerekiyor. Herhangi bir yere gidecek iseniz sosyal medya üzerinden bu mekan hakkında anının olumlu ve olumsuz önerileri alabilirsiniz. Daha sonrasından ise gidebileceğiniz mekanları bu eleştiriler kapsamında seçebilirsiniz. Sosyal medya platformları içerisinden kullanımları bu anlamda her uygulama içerisinden yapabilirsiniz. Özellikle Facebook içerisinde yer alan mekan önerilerinin bu anlamda diğer platformlara göre daha kapsamlı olduğunu söylemek gerekiyor. Kullanıcılar bu anlamda önerileri anında platformlar içerisinden alabilirler.

Facebook Uygulamasını Tercih Edin

Sosyal medya üzerinden mekan önerileri hakkında bilgi alacak iseniz bu anlamda Facebook platformunu tercih edebilirsiniz. Çünkü Facebook’un ayarlar bölmesi içerisinde aktif olarak birçok mekan tercihi önerisi yer alıyor. Bu önerileri dikkate alarak seçeceğiniz alanı kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda Facebook içerisinde bu alanlar kategoriler şeklinde yer alıyor. Kullanıcılar kategorilerden biri içerisinden seçimlerini kullanımlarına göre yapabilirler. Facebook ayarlar sekmesine tıklamanız ile birlikte bu alandan yapabileceğiniz kullanımları anında görebilirsiniz. Kullanıcılar için oldukça aktif kullanım özelliği taşıyacak olan kullanımlar diğer sosyal medya platformları içerisinde de yer alıyor.

Siz de Tavsiye Bırakın

Sosyal medya platformları içerisinde aynı zamanda belirli mekanlar için siz de tavsiyede bulunabilirsiniz. Gittiğiniz bir yerden edindiğiniz memnuniyeti diğer kullanıcılar için tavsiye niteliğinde yazıya dönüştürebilirsiniz. Bu sayede birçok insanın gideceği yer hakkında aktif bir bilgi birikimi verebilirsiniz. Daha sonrasında da kullanımlarınızı yine öneriler ve tavsiyeler üzerinden yapmaya devam edebilirsiniz. Kullanıcılar için geçerli olacak bu tavsiyeleri aynı zamanda platformlar içerisinde yer alan yıldızlı seçenekler üzerinden de değerlendirebilirsiniz. Kullanıcılar için bu anlamda farklı platformlar içerisinde farklı onay ve yıldız seçeneği yer alıyor.

Sosyal Medyayı Aktif Kullanın

Sosyal medya platformu içerisinde yer alan kullanıcıların büyük bir bölümü direk olarak paylaşım yapma amacı ile kullanım yapıyor. Bu anlamda kullanıcıların çok fazla genel kullanımlar yapmadığını söylemek gerekiyor. Bu nedenle sosyal medya platformları içerisinde yer alan ayarlar sekmesinden aktif olarak faydalanabilirsiniz. Ayarlar sekmesi aynı zamanda size uygulamaları nasıl kullanabileceğinizi de gösterecektir. Bu nedenle kullanımlarınız içerisinde yer alan önemli olan hususları bu sekmelerden aktif olarak görebilirsiniz. Sosyal medya kullanımları içerisinde yer alan ayarlar bölmesi içerisinden kullanımlar daha etkin ve daha fazla olarak yapılabilir.

Ayarlar Sekmesini Aktif Hale Getirin

Kullanıcıların sosyal medya platformları içerisinde yer alan ayarlar sekmesini kullanımları oldukça düşük oranda. Bu alanda birçok kullanıcı direk olarak ana ekran ile ilgileniyor. Ayarlar sekmesi ile ilgilenenlerin oldukça az olduğunu söylemek gerekiyor. Kullanıcıların bu anlamda daha aktif olarak kullanımlarını ayarlar sekmesi ile birlikte yapabileceklerini söylemek gerekiyor. Ayarlar sekmesi içerisinde yer alan detaylı kullanımlar aynı zamanda kullanıcıların birçok alanda daha fazla öneri almasını da sağlayacaktır. Bu nedenle kullanımlarınızı daha hızlı ve daha doğru olarak yapabilmenin yolu ayarlar sekmesinden geçiyor. Bu sekme sayesinde kullanıcılar daha fazla olarak yapabilecekleri sosyal medya kullanımlarının aynı zamanda gizlilik özelliklerini de kontrol edebilirler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın