Genel

Sanal Bloglar Oluşturun

Yazar Nisan 19, 2017 Yorum Yok

Eğer yazı yazmayı seven bir birey iseniz yazılarınızı sosyal medya platformları içerisinde paylaşarak herkesin bu yazıları görmesini sağlayabilirsiniz. Bu anlamda sosyal medya platformları içerisinde seçtiğiniz bir isim üzerinden yazı blogları oluşturabilmeniz dahi mümkün. Bu bloglar ile birlikte sadece yazıları değil birçok görseli de paylaşabilirsiniz. Seçtiğiniz görseller, yazılar, videolar diğer kullanıcılara bir bilgi birikimi olarak sunulabilir. Yani uzun bir süre sonrasında sahip olduğunuz takipçileriniz için paylaşımlar yapmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak kendiniz için yaptığınız paylaşımların, yazdığınız yazıların sizi memnun ettiğini düşünürken takipçileriniz için yaptığınız paylaşımların sizi daha fazla memnun edebileceğini de anlayabilirsiniz. Bir süre sonrasında takipçileriniz sizden yazı önerileri isteyecek, paylaşımlarınızı dört gözle bekleyecekti. Bu nedenle yazı yazma hobi alanımızı sosyal medya içerisinde aktif olarak kullanarak hem kendinizi hem de sizi takip eden kullanıcıları memnun edebilirsiniz. Yazı bloglarını gösterebileceğiniz ilgi ile birlikte çok güzel adresler meydana getirebilirsiniz.

Günlük Paylaşım Yapın

Sosyal medya platformları içerisinde kullanacağınız bile okulların en önemli özelliklerinden birisi her gün yapılan paylaşımlar. Eğer bir blog sahibi olmak istiyorsanız ilk olarak her gün yazmanız ya da her gün paylaşım yapmanız gerektiğini unutmamamız gerekiyor. Çünkü takipçileriniz ve sizi seven sayfaların sizden. Yazı beklediğini unutmamanız gerekiyor. Kullanıcılar için sosyal medya platformları içerisinde yer alan blogların bu nedenle oldukça önemli olduğunu söylemek gerekiyor.

Paylaşımlarınız üzerinden yapabileceğiniz kullanımlar bir süre sonrasında konu kategorilerine ayrılacaktır yani günlük yaptığınız paylaşımları sağlık, spor, teknoloji, siyaset gibi birçok alan içerisine ayırabilirsiniz. Blog içerisinde takipçileriniz bu kategorilerden birini seçerek faydalanmak istedikleri yazıları bulabilirler bu anlamda blogunuz İçerisine aynı zamanda bir arama motoru da yerleştirebilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar istedikleri herhangi bir konuyu arama motoru üzerinden direk isim olarak bulabilirler. Her gün düzenli olarak paylaşım yapmanız nedeni ile blog içerisinde yer alacak yazı sayısı ve paylaşım sayısı oldukça fazla olacaktır

Görsel Paylaşımlardan Faydalanın

Sosyal medya üzerinde oluşturacağınız bloglarda mutlaka görsel paylaşımlardan faydalanmanız gerekiyor. Yani yazdığınız bir yazı içerisinde yaralan konulara uygun internet üzerinden ek diyeceğiniz görüntüler hem yazıların daha kolay okunmasını sağlar hem de daha fazla takipçi tarafından ilgi çekmenizi sağlar. Yazılarınızın çekici fazla okunan bir özelliğe sahip olmasını istiyor iseniz yazdıklarınızı hem video ile hem de görsel ile destekleyebilirsiniz. Bu sayede kullanıcıların zihinlerinde yazdıklarınızı daha da iyi yer alabilir. Yazıların görsel ile desteklenmesi aynı zamanda kullanıcıların bloğunuz içerisinde vakit geçirirken sıkılmamasını da sağlayacaktır. Sürekli yazı ile oluşturulan bir alanı okumak ya da bu alan içerisinde vakit geçirmek kullanıcıları belirli bir süre sonrasında oldukça sıkacaktır.

Bu nedenle eğer kullanıcıların sıkılmamasını istiyor iseniz mutlaka sosyal medya platformları içerisinde yer alan yazılarınıza görsel ya da video eklemeniz gerekli. Bunun yanında kullanıcı yorumlarına da yer verebilirsiniz. Yani sizin yazdığınız bir yazıya takipçileriniz tarafından yorum geldiğinde daha hareketli bir sayfaya sahip olabilirsiniz. Sadece yorumları kapalı olan bir adres içerisinde etkileşim kurmak çok daha zor olacaktır. Eğer iletişim gücünüz arttırmak, takipçilerinizin memnuniyetini kazanmak istiyorsanız kullanıcı yorumlarına mutlaka sayfanız içerisinde yer vermeniz gerekiyor.

Aynı zamanda beğeni ve beğenilmeme butonunu kullanarak da yazılırınızın ne kadar etkinli olduğunu öğrenebilirsiniz. Kullanıcılar oylama pusulası yaratmanız ile birlikte yazılarınıza yıldızlar üzerinden bir ya da on arasında veyahut bir ya da beş arasında bir oy verebilir. Bu sayede yazılarınızı ne kadar sevildiğini ya da ne kadar sevinmediğini de öğrenebilirsiniz. Takipçileriniz ya da kullanıcılar üzerinden size yapılan geri dönüşler yazılarımızın gün geçtikçe daha fazla kaliteli olmasını sağlayacaktır. Blog yazarları için en önemli olan unsur Samimiyet, içtenlik, geri dönüt ve düzeltmelerdir. Takipçilerinizin görüşleri sizleri yükseltecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın