Genel

Seo Çalışmaları İçin Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Yazar Ocak 7, 2017 Yorum Yok

Seo çalışmaları için özgün içerik oluşturmak son derece önemlidir. Bunun için seo uyumlu makaleler, seo uzmanlarının en dikkat ettiği konular arasında yer almıştır. Seo uyumlu makale nasıl yazılır sorusuna cevap vermek için öncelikle bir makalenin seoya nasıl uyumlu hale getirildiğine ve bu makalelerin neden önemli olduğuna değinmek gerekir.

Seo uyumlu makale yazmak ve içerikler oluşturmak, siteyi arama sonuçlarında üst sıralara taşıyacaktır. Kaliteli içerik seonun temellerinden biridir. Bu nedenle seo kurallarına uyumlu makale yazmanın da bazı püf noktaları vardır. Ayrıca önceden yazılmış olan bir makale de üzerinde bazı değişiklikler yapılarak seo için uyumlu hale getirilebilir.

Seo Uyumlu İçerikler İçin Anlam ve Özgünlük Ne Kadar Önemlidir?

Seo uyumlu makale nasıl yazılır sorusuna vereceğimiz ilk cevap anlamlı yazılar olması gerektiğidir. Yani bir yazının sadece seoya uygun olması onun için yeterli bir kriter değildir. Yani bu  makalenin yazım dili, anahtar kelime anlamında yeterliliği ve URL yapısı her ne kadar doğru olsa da, genel anlamında yazıya baktığımız zaman bilgilenemeyeceğimiz içi boş yazıların seoya bir katkısının olmadığını görmekteyiz.

Bunun önemli olmasının bir diğer nedeni de Google’ın son derece gelişmiş bir yapay zekaya sahip olması ve anlamsız içerikleri farketmesidir. Yani siz kullanıcıya yarar sağlamayacak bir içerik oluşturursanız ne kadar seo uygunluğu olsa da bu Google için çöp bir içerik olabilir. Bu nedenle seo içeriği oluştururken anlamlı olması temel noktalardan biridir. Bu kuraldan vazgeçmezseniz içerikleriniz sizi daha üst sıralara taşıyacaktır.

Kullanıcı için yararlı olmayan içerikler Google tarafından algılanıyor ve Google sizin kullanıcıyı manipüle etmeye çalıştığınızı farkediyor. Böylesi durumlar site için çok daha tehlikelidir. Seo uyumlu makale nasıl yazılır sorusunun cevabını öğrenmek için kullanıcıyı manipüle etmeyen içerikler oluşturmaya dikkat etmeniz gerekir.

Site İçi Optimizasyona ve Özgünlüğe Neden Dikkat Edilmelidir?

Makalenizde özgün olmanız sizi devamlı denetleyen Google tarafından özgün bir site olarak kaydedilmenizi sağlayacaktır. Google botları çok kolay bir şekilde kopya içeriği farkedebilmektedir. Bundan dolayı arama motorlarında üst sıralara çıkmak istiyorsanız özgünlüğe önem vermelisiniz.

Seo çalışmaları öncelikle sitenin içeriğiyle başlamaktadır. Yani sadece özgün içerik üreterek arama motorlarında üst sıralara çıkmayı beklemek yanlış olacaktır. Bunun için title, URL yapısı ve meta tag gibi kavramlar da önemlidir. Yani arama motorlarının sizin sitenizi bulması için tanımladığınız kodlara ağırlık vermelisiniz. Bunun için siteyi oluştururken seçeceğiniz anahtar kelimeler de çok önemlidir.

Seo Uyumlu Makale Yazman İçin Püf Noktalar Nelerdir?

Seo uyumlu makale nasıl yazılır konusunda bazı taktikler vereceğiz. Bunlardan ilki makale başlığına önem vermektir. Çünkü bir kullanıcı siteye girdiği zaman karşısına çıkan bir yazıyı okuyu okumamaya çoğu zaman sadece bağlığına bakarak karar vermektedir. Bu nedenle başlık en fazla 5 kelimeden oluşacak, açık ve anlaşılır olmalıdır.

Ayrıca başlık içerisinde yazının anahtar kelimesi neyse geçmesi de önemlidir. Her ne kadar bunu kullananlar olsa da yazınızın başlığı içeriğinizle alakalı değilse Google bunu farkediyor ve bu siteniz içinde olumlu bir etki bırakmıyor. Anahtar kelimelerin yazı içerisinde nasıl kullanıldığı önemlidir. Yazı içerisinde peş peşe yerleştirilen anahtar kelimeler etkisiz olacaktır. Doğrusu tüm makale içerisine dağıtmaktır. Seo uyumlu makale nasıl yazılır için vereceğimiz taktiklerden biri de yazı uzunluğudur. Çok uzun yazılar kullanıcıların ilgisini kaybettiği yazılar olduğundan tercih edilmemeli ve ortala bir uzunlukla istenilen anlatılmalıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın