Uncategorized

Paylaşımlar Tehdit Oluşturuyor

Yazar Şubat 15, 2017 Yorum Yok

Sosyal medya paylaşımları hem kendiniz için hem de başka kullanıcılar için tehdit oluşturuyor. Bu nedenle paylaşımlarınızı dikkatli yapmanız aynı zamanda diğer tehlikeli paylaşımları güvenlik güçlerine bildirmeniz önemlidir. Bu sayede sosyal medya kullanımlarını daha kontrollü olarak yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Suç Örgütleri Büyüyor

Sosyal medya üzerinde yer alan suç örgütleri gün geçtikçe artıyor. Kullanıcı sayısının bu alan içerisinde fazla olması ve sosyal medyanın her yaş grubundan insana hitap etmesi nedeni ile suç örgütleri bu alan içerisinde artış gösteriyor. Paylaşımların suç niteliği taşımasını belirli yerlere bildirmeniz sizin için ve diğer kullanıcılar için fayda olacaktır. Bu sayede hem kendinizi hem de diğer kullanıcıları tehditlerden koruyabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde yer alan uygulamaların artış göstermesi ile birlikte bu alanda suçlar da artıyor. Sahte kullanıcı hesapları uygulamalardan farklı yöntemler ile birlikte diğer kullanıcılara maddi ve manevi zarar veriyor. Bu zararın önlemleri ile birlikte sosyal medyanın suçunu azaltabilirsiniz.

Paylaşımlara Dikkat Edin

Sosyal medya üzerinde yer alan paylaşımlara dikkat ederek suç oranının azalmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamalar içerisinde yer alan tehlikeli paylaşımları anında güvenlik güçlerine bildirmeniz ile birlikte bu alan içerisinde suçların oluşmasını önleyebilirsiniz. Sadece siz tarafından değil güvenlik güçleri tarafından da sosyal medya üzerinden uyarılar yapılıyor. Bu uyarıları dikkate alarak hesap kullanıcılarının paylaşımlarına dikkat etmelisiniz. Son zamanlarda dolandırıcılık olaylarının artması ile birlikte kullanıcılar iletişimlerine de dikkat etmelidir.

Sosyal Medyada Kişiler Bilgilerinizi Paylaşmayın

Sosyal medya üzerinde yer alan iletişimlerinizde ayrı olarak dikkat etmeniz gerekecektir. Bu iletişim süreciniz içerisinde kişisel ve kimlik bilgilerinizi başkası ile paylaşmamanız sizin için daha doğru olacaktır. Kişisel ya da kimlik bilgilerinizi sosyal medya içerisinde paylaşmanız sonrasında size zarar verebilir. Aynı zamanda bankanızın hesap bilgisini de sosyal medya üzerinde paylaşmamanız gereklidir. Bu sayede banka hesaplarınızı da daha güvende tutabilirsiniz. Sosyal medyanın içerisinde yer alan bilgilerin çok kolay bir şekilde sızdırılması sizin için tehlikeli bir durum oluşturacaktır. Bu nedenle kullanıcıların sosyal medya hesapları üzerinden iletişimlerine çok daha dikkat etmeleri gereklidir. Paylaşılan kişisel bilgiler sonrasında size manevi zarar da verecektir. Bu nedenle paylaşımlarınızı dikkatli yapınız.

Sosyal Medya Üzerinden Kayıplar Başladı

Sosyal medya üzerinde yer alan paylaşımların başkaları tarafından kötü olarak kullanılması nedeni ile bu alan üzerinden hem maddi hem de manevi kayıplar yaşanıyor. Bu kayıp insanlara bir süre sonrasında bedenen ve ruhen zarar verecektir. Bu zararların kısa sürede atlatılabilmesi için kullanıcıların sosyal medya üzerinde iletişimlerini çok daha dikkatli olarak yapmaları gereklidir. Sosyal medya üzerinde yer alan kullanımların dikkatli olarak yapılması ile birlikte iletişim ve kişisel bilgileriniz korunur. Bu sayede sosyal medyayı daha kontrollü olarak kullanabilirsiniz.

Güvenlik Güçleri Harekette

Sosyal medya üzerinde yer alan paylaşımların suç içermesi nedeni ile güvenlik güçleri son zamanlarda birçok operasyon düzenledi. Bu operasyonlar ile birlikte birçok adres sosyal medya üzerinden tutuklandı. Tutuklamaların artış göstermesi nedeni son zamanlarda birçok olayın da açığa çıkmasını sağladı. Güvenlik güçlerinin sürekli tetikte olması nedeni ile sosyal medya üzerinde kontroller de falyasıyla arttı. Kullanıcıların da bu konuda hassas olmaları güvenlik güçlerine de yardımcı olacaktır. Bu nedenle kullanıcıların sosyal medya hesaplarını sürekli kontrol etmeli aynı zamanda bu hesaplar üzerinden sağlıklı kullanım yapılmasını sağlayacaktır. Sosyal medya kullanımlarını bu şekilde kontrollü olarak yapmanız bu alanda suç örgütlerinin azalmasını sağlayacaktır. Bu alanda maddi ve manevi faydalı alan oluşturmanız biraz da sizin elinizde.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Cevap bırakın