Genel

Sosyal Medya Hizmeti Veren Ajanslar Ne İş Yapar?

Yazar Ocak 11, 2017 Yorum Yok

 Sosyal medya hizmeti veren ajanslar internetin etkin şekilde kullanımıyla beraber hayatımıza girdi. Sosyal medya platformları kişisel kullanılabildiği gibi firmalar tarafından kurumsal olarak da kullanılabiliyor. Bu nedenle hemen her sosyal medya sitesinde firmalara ulaşmak kolaylaştı. Onlarla iletişime geçmek de bu sayede mümkün hale geldi. Kullanıcı etkileşimine bağlı olarak şirketlerin markalarının bilinmesi ve popülerliği de arttı.

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Sizin adınıza bütün hesaplarınızı profesyonel bir şekilde yöneten danışmanlara sosyal medya uzmanı denilir. Sosyal medya ajansları da algı yönetimi, kurumsal kimlik tanıtımı, marka bilinirliğini artırma gibi çalışmalar yaparlar. İyi bir sosyal medya ajansı firma, kişi hakkındaki internette yer alan algı seviyesine göre konumunu yükseltebilir. Hakkınızda bulunan olumsuz paylaşımları da sosyal mühendislik ile kaldırabilir ve insanların size olumlu bakmasını sağlayabilir.

Sosyal Medya Ajansı Ne İş Yapar?

 Sosyal medya hizmeti veren ajanslar birçok iş yapmakla birlikte temel anlamda şu şekilde sizlere yardımcı olurlar:

 • Sosyal medya hesaplarının yönetimi
 • Sosyal medya sayfalarının ve arayüzünün tasarlanması
 • Marka bilinirliğini artırma çalışması
 • Hedef kitlenin belirlenmesi
 • Reklam hazırlanması
 • Paylaşımları özgün hazırlaması ve görselle sunması
 • Paylaşım sıklığı optimizasyonu
 • Paylaşım planlama
 • Lokasyonbazlı reklam
 • Müşteri geri dönüşlerine hızlı cevap
 • Özel gün ve zaman dilimlerinin tespiti
 • Algı oluşturulması ve analizler
 • Sektörünüz için rakip firmaların sayfalarının analizi
 • Analizler sonrası eksiklerin tespiti ve eksiklere uygun olarak projeler sunma

Tüm bu işler sizin için sosyal medya hizmeti veren ajanslar tarafından yapılır. Bu şekilde hakkınızda hem iyi bir algı oluşturulur hem de milyonlarca insana ulaşılabilir. Her yorum ve beğeni analiz edilir ve size gelen memnuniyet, şikayet mesajları değerlendirilir. Bu sayede müşterilerin nabzını oldukça iyi bir şekilde tutabilirsiniz.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Arama motorlarında başarılı olmak için işin uzmanlarından destek almanız ve hesaplarınızın yönetimini sağlamanız gereklidir. İnternetin yaygınlaşması ve mobil cihazlarla birlikte artık herkes sosyal medya kullanıyor ve yorumlarını bu yolla dile getiriyor. Sosyal medya hizmeti veren ajanslar, bir bakıma internet yaygınlaşmadan önce olan telefon, televizyon ve radyo gibi araçlar yerine sosyal medya üzerinden reklamınızı ve tanıtımınızı yapıyor. İnternet sayesinde artık ulaşmanız zor olan herkese kendinizi tanıtabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

En güncel haberler artık sosyal medyadan duyulabiliyor. Bu nedenle artık herkes sosyal medya platformlarından en az ikisinde yer ediniyor. Bu nedenle birçok insan tarafından okunabilen ve bir anda herkes arasında yayılabilen haberlerden siz de faydalanabiliyorsunuz. Kendi haberlerinizi, reklamlarınız, ödül ve yarışmalarınızı düzenleyebilir ve sosyal medyada bir yankı uyandırabilirsiniz. Sosyal medyaya saniyeler içinde ulaşıp paylaşımlar yapabileceğiniz için kurumsal olarak bu platformlarda aktif olmanız sizin lehinize olacaktır. Seo açısından da bu platformlar önem kazanır. Sosyal ağlarda yer bulamazsanız seo başarınız da çok iyi olmayacaktır.

Kurumsal firmalar için sosyal medya kullanmak zorunluluk haline gelse de insanların paylaşacağı içerik üretmek zor olabilir. Bu durumda sosyal medya uzmanına ihtiyaç duyacaksınız. Neredeyse her sektörde var olan danışmanlık artık sosyal medya hizmeti veren ajanslar tarafından gerçekleştiriliyor. Bir günlük yapacağınız yarışmalar, ya da ilginç sektörel içeriklerle anında sosyal medya içinde trend olabilir ve kendinizden bahsettirebilirsiniz. Harika bir reklam ve tanıtım olan bu platformları kullanmak da ücretsiz olduğu için yok pahasına markanızın tanıtımını yapabileceksiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sosyal medya hizmeti veren bir ajansla anlaşmak ve kurumunuza uygun içerikleri insanlara sunmaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın