Genel

Sıkça Sorulan Sorular İle İçerik Seçimi

Yazar Şubat 19, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya üzerinde yer alan blog tarzı sayfalarda birçok konu yer alıyor. Bu konuların seçimi ise yazarlar tarafından yapılıyor. Sosyal medyanın kullanıcılara bilgi vermek için tasarlanan bu bölümlerinde içerik oldukça önemlidir. İçerik seçiminde bazı durumlarda sıkıntılar yaşanabilir. Ancak bu sıkıntıları kullanıcıların size sorduğu sorular üzerinden gidermeniz oldukça faydalı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorulardan Faydalanın

Sosyal medya üzerinde yer alan blog sayfalarında içerikte sıkıntı yaşanması zaman zaman mümkün olabilir. Bu gibi durumlarda en faydalı çözüm okuyucularınızın sıkça sorulan sorular alanında size yönelttiği sorulardan faydalanmak sizin için en doğru karar olacaktır. Bu sayede hem okuyucuları memnun edebilir hem de içerik sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak bu alan içerisinde de seçici olmanız gerekebilir. Bütün konuları tek tek yazmak yerine size en çok yöneltilen soruları ilk sırada cevaplamanız daha doğrudur. Bu sayede tek bir yazı ile birden fazla kullanıcıya cevap verebilirsiniz. Ortak soruların yanıtlanmasının hemen ardından kişisel sorulara yönelebilirsiniz. İçerik konularını bu alan içerisinden seçmek sizin için gün içerisinde sosyal medya üzerinde aktif ve faydalı olma derecenizi de etkileyecektir.

Okuyucuların Meraklarını Giderebilirsiniz

İçerik paylaşımında konuyu sıkça sorulan sorular üzerinden seçmeniz aynı zamanda okuyucularınız üzerinde büyük bir memnuniyet yaratmanızı da sağlayacaktır. Bu sayede sosyal medya üzerinde takipçi sayınızı arttırabilir aynı zamanda okuyucuların sürekli sayfanız içerisinde bilgilerinizi değerlendirmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcılar için böyle bir avantaj elde etmek tamamen sizin elinizde. Sıkça sorulan sorular üzerinden yapacağınız bir analiz ile birlikte sizin en çok hangi konu üzerinde yazmanızın istendiğini fark edebilirsiniz. Bu alan genel itibari ile yorumlar ile birlikte kısa cümleler halinde cevaplanır. Ancak bu alan içerisinden sorulara yorum olarak değil blog olarak cevap verirseniz daha fazla takipçi elde edebilir ve sizi takip eden kullanıcılarınızı etkileyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular Analizi Yapın

Sıkça sorulan sorular her gün, her hafta ve her ay değişebilir. Kendi sayfanız üzerinden değişikliğe dikkat ederek günlük, haftalık ya da aylık olarak analizler yapabilirsiniz. Kullandığınız cihaz üzerinden bir tablo oluşturarak günün, haftanın ve ayın enlerini seçebilirsiniz. Böylelikle içerik paylaşımlarınızı oluşturduğunuz tablo üzerinden düzenli olarak seçebilirsiniz. Böyle bir analiz içerisinde yer almanız size haftalık ya da aylık program oluşturma seçeneği sunacaktır. Düzenli olarak kontrol ve kullanım yapmanız her günü daha kolay ve daha zevkle atmanızı sağlar. Blog yazarlarının ve sosyal medya yazarlarının bu alan içerisinden faydalanması tamamen yapacakları analizler ile birlikte mümkündür.

İçerik Yol Haritası Oluşturun

Bir gün içerisinde yazacağınız herhangi bir konu diğer gün için alt yapı oluşturabilir. Bunun en büyük nedeni ise kullanıcıların yazınız üzerinden merak ettiklerini size daha ayrıntılı olarak sormak istemeleridir. Yazdığınız yazı üzerinde anlaşılmayan alanlar için kullanıcılar yorum alanında ya da sorular alanında anlamadıkları yerleri sizin ile paylaşacaktır. Hangi alan üzerinde anlaşılmayan durum var ise bu alan sıkça sorulan sorular listesinde yer alır. Listelerin düzenlenmesi ile birlikte içerik için yeni bir yol haritası çizilebilir. Ertesi gün yazmanız gereken konuyu bu alan içerisinden tercih ederek kendiniz için bir alan oluşturabilirsiniz. Bu alan içerik yol haritası olarak adlandırılır. Aynı zamanda bu yol haritalarını haftalık ve aylık olarak da düzenleyebilirsiniz. Her hafta gün gün program yaparak kendiniz için bir yol haritası oluşturabilir program bittiğinde ise sıkça sorulan sorular alanındaki yorumları dikkate alabilirsiniz. Böylece çalışma alanınız daha düzenli olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın